Francja - Gość Honorowy

Gościem honorowym 6.Warszawskich Targów Książki była Francja.

Zapraszamy do zapoznania się z długą listą autorów, którzy spotkali się z czytelnikami na Stadionie Narodowym i różnorodnym programem wydarzeń towarzyszących na Targach.

Stoisko Francji – zaprojektowane przez pracownię znanego, polsko-francuskiego architekta Stanisława Fiszera, na kształt symbolicznego ogrodu kwitnącego tysiącem tytułów. W nim to czekała moc atrakcji nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Gospodarzami stoiska o powierzchni 300 m² w wyeksponowanej części Promenady Stadionu Narodowego była Ambasada Francji i Instytut Francuski w Warszawie, partnerem programu – BIEF (Bureau International de l'Édition Française), a partnerami strategicznymi Fundacja Orange i Carrefour. Stoisko Francji numer 86/D11 i 113/D11. Promenada, poziom (0).

Wśród proponowanych przez Gościa Honorowego wydarzeń towarzyszącym Targom, odbywających się poza ich terenem, był oparty na adaptacjach literackich Przegląd Nowego Kina Francuskiego. Prezentacja najlepszych znanych i nieznanych obrazów ostatnich lat odbyła się w dniach 13-19 maja w warszawskim kinie Muranów dzięki współpracy Instytutu Francuskiego i Gutek Film.

Polecamy także Wieczory Literackie w Teatrze Polskim.

 

Organizator
 

Polecamy