Piątek, 19 maja

UWAGA! Organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w programie

 

zaktualizowano dnia: 31 maja 2017
10.00 Posiedzenie Sekcji Wydawców Akademickich i Naukowych Polskiej Izby Książki
Organizator: Sekcja WAiN Polskiej Izby Książki
Miejsce: sala Warszawa
10.00–11.00 Jan Potocki jako tłumacz kultur

Jan Potocki to nieprzeciętny podróżnik, badacz, literat. Na przełomie XVIII i XIX wieku przemierzył niemal całą Europę, zwiedził Egipt i Maroko, dotarł na Kaukaz. Ciekawiła go odmienna tradycja, obyczajowość, organizacja społeczna, interesowały – zachowania ludzi, ich przyzwyczajenia, panujące normy, język. Przechadzając się po egzotycznych zakątkach globu, obserwował rzeczywistość, a swoje przemyślenia skrupulatnie notował. Dzienniki i listy hrabiego są świadectwem przekonania, że badanie świata przez podróżującego jest drogą do oswojenia i rozumienia go, a pisemna relacja wędrówki może stać się metaforą „rozmowy" prowadzonej przez reprezentantów innych kultur i czytelników Potockiego. 

Prowadzi: mgr Magdalena Partyka 


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Miejsce: sala Paryż A
10.00–11.00 Warszawa w 100 słowach - promocja antologii
Organizator: Węgierska Literatura. Rok Kultury Węgierskiej
Miejsce: Kanapa Literacka – scena główna
10.00–11.00 Wydawcy dla niewidomych. Panel o aspektach prawnych i technologicznych Traktatu z Marrakeszu

Prezentacja prac nad projektem (platformą cyfrowych wypożyczeń) powstałym z myślą o niewidomych czytelnikach.


Organizator: POLSKA IZBA KSIĄŻKI
Miejsce: sala Londyn C
10.00–11.00 Joanna Gorzelińska

Joanna Gorzelińska podpisuje książki Kumplobook i Kumplobook. Dogrywka oraz prowadzi warsztat „Analogowe dzieciństwo z Kumplobookiem i Brulionem”.Będzie to warsztat z wykorzystaniem zabaw z książki. Kumplobook to książka dla dzieci, które potrafią świetnie się bawić bez komputera i telefonu. Każde zadanie trzeba wykonać ze swoim kumplem. Podczas warsztatów będziemy rozwiązywać kumplotest, wymyślać rymowanki, rysować drzewa genealogiczne, przechodzić przez labirynty, a Autorka opowie skąd pomysł na książkę i skąd czerpać pomysły na świetną zabawę z kumplami.


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Grupa Wydawnicza Foksal
Miejsce: sala Paryż B
10.00–11.00 Marta Kopyt

Tu talent i pomysłowość artysty ilustratora złączą się z nieskrępowaną twórczością artysty dziecka.  Jeśli myślisz, że matematyka jest nudna, nie masz do niej talentu ani serca, przyjdź koniecznie! Wytworzymy z ciebie matematycznego omnibusa.

Zaprasza wydawnictwo Wytwórnia


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Czasdzieci.pl
Miejsce: sala dla dzieci – Galeria
10.00–11.00 Grzegorz Nowicki

Warsztaty dziecięce - Anna Komorowska i Grzegorz Nowicki.


Organizator: Festiwal Komiksowa Warszawa
Miejsce: sala Paryż C
10.00–11.30 Warsztat Detektywistyczny

Jeżeli chcecie się dowiedzieć, co to jest alfabet? Jak szyfrować i rozszyfrowywać zwykły tekst? A nawet jak zakodować list do swojej koleżanki? To spotkanie jest właśnie dla Was!

Prowadzący wyjaśni Wam niemal wszystkie niuanse teorii kodowania, pokaże znane i nieznane hasła, a także zabierze w świat literaturowych zagadek. Uczestnicy proszeni są o materiały piśmienne i inne rzeczy zgodnie ze scenariuszem.

Prowadzi: Dariusz Rekosz  


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Rekosz LIVE
Miejsce: sala Barcelona
10.00–11.30 Wędrówki z Odyseuszem

Odyseusz wracał z Troi na skalistą Itakę dziesięć lat. Gdzie był? Co zobaczył? Kogo spotkał? Zapraszam na wędrówkę szlakiem Odyseusza. Będziemy rekonstruować trasę bohatera, szukać na mapie Scylli i Charybdy i krainy Cyklopów oraz przyglądać się przedstawieniom podróży Odyseusza w malarstwie europejskim. 

Prowadzi: dr Katarzyna Jażdżewska 


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Miejsce: scena A
10.00–12.00 Marcin Kozioł

Marcin Kozioł podpisuje książki Skrzynia Władcy Piorunów i Szalona historia komputerów.


Organizator: PRÓSZYŃSKI MEDIA SP. Z O.O.
Miejsce: stoisko 62/C
10.00–12.00 Marek Wawrzkiewicz

Spotkanie z autorem


Organizator: ZWIĄZEK LITERATÓW POLSKICH
Miejsce: stoisko 24/BK
10.00–15.30 Konkurs Publio.pl - odpowiedz na pytania i wygraj czytnik ebooków

Wygraj czytnik PocketBook Basic Touch lub kody na darmowe ebooki w Publio.pl! Co trzeba zrobić?

1. W godzinach 10:00-15:20 pobierz kupon konkursowy ze stoiska PocketBook (34/D7).

2. Do godz. 15:30 odpowiedz na pytania związane z Warszawskimi Targami Książki oraz pytanie dodatkowe znajdujące się na kuponie i zanieś go na stoisko Publio.pl (46/D9).

3. Osoba, która odpowie poprawnie na wszystkie pytania oraz na pytanie dodatkowe w sposób, który zachwyci jury, wygra tego dnia czytnik PocketBook Basic Touch. Osoby, które zajmą miejsce 2. i 3., otrzymają kody na darmowe ebooki w Publio.pl o wartości 100 zł i 50 zł.

Ogłoszenie wyników: 16:00, na stoisku Publio.pl

WAŻNE:

Aby odebrać nagrodę, uczestnik musi pojawić się osobiście na ogłoszeniu wyników. W przeciwnym razie traci do niej prawo.

W konkursie mogą brać udział osoby niepełnoletnie, o ile w trakcie rozwiązywania zadania konkursowego i ogłoszenia wyników jest z nimi opiekun prawny.


Organizator: Publio.pl
Miejsce: stoisko 46/D9
10.00–18.00 Czyściec egzemplarza obowiązkowego

Jeżeli mają Państwo zaległości z egzemplarzem obowiązkowym dla Biblioteki Narodowej to przez wszystkie dni targowe można  zostawić na stoisku BN 102/D19 egzemplarze  brakujących publikacji.


Organizator: Biblioteka Narodowa
Miejsce: stoisko 102/D19
10.00–18.00 Literacka gra targowa.

Polska Sekcja IBBY zaprasza do udziału w Literackiej grze targowej.

 

Uczestnicy gry będą mieli za zadanie zdobyć informacje oraz wykazać się kreatywnością. Zdobędą wiedzę na temat targów książki, aktywnie je zwiedzając. Poznają wartościowe książki, w tym nowości wydawnicze. I będą się przy tym dobrze bawić.

 

Gra zaplanowana jest na czwartek i piątek (18-19.05) dla dzieci i młodzieży - w dwóch kategoriach wiekowych:
- dzieci 5-9 lat
- młodzież 10-15 lat.

Obowiązują zapisy: monika.halucha@ibby.pl


Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych
Miejsce: stoisko 364/G
10.00–18.00 Profesor Grzegorz Łęcicki

Wydawnictwo Acus zaprasza na spotkanie z autorem prof.UKSW dr.hab Grzegorzem Łęcickim na swoim stoisku 6/BK. Przez cały dzień będzie można spotkać się i porozmawiać z profesorem oraz z zaproszoną psychoterapeutką Panią Anną Czyżewską. Każda zakupiona książka będzie nagrodzona niespodzianką.


Organizator: ACUS Wydawnictwo
Miejsce: stoisko 6/BK
10.00–19.00 „Książka za książkę" - wymień książki, wygraj czytnik ebooków

Przynieś 5 książek, odbierz darmowy e-book i firmową torbę Publio.pl

Już po raz kolejny Publio.pl razem z „Gazetą Wyborczą" organizują akcję pt. „Książka za książkę", podczas której tradycyjne książki będzie można wymienić na elektroniczne. Wszyscy, którzy w dniach 18-21 maja, w czasie trwania targów książki, przyniosą na stoisko akcji (46/D9) 5 książek papierowych, otrzymają firmową torbę wraz z kodem na darmowe pobranie e-booka ze specjalnie przygotowanej puli tytułów. Książki po zbiórce zyskają drugie życie i zostaną przekazane Bibliotece Narodowej w Warszawie.

Wygraj czytnik PocketBook Touch HD

Dodatkowo w dniach 19-21 maja akcji „Książka za książkę" towarzyszy konkurs, w którym do wygrania będą czytniki PocketBook. Aby wziąć w nim udział, należy oddać minimum 5 książek i odebrać na stoisku Publio.pl (46/D9) kupon konkursowy. Następnie należy odpowiedzieć na 3 pytania dotyczące czytników i wypełniony kupon zanieść do godz. 14:30 na stoisko PocketBook (34/D7). Każdego dnia o godz. 15:00 na stoisku PocketBook odbywa się losowanie i ogłoszenie zwycięzców.

WAŻNE:

Aby odebrać nagrodę, uczestnik musi pojawić się osobiście na ogłoszeniu wyników. W przeciwnym razie traci do niej prawo.

W konkursie mogą brać udział osoby niepełnoletnie, o ile w trakcie rozwiązywania zadania konkursowego i ogłoszenia wyników jest z nimi opiekun prawny.


Organizator: Publio.pl
Miejsce: stoisko 46/D9
10.00–19.00 Tłumacz dyżurny

Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury zrzesza tłumaczy literatury pięknej oraz eseistyki, literatury faktu i utworów audiowizualnych. Do naszych celów należy aktywizowanie i integrowanie środowiska tłumaczy literackich, edukacja i ochrona ich interesów, a także działania na rzecz promocji literatury, czytelnictwa i kultury wydawniczej.

W czasie WTK członkowie stowarzyszenia będą pełnić dyżury na stoisku STL. Przyjdź porozmawiać o swojej ulubionej książce z osobą, która przełożyła ją dla ciebie na język polski.

 


Organizator: Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury
Miejsce: stoisko 26/BK
10.00–19.00 Wojciech Cejrowski

Autor książek podróżniczych, m.in.: „Gringo wśród dzikich plemion", „Podróżnik WC", „Wyspa na prerii".


Organizator: Wydawnictwo BERNARDINUM
Miejsce: stoisko 41/D4
10.00–19.00 Przemek Corso

Przemek Corso – literackie odkrycie Wojciecha Cejrowskiego, który zauważył potencjał drzemiący w młodym pisarzu.

Tak rozpoczęła się współpraca znanego podróżnika i wydawcy z autorem przygodowej serii o archeologu i awanturniku Robercie Karczu mi.in.: „Podziemne miasto", „Miasto złodziei" oraz „Miasto z gliny".

 


Organizator: Wydawnictwo BERNARDINUM
Miejsce: stoisko 41/D4
10.15–11.15 Twoje archiwalia też są potrzebne! Digitalizacja archiwów rodzinnych sposobem na tworzenie dziedzictwa kulturowego

Rodzinna historia jest jednym z najważniejszych tematów zbiorów archiwów społecznych, czyli archiwów działających przede wszystkim przy organizacjach pozarządowych i grupach nieformalnych.

Prowadzi: Agnieszka Kudełka, koordynatorka szkoleń dla archiwów społecznych w Ośrodku KARTA, opowie o tym, co można i warto zrobić z rodzinnymi archiwaliami, jak je poprawnie zeskanować i ciekawie upowszechnić w Internecie.


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Ośrodek KARTA
Miejsce: sala Londyn B
10.15–12.00 Chcę być kimś! Czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone

Warsztaty z zakresu rozwoju osobistego na podstawie bestsellerowej serii książek „Chcę być kimś!". 

Prowadzi autor – Michał Zawadka.


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki,Wydawnictwo Mind&Dream
Miejsce: sala Rzym
10.30–11.30 Nazewnicze dziedzictwo karpackiej wielokulturowości

Nazwy geograficzne często wydają się niezrozumiałe i trudno powiedzieć, co „oznaczają”, ponieważ nierzadko tkwią w nich archaiczne elementy językowe, które już dawno wyszły z użycia. Etymologiczna różnorodność, a niekiedy swoista egzotyka, karpackich toponimów omówiona zostanie na tle języków, historii i kultury Beskidów.      

Przyjrzymy się, jak poszczególne epoki zasiedlania i zagospodarowywania Karpat przekładają się na poszczególne warstwy nazewnicze.      

Przedstawione zostaną różnego rodzaju kuriozalne pomyłki kartograficzne, które sprawiają, że część toponimów wydaje się współczesnym turystom nielogiczna. Zastanowimy się: czy polskie nazwy w Karpatach na pewno są polskie? Dlaczego pewna góra nosi na mapach nazwę Siwakowska Dolina? Skąd wracamy: z Bieszczad czy z Bieszczadów? Czy aby trafić na Manhattan, rzeczywiście trzeba pokonać Atlantyk? Oraz czy Pop Iwan miał coś wspólnego z prawosławnym księdzem i skąd w czarnohorskim lesie wzięła się Kruchta?

Prowadzi: Wojciech Włoskowicz


Organizator: Polska Akademia Nauk
Miejsce: sala Amsterdam
10.30–11.30 Zuza i Zośka bez trzymanki!

Rozmowa z publicznością i rysowanie na żywo z udziałem autorki Alice Pantermüller i ilustratorki Danieli Kohl. Od 10 lat
Prowadzenie: Małgorzata Sroka 

Zuza i jej najlepsza przyjaciółka Zośka to w gruncie rzeczy dwie całkiem zwyczajne uczennice. Razem przytrafiają im się jednak najdziwniejsze przygody. Wejdźcie z nami do burzliwego świata Zuzy i posłuchajcie historii opowiadanych przez autorkę, która ją stworzyła! Przy odrobinie szczęścia możecie wygrać oryginalny rysunek Zuzy.


Organizator: Niemcy - Gość Honorowy
Miejsce: stoisko 115/D11
10.30–11.30 Alice Pantermüller

 

 


Organizator: Niemcy - Gość Honorowy
Miejsce: stoisko 115/D11
10.30–12.00 prof. Karol Myśliwiec

Spotkanie z autorem „W cieniu Dżesera. Badania Polskich Archeologów w Sakkarze", najlepszej książki akademickiej roku 2017.

Autor opowie o publikacji, odpowie na pytania dotyczące polskich badań archeologicznych w Egipcie, przybliży problemy i codzienne życie archeologa.


Organizator: Polska Akademia Nauk
Miejsce: stoisko 1/BK
10.30–18.00 Agnieszka Martinka

Szanowni Państwo!

Na Ural pojechałam z potrzeby serca. To była niezwykle piękna i wzruszająca podróż. Chciałam odnaleźć miejsce zesłania mojego Ojca, który w dniu wywózki w styczniu 1945 roku nie miał nawet osiemnastu lat i nie był jeszcze moim Tatą. Chciałam odnaleźć szachtę numer cztery, kopalnię węgla kamiennego – łagier, do którego został zesłany przez połączone siły NKWD i UB. Moim celem była Połowinka na środkowym Uralu... 

Zapraszam Państwa do mojego stoiska 4/H, gdzie przez 4 dni trwania WTK bedę promować swoją najnowszą książkę „Połowinka. Rowerem na Ural, do miejsca zesłania Ojca. Wspomnienia Ojca, wspomnienia córki".


Organizator: Martinka Księgarnia Autorska Bis Agnieszka Martinka
Miejsce: stoisko 4/H
10.30–18.30 Jolanta Marcolla

W czasie trwania Warszawskich Targów Książki przy stoisku 356/G spotkamy ilustratorkę, autorkę i wydawcę - Jolantę Marcolla, z którą będzie można porozmawiać, która również nie odmówi wpisu i autografu w zakupionej książce. Ponadto każda zakupiona książka uprawnia do losowania oryginalnych nagród. Każdy los wygrywa ! 


Organizator: Wydawnictwo JEDYNE TAKIE
Miejsce: stoisko 356/G
10.50–11.20 Ewa Przydryga

Ewa Przydryga podpisuje książkę pt. „Motyle i ćmy".


Organizator: Wydawnictwo Novae Res
Miejsce: stoisko 183/V
11.00–11.50 Panel dyskusyjny - Kondycja Uniwersytetu. Myśl o kulturze.

Prowadzącym spotkanie będzie dr Marcin Zarzecki z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.


Organizator: Narodowe Centrum Kultury
Miejsce: Kanapa Literacka – scena główna
11.00–12.00 Tradycyjne i nowoczesne technologie uszlachetniania okładek książek

Seminarium poligraficzne.


Organizator: Magazyn "Wydawca", Sekcja Poligrafów SIMP
Miejsce: sala Londyn C
11.00–12.00 Wielka Trwoga. Polska 1944-1950

Celem zajęć jest przybliżenie uczniom kontekstu społecznego Polski w pierwszych latach po zakończeniu drugiej wojny światowej. Punktem wyjścia jest skomplikowana politycznie sytuacja Polaków w 1944 roku pod okupacją hitlerowską, na terenach zajmowanych przez Armię Czerwoną oraz na emigracji.

Uczestnicy poznają tło polityczne okresu, m.in. konsekwencje konferencji w Teheranie i w Jałcie, sytuacja Rządu RP na Uchodźstwie, przebieg i skutki akcji „Burza”, powstanie i działalność organizacji NIE, Manifest PKWN i powstanie Tymczasowego Rządu Jedności Narodowej, Proces szesnastu, sfałszowane wybory w 1947 roku, amnestia dla żołnierzy podziemia antykomunistycznego w 1947 roku.

Prowadzi: Franciszek Płóciennik 


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Muzeum Niepodległości w Warszawie
Miejsce: sala Paryż B
11.00–12.00 Zakątki świata – czyli zabawa na całego

Zapraszamy do wspólnej etnograficznej przygody i odkrywania świata!  Podczas VIII Warszawskich Tragów Książki razem z Wydawnictwem Dwie Siostry zabierzemy Was w podróż dookoła świata! Książka „ Zakątki” Michaliny Rolnik stanowić będzie inspiracje do realizacji kreatywnych warsztatów.  Gdzie mieszka Ines, Manolo, Nanuk? Jak wyglądają ich pokoje, codzienne zabawy i stroje odświętne? Sprawdźcie sami!  

W  ramach konstruktorsko-kreatywnych warsztatów przygotujemy wspólnie miasteczka i wsie z całego globu.

Prowadzą: Justyna Dominiak, Magdalena Dąbrowska


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Wydawnictwo Dwie Siostry
Miejsce: sala Paryż A
11.00–12.00 Grażyna Bąkiewicz

Grażyna Bąkiewicz podpisuje książki z serii Ale historia....


Organizator: WYDAWNICTWO NASZA KSIĘGARNIA
Miejsce: stoisko 143/D16
11.00–12.00 Wojciech Cesarz
Organizator: Wydawnictwo LITERATURA
Miejsce: stoisko 181/D20
11.00–12.00 Anna Kańtoch

Dyżur autorski, spotkanie - Anna Kańtoch

Polcon to najbardziej prestiżowy Festiwal Fantastyki w Polsce. Czterodniowe święto fantastyki o ogólnopolskim charakterze, poświęcone jej wszystkim aspektom: literaturze, filmowi, komiksowi, sztuce, muzyce, grom – elektronicznym, i tym bez prądu. Polcon to festiwal wyjątkowy, bo uznawany za najważniejszy, jaki odbywa się rokrocznie w Polsce. Niezwykle bogaty swym programem, bo oferujący wiele atrakcji i niespodzianek: prelekcji, pokazów, spotkań z twórcami, paneli, prezentacji, koncertów, gier i zabaw. Festiwal uniwersalny, bo skierowany do różnych grup wiekowych, dzieci, młodzieży, dorosłych, całych rodzin i seniorów.

Polcon jest widowiskiem pełnym uroku i magicznej aury, jest zabawą i fantastyczną alternatywą dla spędzenia wolnego czasu. Wymianą energii i spotkaniem z ludźmi o podobnych pasjach.


Organizator: POLCON 2017, 24-27 sierpnia, Lublin
Miejsce: stoisko 355/G
11.00–12.00 Agata Komorowska

Warsztaty dziecięce - Agata Komorowska i Grzegorz Nowicki.


Organizator: Festiwal Komiksowa Warszawa
Miejsce: sala Paryż C
11.00–12.00 Artur Nowicki

Artur Nowicki podpisuje książki z serii Ale historia... .


Organizator: WYDAWNICTWO NASZA KSIĘGARNIA
Miejsce: stoisko 143/D16
11.00–12.00 prof Marianna Oklejak

spotkanie z Basią oraz jej twórczyniami: – Marianną Oklejak, i Zofią Stanecką - zaprasza wydawnictwo Egmont


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Czasdzieci.pl
Miejsce: sala dla dzieci – Galeria
11.00–12.00 Elżbieta Pałasz

podpisuje książki „Mały ślimak i wielka przygoda" i „Mały rudzik i wielka przygoda".


Organizator: ADAMADA WYDAWNICTWO
Miejsce: stoisko 145/D16
11.00–12.00 Zofia Stanecka

spotkanie z Basią oraz jej twórczyniami: – Marianną Oklejak, i Zofią Stanecką - zaprasza wydawnictwo Egmont


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Czasdzieci.pl
Miejsce: sala dla dzieci – Galeria
11.00–12.00 Janusz Wasylkowski

Podpisuje książki: „Pęknięta matowa szyba” (opowiadania), „Myśli niewątpliwie zezowate” (aforyzmy), „Myśli jak najbardziej zezowate” (aforyzmy).


Organizator: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich
Miejsce: stoisko 25/BK
11.00–12.30 Daj mi szansę

Warsztaty literackie. Przygotowane przez Małgorzatę Janinę Berwid  -  znaną  jako Ciotka Książkula  z Radia Dla Ciebie  w którym  prowadzi co tydzień audycję upowszechniającą czytanie. Współautorka kultowych  programów telewizyjnych dla dzieci ( CIUCHCIA, BUDZIK, autorka  audycji  MOLIKI  KSIĄŻKOWE).

Etap  I.  Chodź opowiem ci bajeczkę – rozmowa nawiązująca do zabawy  w bajarzy (kręcimy się wokół bajkopisarzy Braci Grimm).  Dzieci po kolei próbują  przypomnieć bajkę z dzieciństwa, dla najlepiej opowiadających nagrody książkowe – w/w Baśnie Braci Grimm. Etap II.  Zabawa w anagramy  w oparciu o tytuły baśni braci Grimm. Etap III. Zabawa w narratora i bohaterów książki  pt: „Mania czy Ania” autor ERICH KASTNER. Każdy biorący udział otrzymuje  tekst, tworzymy kilka zespołów , które mają chwilę na przygotowanie , a następnie  przedstawienie własnej wersji.  Uczestnicy zostają nagrodzeni.  Warsztaty maja na celu ukazanie jak świetnie można spędzać czas w oparciu o czytana książkę.


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki
Miejsce: scena B
11.00–12.30 Eksperci o skutecznych modelach wspierania księgarstwa. Francja, Niemcy, Polska

Udział biorą: Patrice Locmant (Ministère de la Culture et Communication), Britta Jürgs (Kurt Wolff Stiftung) i Jessica Sänger (Niemiecki Związek Wydawców i Księgarzy)

Prowadzenie: Włodzimierz Albin  
Język: angielski/polski

Niemiecka nagroda dla najlepszej księgarni, francuski label "LIR-Librairie Indépendante de Référence" oraz last but not least - stałe ceny książek. W Niemczech i we Francji funkcjonują różnorakie programy wsparcia ze środków publicznych dla niezależnych księgarzy. W jaki sposób wspierać różnorodność na rynku książki? Jakie modele się sprawdziły?Jak mogą one znaleźć zastosowanie w Polsce? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznacie Państwo w tym panelu.


Organizator: Niemcy - Gość Honorowy, Polska Izba Książki, Instytut Francuski
Miejsce: sala Londyn A
11.00–13.00 Marcin Przewoźniak

Autor serii „Wielcy odkrywcy, wielkie odkrycia”


Organizator: Wydawnictwo Zielona Sowa
Miejsce: stoisko 158/D19
11.00–14.00 Ostry Dyżur Literacki

Happening promujący czytelnictwo – eksperci i autorzy w kitlach w „gabinecie lekarskim" udzielają dzieciom porad dotyczących wyboru lektur. Badamy czytelnicze gusta i wypisujemy recepty.


Organizator: Portal CzasDzieci.pl.
Miejsce: stoisko 363/G
11.00–15.00 Nauka za jednym kliknięciem w Twojej bibliotece – ACADEMICA – instrukcja obsługi

Zapraszamy do zapoznania się z nowoczesnym systemem wypożyczeń, umożliwiającym korzystanie z publikacji naukowych w wersji cyfrowej. Stoisko BN 102/D19.


Organizator: Biblioteka Narodowa
Miejsce: stoisko 102/D19
11.00–17.00 Agnieszka Kazała

Możliwość rozmowy z autorem i wydawcą


Organizator: Wydawnictwo Literackie BIAŁE PIÓRO
Miejsce: stoisko 18a/D2
11.00–18.00 Biuro ISBN na WTK

Przez wszystkie dni targowe przedstawiciele Biura ISBN udzielają konsultacji na stoisku Biblioteki Narodowej 102/D19


Organizator: Biblioteka Narodowa
Miejsce: stoisko 102/D19
11.00–18.00 Znajdź Gandalfa i odbierz kupon!

Widziałeś/aś dzisiaj Gandalfa? Znajdź go i odbierz kupon!

Przyjdź na nasze stoisko z wypełnionym kuponem i wymień go na nagrody! Dla wszystkich gadżety idealne dla Moli Książkowych!

Zapraszamy!


Organizator: GANDALF.COM.PL
Miejsce: stoisko 3/D1
11.00–19.00 Czytam, więc nie śpię

Czytać można wszędzie. Czytać można zawsze. Czytać można przez 24 godziny bez przerwy! Księgarnia Autorska zaprasza na niepowtarzalne wydarzenie na Warszawskich Targach Książki, kiedy to przez cały dzień i całą noc razem z autorami, dziennikarzami, blogerami i zwiedzającymi Targi będziemy nieustannie, wytrwale i z wielką przyjemnością czytali książki na Stadionie Narodowym ...

Dołącz do nas! Wystarczy przyjść, wziąć książkę do ręki i przeczytać fragment!

Akcja transmitowana na żywo.


Organizator: organizatorzy warszawskich Targów Książki, Czytam, więc nie śpię
Miejsce: stoisko 70/BK
11.30–12.10 Anna Burzyńska

Anna Burzyńska podpisuje książkę pt. „Archanioła", pierwszą część trylogii „Czarna legenda".


Organizator: Wydawnictwo Novae Res
Miejsce: stoisko 183/V
11.50–12.50 Twoje archiwalia też są potrzebne! Digitalizacja archiwów rodzinnych sposobem na tworzenie dziedzictwa kulturowego

Rodzinna historia jest jednym z najważniejszych tematów zbiorów archiwów społecznych, czyli archiwów działających przede wszystkim przy organizacjach pozarządowych i grupach nieformalnych.

Prowadzi: Agnieszka Kudełka, koordynatorka szkoleń dla archiwów społecznych w Ośrodku KARTA, opowie o tym, co można i warto zrobić z rodzinnymi archiwaliami, jak je poprawnie zeskanować i ciekawie upowszechnić w Internecie.


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Ośrodek KARTA
Miejsce: sala Londyn B
11.50–12.50 Michał Zawadka

Michał Zawadka - autor książek dla dzieci i młodzieży z zakresu rozwoju osobistego i społecznego, podpisuje bestsellerową serię Chcę być kimś!

 


Organizator: Mind&Dream
Miejsce: stoisko 167/D19
12.00 Powrót Strzemińskiego

UWAGA: wielki powrót kultowej „Teorii widzenia” Władysława Strzemińskiego (wyd. Muzeum Sztuki w Łodzi).

„Teoria widzenia” to owoc długoletniej refleksji Strzemińskiego i niezwykłe świadectwo teoretycznej świadomości artysty, który na trwałe wpłynął na rozwój sztuk plastycznych. To dzieło, które uczy patrzeć na zmiany artystycznej percepcji w czasie, wyjaśnia zależności między ewolucją społeczeństwa a zmianami zachodzącymi w sztuce i książkach, która łączy edukację artystyczną z historią sztuki.

Publikację będzie można zakupić na stanowisku Bęc Zmiany (nr 4/D1).


Organizator: BĘC ZMIANA Sklep/Dystrybucja
Miejsce: stoisko 4/D1
12.00 Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych 2017 – spotkanie podsumowujące tegoroczną edycję wydarzenia

 Spotkanie z Anną Karczewską, Katarzyną Daniluk, Karoliną Krakowską


Organizator: Miasto Stołeczne Warszawa
Miejsce: stoisko 72/D12
12.00–13.00 Dźwignie wyobraźni czyli rzecz o uniwersalnych narzędziach do myślenia

Obecnie w coraz większym stopniu doświadczamy „przeładowania informacyjnego” (information overload) - sytuacji, w której otrzymujemy zbyt wielką ilość informacji, by dało się podjąć decyzję lub wyłuskać sens danego tematu. Doświadczył tego każdy kto choć raz próbował szybko uzyskać rzetelne informacje na dany temat - ogrom informacji z przeszłości koniecznych do przetworzenia; wysoka dynamika przyrostu ilości informacji; sprzeczności w dostępnych informacjach; oraz problem oddzielenia istoty przekazu od jego tła są źródłem trudności w rozpoznaniu, czy dana informacja jest istotna dla podjęcia danej decyzji. Istnieją jednak pewne sposoby by zwiększyć swoją umiejętność krytycznego myślenia, a przy tym sprawniej poruszać się w zalewie informacji, o których będzie można się dowiedzieć w czasie wykładu.    

Prowadzą: Tomasz Pawlik, Michał Pawełczyk


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Fundacja Miasto Słów
Miejsce: sala Barcelona
12.00–13.00 Gwiazdy czytają dzieciom

Gwiazdy czytają dzieciom

Na Kanapie Literackiej  gwiazdy zaproszone przez Fundację będą czytać wiersze z książek dla dzieci wydanych przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.  Usłyszymy między innymi: Magdalena Zawadzka, Lucyna Malec, Aneta Todorczuk-Perchuć, Agnieszka Sienkiewicz, Urszula Dębska i Lidia Kopania..

Wydarzenie otwarte.


Organizator: FUNDACJA DZIECIOM "Zdążyć z Pomocą"
Miejsce: Kanapa Literacka – scena główna
12.00–13.00 Jak zostać autorką bestsellerów? Wszystko, co zawsze chcieliście wiedzieć o pisaniu książek

Charlotte Link dyskutuje z uczniami. Od 14 lat

Prowadzenie: Małgorzata Sroka

Charlotte Link jest autorką 23 powieści i kryminałów o łącznym nakładzie ponad 26 milionów. Skąd czerpie swoje historie? Jak zbiera i bada fakty? Czy naprawdę nie robi przez cały dzień nic innego niż pisanie? Bestsellerowa autorka odpowie w dyskusji z młodzieżą na te i inne pytania. 


Organizator: Niemcy - Gość Honorowy
Miejsce: stoisko 115/D11
12.00–13.00 Lux in Arcana - najciekawsze dokumenty z tajnego archiwum Watykanu

Wystawa w muzeum Kapitolińskim w 2012 r. pokazała 100 najciekawszych dokumentów, o których się mówi. Które zaprzątają ludzką wyobraźnię. I które często miały wpływ na bieg wydarzeń. Wśród nich są również polonica. Jak tworzyło się archiwum Watykanu i dlaczego zostało nazwane tajne?

Prowadzi: dr Hanna Krajewska 


Organizator: Polska Akademia Nauk
Miejsce: sala Amsterdam
12.00–13.00 Zakątki świata – czyli zabawa na całego

Zapraszamy do wspólnej etnograficznej przygody i odkrywania świata!  Podczas VIII Warszawskich Tragów Książki razem z Wydawnictwem Dwie Siostry zabierzemy Was w podróż dookoła świata! Książka „ Zakątki” Michaliny Rolnik stanowić będzie inspiracje do realizacji kreatywnych warsztatów.  Gdzie mieszka Ines, Manolo, Nanuk? Jak wyglądają ich pokoje, codzienne zabawy i stroje odświętne? Sprawdźcie sami!  

W  ramach konstruktorsko-kreatywnych warsztatów przygotujemy wspólnie miasteczka i wsie z całego globu.

Prowadzą: Justyna Dominiak, Magdalena Dąbrowska


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Wydawnictwo Dwie Siostry
Miejsce: sala Paryż A
12.00–13.00 Grażyna Bąkiewicz
Organizator: Wydawnictwo LITERATURA
Miejsce: stoisko 181/D20
12.00–13.00 Iwona Czarkowska

Spotkanie z Iwoną Czarkowską, autorką książki "Dama z kotem".


Organizator: Wydawnictwo REPLIKA
Miejsce: stoisko 76/D13
12.00–13.00 Anna Czerwińska-Rydel

Spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel, autorką serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich postaciach, skupione wokół jej najnowszej książki, pod tytułem „Słońcem na papierze. Niezwykłe losy Kornela Makuszyńskiego".


Organizator: Przygotowalnia
Miejsce: stoisko 30/D6, 108/D19
12.00–13.00 Joanna Gierczyńska

Ślady pamięci. 50 lat Muzeum Więzienia Pawiak, promocja książki, spotkanie z autorką

Publikacja jubileuszowa przedstawia historię więzienia od ukończenia jego budowy (wg projektu Henryka Marconiego w 1837 roku), poprzez okres rewolucji 1905-1907, dwudziestolecie międzywojenne, lata II wojny światowej.        

Opisuje pierwsze formy upamiętnienia ofiar na gruzach zburzonego więzienia, budowę Muzeum Więzienia Pawiak, wystawy stałe, Pomnik Drzewa Pawiackiego oraz uroczystości rocznicowe i okolicznościowe, takie jak Dni Pamięci Pawiaka czy Noc Muzeów.                

Promocja publikacji Joanny Gierczyńskiej, „Ślady pamięci. 50 lat Muzeum Więzienia Pawiak", wydanej przez Muzeum Niepodległości w Warszawie


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Muzeum Niepodległości w Warszawie
Miejsce: sala Paryż B
12.00–13.00 Anita Głowińska

Autorka podpisuje najnowsze tytuły z uwielbianej przez najmłodszych serii o Kici Koci: "Kicia Kocia na rowerze" i "Kicia Kocia i Nunuś. Na spacerze"


Organizator: MEDIA RODZINA
Miejsce: stoisko 15/H
12.00–13.00 Jolanta Horodecka-Wieczorek

Podpisuje książkę pt.„Wiatru tchnienie o Chopinie"


Organizator: A.P.A.J.T.E. Paris
Miejsce: stoisko 35/BK
12.00–13.00 Anna Kańtoch

Anna Kańtoch, laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla, podpisuje antologię utworów nominowanych do Nagrody.


Organizator: Nagroda im. Janusza A. Zajdla
Miejsce: stoisko 37/BK
12.00–13.00 Redakcja Kwartalnika Literackiego "Podgląd"

Pismo powstało, by pokazać szerszemu ogółowi naszego społeczeństwa, że istnieje Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, oraz jaki potencjał ma literatura wysoka tworzona przez twórców (nie celebrytów) największego oddziału, czyli Oddziału Warszawskiego.
Kultura polska to nie tylko kultura masowa, zdominowana przez słupki popularności i wszechobecna w mediach, to także kultura skierowana do bardziej wymagającego odbiorcy. Chcemy dać mu możliwość jej poznania (bezpłatnego).
http://podglad.com.pl 


Organizator: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich
Miejsce: stoisko 25/BK
12.00–13.00 Charlotte Link

Jak zostać autorką bestsellerów? Wszystko, co zawsze chcieliście wiedzieć o pisaniu książek.

Charlotte Link dyskutuje z uczniami. Od 14 lat. Charlotte Link jest autorką 23 powieści i kryminałów o łącznym nakładzie ponad 26 milionów. Skąd czerpie swoje historie? Jak zbiera i bada fakty? Czy naprawdę nie robi przez cały dzień nic innego niż pisanie? Bestsellerowa autorka odpowie w dyskusji z młodzieżą na te i inne pytania. 


Organizator: Niemcy – Gość Honorowy
Miejsce: stoisko 115/D11
12.00–13.00 Agata Mańczyk
Organizator: AKAPIT PRESS
Miejsce: stoisko 157/D18
12.00–13.00 Grzegorz Nowicki

Warsztaty dziecięce - Anna Komorowska i Grzegorz Nowicki.


Organizator: Festiwal Komiksowa Warszawa
Miejsce: sala Paryż C
12.00–13.00 Izabela Skorupka

Podpisywanie książki na stoisku Axis Mundi przez autorkę serii „Marcelina": „Marcelina i Pamięć Przodków", „Marcelina i Twierdza Wspomnień".


Organizator: AXIS MUNDI
Miejsce: stoisko 55/D7
12.00–13.00 Małgorzata Strzałkowska

Małgorzata Strzałkowska podpisuje swoje książki.


Organizator: Bajka Sp. z o. o.
Miejsce: stoisko 14/H
12.00–13.00 Stefan Szczepłek

Spotkanie z dziennikarzem sportowym i autorem serii książek „Moja historia futbolu".


Organizator: Wydawnictwo SQN
Miejsce: stoisko 141/D15
12.00–13.00 Regina Wasiak-Taylor

Podpisuje książkę pt. „Alfabet wspomnień Szymona Zaremby"


Organizator: Związek Pisarzy Polskich na Obczyźnie w Siedzibą w Londynie
Miejsce: stoisko 36/BK
12.00–13.50 Dziecko i kultura. Rozmowa 2.

Dziecko jako adresat-odbiorca, często mimowolny, rola książki i czytelnictwa, rola rodziny i środowiska, zagrożenia płynące ze strony współczesnej technologii (komputer, tablet, smartfon) oraz coraz częstsze zjawisko dzieci-twórców uczestniczących np. w reklamie, serialach, programach tv, spektaklach.
Pierwsza rozmowa odbyła się podczas XVI Poznańskich Spotkań Targowych poświęconych książce dla dzieci. Obecnie PTWK zaprasza na 2. rozmowę z tego cyklu. Zapraszamy na dyskusję panelową z wybitnymi specjalistami i autorytetami z poszczególnych dziedzin.
Będą to: prof. dr Joanna Papuzińska (Uniwersytet Warszawski), prof. dr Edyta Gruszczyk-Kolczyńska (Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie), Irena Koźmińska (prezes Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom), Bogusława Sochańska (prezes Instytutu Kultury Duńskiej i ceniona tłumaczka), Ewa Gruda (szefująca jedynemu w Polsce warszawskiemu Muzeum Książki Dziecięcej).
Gospodynią spotkania będzie Olcha Sikorska, wiceprezes PTWK, pomysłodawca i komisarz szesnastu edycji Poznańskich Spotkań Targowych.

 


Organizator: Polskie Towarzystwo Wydawców Książek
Miejsce: sala Londyn C
12.00–14.00 Krystyna Mazurówna

Autorka prezentuje i podpisuje swoją autobiograficzną książkę „ACH, CI FACECI!".


Organizator: Instytut Wydawniczy LATARNIK
Miejsce: stoisko 19/H
12.00–14.00 Pan Poeta

Pan Poeta podpisuje książkę Kura, co tyła na diecie.


Organizator: PRÓSZYŃSKI MEDIA SP. Z O.O.
Miejsce: stoisko 62/C
12.00–14.00 Łukasz Pogoda

Łukasz Pogoda podpisuje grę „Awans – zostań marszałkiem Polski”


Organizator: INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ
Miejsce: stoisko 86/D14
12.00–15.00 Spotkanie z Koziołkiem Matołkiem
Organizator: Oficyna Wydawnicza G&P Poznań
Miejsce: stoisko 97/C
12.00–15.00 Joanna Rawik

Spotkanie z autorką


Organizator: ZWIĄZEK LITERATÓW POLSKICH
Miejsce: stoisko 24/BK
12.20–12.50 Tomasz Pospieszny

Tadeusz Pospieszny podpisuje książki pt. „Nieskalana sławą. Życie i dzieło Marii Skłodowskiej-Curie" oraz „Zapomniany geniusz. Lise Meitner - pierwsza dama fizyki jądrowej".


Organizator: Wydawnictwo Novae Res
Miejsce: stoisko 183/V
12.30–13.30 William Gruff

Spotkanie przy stoisku z Williamem Gruffem, autorem poradnika „Niemożliwe załatwiam od ręki. Podręczny Poradnik Rozwiązywania Problemów" - zbioru praktycznych i konkretnych porad, pobudzających do racjonalnego myślenia.

Książka zawiera zbiór praktycznych i konkretnych porad, które ułatwiają zmierzenie się z problemami wszelakiej maści. Autor, bazując na doświadczeniach i obserwacjach, daje możliwość spojrzenia na temat z zupełnie innego – świadomego punktu wiedzenia, dzięki któremu nawet te najbardziej skomplikowane i trudne problemy stają się łatwiejsze. Prosta budowa rozdziałów gwarantuje, że każdy czytelnik znajdzie analogię do swojego życia i w łatwy, przejrzysty sposób ujrzy istotę trapiącego go dylematu.


Organizator: WYDAWNICTWO PSYCHOSKOK
Miejsce: stoisko 187/V
12.30–14.00 KsiążkiGO - czyli gamifikowanie literatury na smartfonach jako sposób zaangażowania pokolenia Y i Z w czytanie książek.

Młodzi czytelnicy chcą prowadzić interakcję z treścią książki i korzystać z niej przy użyciu różnych form i technologii, nie tylko w tradycyjnej, pełnotekstowej wersji. Wydawcy i bibliotekarze potrzebują nowych narzędzi do budowania zaangażowania w czytelnictwo literatury pięknej i nonfiction. Jednym z nich jest gamifikacja.

Celem warsztatów jest przybliżenie wydawcom, bibliotekarzom i nauczycielom idei gamifikacji, jej praktycznego zastosowania oraz  fińskich narzędzi do samodzielnego gamifikowania książek na smartfonach (iOS/Android).

Warsztaty są darmowe, liczba miejsc ograniczona. Szczegóły oraz link do zapisów znajduje się na stronie www.goodbooks.pl/gamifikacja 

Żeby aktywnie uczestniczyć, warto mieć ze sobą: laptopa lub tablet z dużym ekranem i przegladarką (do tworzenia gry) oraz smartfon/tablet w systemie iOS lub Android z dostępem do Internetu – do przetestowania zgamifikowanych treści.

Warsztaty prowadzone są w ramach stypendium MKiDN.


 


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, goodbooks.pl
Miejsce: sala Londyn A
12.30–14.00 Od słowa do obrazka. Narysuj własny komiks „Z Życia Zuzy-Łobuzy"

Warsztat twórczy dla uczniów 10-12 lat z ilustratorką Danielą Kohl
Wymagana imienna rejestracja: rapp@book-fair.com

Podczas twórczego warsztatu dla uczniów i uczennic ilustratorka „Zuzy Łobuzy" Daniela Kohl opowie, jak z opowieści zrobić historię obrazkową i o tym, że komiks działa trochę jak mały film. Potem dzieci narysują w grupach swój własny komiks związany z życiem Zuzy. 


Organizator: Niemcy - Gość Honorowy
Miejsce: sala dla dzieci – Galeria
12.30–14.00 Daniela Kohl
Organizator: Niemcy – Gość Honorowy
Miejsce: sala dla dzieci – Galeria
13.00 Grzegorz Wiśniewski

Prezentacja książki Grzegorza Wiśniewskiego "Moskwa. Portret – przewodnik. Dzieje – zabytki – kultura" (wydawnictwo "Adam Marszałek" ) z udziałem autora.

Uczestniczy: Polski historyk kultury, eseista, tłumacz Grzegorz Wiśniewski.

 


Organizator: BOOKS FROM RUSSIA
Miejsce: stoisko 84/D14
13.00–13.30 Grzegorz Wielgus

Grzegorz Wielgus podpisuje książkę „Krzyżowiec".


Organizator: Wydawnictwo Novae Res
Miejsce: stoisko 183/V
13.00–14.00 Dalej niż Bałtyk. Słów kilka o kulturze Finlandii

Finlandia to kraj przebogaty kulturalnie, a jednak wciąż mało znany w  Polsce. Chciałabym ukazać jego piękno poprzez nawiązania do kultury dnia codziennego, Tove Jansson - autorki sagi o muminkach oraz sztuki, która  staje się coraz bardziej popularna. 50 minut stało by się okazją do podróży przez nieznane lądy, która mogłaby zachęcić młodzież do dalszej eksploracji Finlandii poprzez literaturę.

Prowadzi: dr Anna Wiśnicka 


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Miejsce: scena B
13.00–14.00 Dźwignie wyobraźni czyli rzecz o uniwersalnych narzędziach do myślenia

Obecnie w coraz większym stopniu doświadczamy „przeładowania informacyjnego” (information overload) - sytuacji, w której otrzymujemy zbyt wielką ilość informacji, by dało się podjąć decyzję lub wyłuskać sens danego tematu. Doświadczył tego każdy kto choć raz próbował szybko uzyskać rzetelne informacje na dany temat - ogrom informacji z przeszłości koniecznych do przetworzenia; wysoka dynamika przyrostu ilości informacji; sprzeczności w dostępnych informacjach; oraz problem oddzielenia istoty przekazu od jego tła są źródłem trudności w rozpoznaniu, czy dana informacja jest istotna dla podjęcia danej decyzji.
Istnieją jednak pewne sposoby by zwiększyć swoją umiejętność krytycznego myślenia, a przy tym sprawniej poruszać się w zalewie informacji, o których będzie można się dowiedzieć w czasie wykładu. 

Prowadzą: Tomasz Pawlik, Michał Pawełczyk


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Fundacja Miasto Słów
Miejsce: sala Barcelona
13.00–14.00 Komiks na świecie: Czechy, Argentyna, Brazylia, Kolumbia, Białoruś
Organizator: Festiwal Komiksowa Warszawa
Miejsce: sala Paryż C
13.00–14.00 Polski skarb odkryty na nowo – Raport Witolda

Rotmistrz Witold Pilecki „to przykład niewyobrażalnego dobra w czasach niewyobrażalnego zła”. Jego Raport z KL Auschwitz pokazuje odwagę, skuteczność, przedsiębiorczość i poświęcenie żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego.   

W krótkim dokumencie filmowym „Tatusiu” Zofia Pilecka – Optułowicz wyjaśni, że jej ojciec miał do spełnienia misję. 
Uczniowie przekazany im „Raport Witolda” zaniosą do biblioteki szkolnej jak pochodnię, która ma oświetlić im drogę w dążeniu do naśladowania człowieka niewahającego się bronić drugiego, wspierać go i być mu pomocą. 

Prowadzi: Małgorzata Kupiszewska – koordynator Projektu Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony

 


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Krakowska Fundacja „Gdzie"
Miejsce: sala Londyn B
13.00–14.00 Śledztwo w sprawie orła białego

Podczas lekcji uczniowie poznają ciekawe i niekiedy zaskakujące przemiany wizerunków herbowych z orłem białym, które dokumentowały związki pomiędzy rodami panującymi w Polsce i w innych państwach europejskich. 

Prowadzi: Michał Rybak


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Muzeum Niepodległości w Warszawie
Miejsce: sala Paryż B
13.00–14.00 Zakątki świata – czyli zabawa na całego

Zapraszamy do wspólnej etnograficznej przygody i odkrywania świata!  Podczas VIII Warszawskich Tragów Książki razem z Wydawnictwem Dwie Siostry zabierzemy Was w podróż dookoła świata! Książka „ Zakątki” Michaliny Rolnik stanowić będzie inspiracje do realizacji kreatywnych warsztatów. 

Gdzie mieszka Ines, Manolo, Nanuk? Jak wyglądają ich pokoje, codzienne zabawy i stroje odświętne? Sprawdźcie sami!  

W  ramach konstruktorsko-kreatywnych warsztatów przygotujemy wspólnie miasteczka i wsie z całego globu.

Prowadzą: Justyna Dominiak, Magdalena Dąbrowska


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Wydawnictwo Dwie Siostry
Miejsce: sala Paryż A
13.00–14.00 Henryk Bardijewski

Autor podpisuje swoją najnowszą książkę „Pan Fiasko i jego sukcesy".


Organizator: WYDAWNICTWO EZOP
Miejsce: stoisko 93/C
13.00–14.00 Marcin Brykczyński
Organizator: Wydawnictwo LITERATURA
Miejsce: stoisko 181/D20
13.00–14.00 Bohdan Butenko

Podpisywanie książki „Nienarysowane historie" przez jej Autora, Bohdana Butenko.


Organizator: AXIS MUNDI
Miejsce: stoisko 55/D7
13.00–14.00 Daniel de Latour

Ilustrator podpisuje książkę „Pan Fiasko i jego sukcesy" autorstwa Henryka Bardijewskiego


Organizator: Wydawnictwo EZOP
Miejsce: stoisko 93/C
13.00–14.00 Isabelle Degen

Podpisuje książkę pt. "Miniatury poetyckie cz.I, II" 


Organizator: A.P.A.J.T.E. Paris
Miejsce: stoisko 35/BK
13.00–14.00 Anita Głowińska

podpisuje książki „Do czego służy kotlet?" i „Dziura w gazecie".


Organizator: ADAMADA WYDAWNICTWO
Miejsce: stoisko 145/D16
13.00–14.00 Jolanta Horodecka-Wieczorek

Podpisuje książkę pt. „Wiatru tchnienie o Chopinie".


Organizator: Związek Pisarzy Polskich na Obczyźnie w Siedzibą w Londynie
Miejsce: stoisko 36/BK
13.00–14.00 Erling Kagge

Autor książki Cisza


Organizator: MUZA SA
Miejsce: stoisko 45/D5
13.00–14.00 Krystyna Michałowska
Organizator: Wydawnictwo LITERATURA
Miejsce: stoisko 181/D20
13.00–14.00 Piotr Müldner-Nieckowski

Podpisuje książki: „Biegański, Kramsztyk i inni. O nowej etyce lekarskiej w XIX-wiecznej Warszawie”, wyd. OW Volumen, Warszawa, 2016, „Za kobietą tren”, poezje, wydanie III, wyd. AULA, Warszawa, 2017, „Schody”, poezje, wyd. OW Volumen, 2015.


Organizator: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich
Miejsce: stoisko 25/BK
13.00–14.00 Piotr Wojciechowski

Podpisuje powieść: „Strych świata”.


Organizator: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich
Miejsce: stoisko 25/BK
13.00–14.00 Społeczny Savoir Vivre, czyli jak nie nadepnąć światu na odcisk

Warsztaty o relacjach społecznych na podstawie książek „Mądrość z Natury" i „Zarządzanie marzeniami"

Prowadzi autor – Michał Zawadka


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Wydawnictwo Mind&Dream
Miejsce: scena A
13.00–14.30 Artur Nowicki

Spotkanie z ilustratorem - autorem nowego opracowania graficznego książki Brzechwa dzieciom oraz innych książek wydanych przez G&P, tj. Słoń Trąbalski i inne wierszyki, Pchła Szachrajka, Jak Anitce uciekły zabawki, O Mateuszku, który bał się ciemności.

 


Organizator: Oficyna Wydawnicza G&P Poznań
Miejsce: stoisko 97/C
13.00–15.00 Dorota Gellner

Dorota Gellner podpisuje swoje książki.


Organizator: Bajka Sp. z o. o.
Miejsce: stoisko 14/H
13.00–16.00 Artur Andrus

Wydawnictwo Esteri zaprasza na spotkanie z Arturem Andrusem - autorem polskiego tekstu książki „Czytanie jest super" (stoisko 29/D3).


Organizator: Edra Urban & Partner
Miejsce: stoisko 29/D3
13.00–16.00 Hanna Milewska

Autorka będzie podpisywać swoje książki i rozmawiać z czytelnikami


Organizator: OPOWIEŚCI DLA DZIECI Hanna Milewska
Miejsce: stoisko 343/G
13.30–14.30 Teresa Monika Rudzka

Teresa Monika Rudzka będzie podpisywać swoją najnowszą książkę „Wszystkie dżinsy M.", nowość targowa!
Stoisko Świadomi Wydawcy 30 D6, wydawnictwo Poławiacze Pereł.
Serdecznie zapraszamy!


Organizator: Poławiacze Pereł
Miejsce: stoisko 30/D6
13.40–14.10 Tadeusz Wodzicki

Tadeusz Wodzicki podpisuje książkę „Nocni goście" oraz dwie książki podróżnicze „Patagonia" i „Argentyna".


Organizator: Wydawnictwo Novae Res
Miejsce: stoisko 183/V
14.00 Warszawska Biblioteka 2030

Warszawska Biblioteka 2030 – zapraszamy wszystkich mieszkańców, bibliotekarzy i aktywistów na rozmowę o przyszłości warszawskich bibliotek z udziałem Anny Grędzińskiej dyrektor biblioteki na Woli, Jacka Czarnowskiego dyrektora biblioteki w Wawrze, Beaty Jewiarz oraz Małgorzaty Naimskiej Zastępcy Dyrektora Biura Kultury Miasta Stołecznego Warszawy. Prowadzenie Magdalena Kicińska.


Organizator: Miasto Stołeczne Warszawa
Miejsce: stoisko 72/D12
14.00 György Spiró

Podpisywanie książki pt. Diavolina


Organizator: Spółdzielnia Wydawnicza "CZYTELNIK"
Miejsce: stoisko 31/D3
14.00–15.00 Architektura w Polsce - z perspektywy niemieckiego wydawnictwa

Dyskutują: Philipp Meuser (DOM publishers) oraz autorzy Justyna Borucka, Harald Gatermann, Hans Wolfgang Hoffmann i in.

Wyróżnione na międzynarodowych konkursach przewodniki architektoniczne wydawnictwa DOM publishers prowadzą ścieżkami z dala od wydeptanych szlaków turystycznych. Wydawca Philipp Meuser przedstawia w rozmowie z autorami przewodniki po Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. 


Organizator: Niemcy – Gość Honorowy
Miejsce: stoisko 115/D11
14.00–15.00 Reporterzy samozwańcy - Podróże poza szlakiem

Odwiedzili już kilka kontynentów, ale największe podróże dopiero przed nimi. Z Maroka, Kuby, Iranu, Wietnamu i Nowego Jorku przywożą opowieści o tym, jak fascynujący i różnorodny jest świat. Podróżują na własną rękę, omijając popularne szlaki. O kulturowych zwyczajach na świecie, nawiązanych w podróży przyjaźniach oraz o tym, jak umiejętnie się zgubić, by odkryć nowe rzeczy - Reporterzy Samozwańcy.

Prowadzą: Anna Tomaśko, Brian Dam, Patryk Michalski


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Reporterzy Samozwańcy
Miejsce: scena B
14.00–15.00 Henryk Bardijewski

Henryk Bardijewski i Bohdan Butenko podpisują książkę Baśń o latającym rumaku.


Organizator: PRÓSZYŃSKI MEDIA SP. Z O.O.
Miejsce: stoisko 62/C
14.00–15.00 Krzysztof Bielecki

Podpisuje opowiadania „Przepaść”


Organizator: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich
Miejsce: stoisko 25/BK
14.00–15.00 Bohdan Butenko

Henryk Bardijewski i Bohdan Butenko podpisują książkę Baśń o latającym rumaku.


Organizator: PRÓSZYŃSKI MEDIA SP. Z O.O.
Miejsce: stoisko 62/C
14.00–15.00 Katarzyna Bzowska-Budd

Podpisuje książkę pt. „Mieszkam na Wyspie".


Organizator: Związek Pisarzy Polskich na Obczyźnie w Siedzibą w Londynie
Miejsce: stoisko 36/BK
14.00–15.00 Michał Fedorowicz

Autor prezentuje i podpisuje swoją książkę "KULTURĄ W PŁOT"


Organizator: Instytut Wydawniczy LATARNIK
Miejsce: stoisko 19/H
14.00–15.00 Prof. UW dr hab. Anna Giza

Profesor Anna Giza będzie podpisywać książkę „Uczeń czarnoksiężnika, czyli społeczna historia marketingu” na stoisku Wydawnictw Uniwersytetu Warszawskiego nr 66/BK.


Organizator: Uniwersytet Warszawski
Miejsce: stoisko 66/BK
14.00–15.00 Joanna Jagiełło

Podpisuje książki „Kawa z kardamonem” i „Zielone martensy”


Organizator: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich
Miejsce: stoisko 25/BK
14.00–15.00 Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Autorka podpisuje egzemplarze niezwykłej książki o kocie-podróżniku „Alojzy@kot_w_podróży.pl”


Organizator: MEDIA RODZINA
Miejsce: stoisko 15/H
14.00–15.00 Karolina Kozioł

Spotkanie przy stoisku z Karoliną Kozioł, autorką książki „Poszukiwacz marzeń. Z kamerą na wojnie w Brazylii" - 

Poszukiwacz marzeń: Z kamerą na wojnie w Brazylii to książka o wyprawie w jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie — brazylijskich faweli.  Wyjechało na nią pięć osób, pod koniec wyprawy zostały tylko dwie, reszta nie wytrzymała obrazu brazylijskiej biedy.

W tym reportażu zobaczymy gonitwę i odkrywanie marzeń oraz największych obaw ludzi, którzy nie mają praktycznie nic. To opowieść o odwadze, przyjaźni, marzeniach, ale także samotności , strachu i podejmowaniu ryzyka.

Karolina Kozioł - producentka, reżyserka, aktywistka stowarzyszenia na rzecz praw człowieka, aktywna członkini UNICEF. Od kilku lat kręci filmy dokumentalne m.in. o życiu w Wielkiej Brytanii, Indiach, Francji, a ostatnio Brazylii. W 2016 ukończyła Uniwersytet Walijski w Aberystwyth na kierunku filmowo-teatralnym. Podczas studiów otrzymała stypendium na Uniwersytet do Stanach Zjednoczonych, w stanie Ohio, gdzie otworzyła Dream Catcher Film Studio. Studio przyniosło jej pierwsze sukcesy filmowe w USA za kampanie antybullingowe które tworzyła. Od września, 2016 mieszka w Londynie I uczęszcza na studia magisterskie na Uczelni Artystycznej w Londynie o kierunku telewizyjno-filmowym z językiem francuskim. Podczas studiów zaczęła współpracować z brytyjska telewizja- Channel 4.


Organizator: WYDAWNICTWO PSYCHOSKOK
Miejsce: stoisko 187/V
14.00–15.00 Katarzyna Majgier
Organizator: AKAPIT PRESS
Miejsce: stoisko 157/D18
14.00–15.00 Agnieszka Mielech

Agnieszka Mielech podpisuje książki z serii Emi i Tajny Klub Superdziewczyn oraz serii Jaga Czekolada oraz prowadzi warsztat „Kreatywne warsztaty z Tajnym Klubem Superdziewczyn”.

Z okazji premiery najnowszej książki w serii Emi i Tajny Klub Superdziewczyn „List w butelce” zapraszamy do zabawy!    

W czasie warsztatów będzie można poznać autorkę książek o Emi, zagrać w grę planszową Emi „Poszukiwacze przygód”, wziąć udział w konkursie rysunkowym z nagrodami! Na uczestników czekają niespodzianki: gry planszowe, książki oraz gadżety.


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Grupa Wydawnicza Foksal
Miejsce: sala Paryż B
14.00–15.00 Elżbieta Pałasz

Podpisuje książkę „Zosia, Ernest i ktoś jeszcze".


Organizator: ADAMADA WYDAWNICTWO
Miejsce: stoisko 145/D16
14.00–15.00 Marcin Przybyłek

Spotkanie z gwiazdami polskiej SF i serii Horyzonty zdarzeń - Robertem Szmidtem i Marcinem Przybyłkiem


Organizator: Dom Wydawniczy REBIS
Miejsce: stoisko 74/D13
14.00–15.00 Filip Radej

Zapraszamy na spotkanie z autorem serii Angielski w tłumaczeniach.  Filip Radej jest specjalistą w dziedzinie metodologii nauczania języka angielskiego. Stopień naukowy uzyskał w Wielkiej Brytanii. Dzięki kwalifikacjom do nauczania w szkołach publicznych w Anglii (QTS) zdobył doświadczenie jako nauczyciel, pracując z młodzieżą brytyjską oraz studentami. Umiejętności nabyte podczas studiów w Hensley Business School w Wielkiej Brytanii pozwoliły mu przez kilka lat kontynuować pracę w roli nauczyciela języka angielskiego w Hiszpanii - w korporacjach, wyższych uczelniach i urzędach państwowych. Obecnie naucza w Polsce oraz współtworzy książki z serii Angielski w tłumaczeniach.


Organizator: PRESTON SCHOOL & PUBLISHING
Miejsce: stoisko 209/V
14.00–15.00 Małgorzata Strękowska-Zaremba
Organizator: Wydawnictwo LITERATURA
Miejsce: stoisko 181/D20
14.00–15.00 Robert Szmidt

Spotkanie z gwiazdami polskiej SF i serii Horyzonty zdarzeń - Robertem Szmidtem i Marcinem Przybyłkiem


Organizator: Dom Wydawniczy REBIS
Miejsce: stoisko 74/D13
14.00–15.00 Barbara Wachowicz

Spotkanie z Barbarą Wachowicz autorką książki „Matki Wielkich Polaków”.


Organizator: MUZA SA
Miejsce: stoisko 45/D5
14.00–15.00 Wojciech Widłak

Opowiadania Wojciecha Widłaka są bardzo wesołe. Mówią o  Wesołym Ryjku, który ma mamę, tatę, żółwia przytulankę, ogonek, no i ryjek – oczywiście wesoły. Spotkanie będzie również bardzo wesołe.

Zaprasza wydawnictwo Media Rodzinne


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Czasdzieci.pl
Miejsce: sala dla dzieci – Galeria
14.00–15.00 Martin Widmark

Spotkanie autorskie z Martinem Widmarkiem oraz Emilią Dziubak, autorem oraz ilustratorką książki dla dzieci ,,Tyczka w krainie szczęścia”.


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, zaczytani.org
Miejsce: Kanapa Literacka – scena główna
14.00–15.00 Michał Zawadka

Michał Zawadka - autor książek dla dzieci i młodzieży z zakresu rozwoju osobistego i społecznego, podpisuje bestsellerową serię Chcę być kimś!


Organizator: Mind&Dream
Miejsce: stoisko 167/D19
14.00–15.00 Agnieszka Żelewska

Ilustratorka podpisuje egzemplarze niezwykłej książki o kocie-podróżniku „Alojzy@kot_w_podróży.pl”


Organizator: MEDIA RODZINA
Miejsce: stoisko 15/H
14.00–15.30 Magia Słowa

Dlaczego przekleństwa są archaizmami? Czym różni się cyfra od liczby? Jaki jest związek wody z liczbą Pi? No i jak trafić szóstkę w Lotto?

Na te i na wiele innych pytań, znajdziecie odpowiedź w czasie brawurowego spotkania zatytułowanego Magia Słowa, w którym dane Wam będzie również spróbować… algorytmu. Dobra zabawa – GWARANTOWANA.


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Rekosz LIVE
Miejsce: sala Barcelona
14.00–15.50 Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego dla dzieci „Bazgroł”
Organizator: serwis duzeka.pl
Miejsce: sala Rzym
14.00–16.00 Skuteczna współpraca pomiędzy wydawcą i księgarzem warunkiem sukcesu na rynku

Panel CEO dla wydawców i księgarzy

Udział bierze: Bernhard Fetsch (Verlagsgruppe Droemer Knaur)
Prowadzenie: Bogdan Szymanik (Bosz Publishing & Bookshops)

Jakie warunki ramowe są konieczne dla udanej współpracy wydawnictw i księgarni? Jakie modele marketingowe sprawdzają się obecnie w Niemczech? W jaki sposób wydawnictwa zdobywają nowych czytelników a księgarnie nowych klientów? Dyskusja, która może dostarczyć cennych wskazówek lub inspiracji dla własnej księgarni czy wydawnictwa.


Organizator: Niemcy – Gość Honorowy, Polska Izba Książki
Miejsce: sala Londyn A
14.20–14.50 Artur Pruziński

Artur Pruziński podpisuje książkę pt. „Jarek Patriota: Bóg, honor i włoszczyzna".


Organizator: Wydawnictwo Novae Res
Miejsce: stoisko 183/V
14.30–15.30 Daj mi szansę

Warsztaty literackie. Przygotowane przez Małgorzatę Janinę Berwid  -  znaną  jako Ciotka Książkula  z Radia Dla Ciebie  w którym  prowadzi co tydzień audycję upowszechniającą czytanie. Współautorka kultowych  programów telewizyjnych dla dzieci ( CIUCHCIA, BUDZIK, autorka  audycji  MOLIKI  KSIĄŻKOWE).

I Etap - przypominamy sobie baśnie barci Grimm i tworzymy własne dzieła. Pierwsza osoba zaczyna opowiadać, następna dodaje dwa zdanie i w ten sposób wszyscy biorą udział . (Kreatywne pobudzanie wyobraźni). II Etap - Zabawa w anagramy i palindromy w oparciu o baśnie braci Grimm. III Etap „Złota różdżka czyli bajki dla niegrzecznych dzieci”. Autor: Heinrich Hoffmann i Cornelia Funke i jej książki. Dlaczego dzieci są niegrzeczne? – poszukamy odpowiedzi w książkach. Zabawa tekstem, dyskusja. „Złota różdżka” może stać się początkiem ważnej rozmowy z młodymi czytelnikami – o roli literatury, o tym, co stanowi wartość książki, o sposobach wychowania dzieci. Otwiera przestrzeń na zadanie wielu z tych ważnych pytań, na które odpowiedź nigdy nie będzie jednoznaczna. Jak dziś zareaguje współczesny młody czytelnik? Przekonam się na warsztatach. Co zatem spotkało Hanię, która wbrew zakazowi mamy bawiła się zapałkami, Kacperka co zupie mówił ciągłe – NIE!, i Konrada, który obgryzał paznokcie…

 


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki
Miejsce: scena A
15.00 Tatiana Polakowa

Przygoda na 20 lat. Spotkanie z mistrzem prozy sensacyjnej Tatianą Polakową.

Uczestniczy: Rosyjska pisarka, autorka utworów w gatunku "kryminał przygodowy" Tatiana Polakowa.


Organizator: BOOKS FROM RUSSIA
Miejsce: stoisko 84/D14
15.00 Wanda Szymanowska

Autorka, z małymi przerwami, będzie obecna na stoisku przez cały dzień


Organizator: Wydawnictwo Literackie BIAŁE PIÓRO
Miejsce: stoisko 18a/D2
15.00 Iga Wiśniewska

Spotkanie autorskie z Igą Wiśniewską, która będzie podpisywać swoją książkę, „Przeklęta".

Włóczenie się nocą po Wolnym Mieście Rades nigdy nie było bezpieczne, nie kiedy w mroku czaiły się tajemnicze istoty. Gdy coś zaczyna bezlitośnie wybijać zmiennokształtnych, którzy do tej pory uważali się za nietykalnych, zaczyna się wyścig z czasem. 


Organizator: Nieprzeczytane.pl
Miejsce: stoisko 88a/D15
15.00–15.30 Melissa Darwood
Organizator: Wydawnictwo FILIA
Miejsce: stoisko 36/D7
15.00–15.30 Evald Flisar

Spotkanie z Evaldem Flisarem, jednym z najważniejszych pisarzy słoweńskich. Dramaturg, eseista, obieżyświat (odwiedził około 90 krajów), kierowca metra w Sydney, redaktor encyklopedii w Londynie, autor słuchowisk radiowych i teatralnych przedstawień telewizyjnych dla BBC, scenarzysta w Hollywood, prezes Stowarzyszenia Pisarzy Słoweńskich (1995-2002), od 1998 roku redaktor naczelny najstarszego słoweńskiego magazynu literackiego „Sodobnost”.  Autor nagrodzonych powieści „Obserwator" i „Na złotym wybrzeżu". Książki w tłumaczeniu Marleny Grudy ukazały się nakładem Wydawnictwa EZOP.
Utwory Evalda Flisara przetłumaczono na 39 języków, w tym na język japoński, arabski, chiński, bengalski, hindi, malajski, indonezyjski, nepalski, marathi i amharski.
Miejsce spotkania: czerwona kanapa literacka.


Organizator: Wydawnictwo EZOP
Miejsce: Kanapa Literacka – scena główna
15.00–15.30 Adam Guz

Adam Guz podpisuje książkę pt. „19 dołków”.


Organizator: Wydawnictwo Novae Res
Miejsce: stoisko 183/V
15.00–15.50 Dochodzenie roszczeń z tytułu naruszenia praw autorskich – aktualne orzecznictwo
Organizator: Biblioteka Analiz i Kancelaria Prawnicza PATRIMONIUM
Miejsce: sala Londyn B
15.00–16.00 Bohdan Butenko

Bohdan Butenko

Jeden z najoryginalniejszych i najbardziej rozpoznawalnych artystów polskiej książki. Ceniony w świecie i wielokrotnie nagradzany. Architekt książki, ilustrator i autor, mistrz pozornie prymitywnej czarnej kreski. Zawsze uśmiechnięty, obdarza kolejne pokolenie dzieci i ich rodziców nowymi przygodami swoich bohaterów. Jego kreska obecna jest w ponad dwustu książkach. Twórca animacji filmowych, scenografii teatralnych, plakatów, pocztówek. Autor książek: „Gapiszon i wędzone morze”, „Grzyby i król”, „Krasnoludek”.


Organizator: DREAMS Wydawnictwo
Miejsce: stoisko 161/D19
15.00–16.00 Jakub Ćwiek

Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem

Polcon to najbardziej prestiżowy Festiwal Fantastyki w Polsce. Czterodniowe święto fantastyki o ogólnopolskim charakterze, poświęcone jej wszystkim aspektom: literaturze, filmowi, komiksowi, sztuce, muzyce, grom – elektronicznym, i tym bez prądu. Polcon to festiwal wyjątkowy, bo uznawany za najważniejszy, jaki odbywa się rokrocznie w Polsce. Niezwykle bogaty swym programem, bo oferujący wiele atrakcji i niespodzianek: prelekcji, pokazów, spotkań z twórcami, paneli, prezentacji, koncertów, gier i zabaw. Festiwal uniwersalny, bo skierowany do różnych grup wiekowych, dzieci, młodzieży, dorosłych, całych rodzin i seniorów.

Polcon jest widowiskiem pełnym uroku i magicznej aury, jest zabawą i fantastyczną alternatywą dla spędzenia wolnego czasu. Wymianą energii i spotkaniem z ludźmi o podobnych pasjach.


Organizator: POLCON 2017, 24-27 sierpnia, Lublin
Miejsce: stoisko 355/G
15.00–16.00 Anna Czerwińska-Rydel
Organizator: Wydawnictwo LITERATURA
Miejsce: stoisko 181/D20
15.00–16.00 Dariusz Dziekanowski

Autor książki Dziekan


Organizator: AKURAT
Miejsce: stoisko 45/D5
15.00–16.00 Katarzyna Enerlich
Organizator: Wydawnictwo MG
Miejsce: stoisko 1/H
15.00–16.00 Magdalena Filak

Zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Filak, autorką doskonałej serii Hiszpański w tłumaczeniach. Z wykształcenia anglistka i ekonomistka, z zamiłowania iberystka. Doświadczenie jako nauczyciel języka zdobywała najpierw w Polsce, a następnie przez kilka lat w Madrycie, ucząc w międzynarodowych korporacjach oraz na uniwersytecie. Miłośniczka języka hiszpańskiego i kultury hiszpańskiej. Przez kilka lat spędzonych w Madrycie poznawała tajniki języka hiszpańskiego, którymi dzieli się z czytelnikami właśnie w serii Hiszpański w tłumaczeniach.


Organizator: PRESTON SCHOOL & PUBLISHING
Miejsce: stoisko 209/V
15.00–16.00 Janusz Guttner

Podpisuje książkę pt. „Słowem fotografowane"


Organizator: Związek Pisarzy Polskich na Obczyźnie w Siedzibą w Londynie
Miejsce: stoisko 36/BK
15.00–16.00 Magdalena Kałużyńska

Magdalena Kałużyńska – autorka horrorów, prowadzi pogadankę radiową o horrorze i tematach pokrewnych. Jej ulubioną odmianą gatunku jest slasher. Pierwszy tom „Alvethor. Białe miejsce” został uhonorowany Nagrodą Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego za rok 2014 w kategorii powieść. Oficjalna strona pisarki: www.magdalenakaluzynska.pl


Organizator: DICTUM DYSTRYBUCJA KSIĄŻEK
Miejsce: stoisko 106/D19
15.00–16.00 Matthias Kneip

podpisywanie książki pt: „111 powodów, by kochać Polskę. Wyznania niemieckiego pisarza."


Organizator: Wydawnictwo Grupa M-D-M
Miejsce: stoisko 175/D20
15.00–16.00 Sergiusz Leonczyk

Podpisuje książkę pt."Polskie osadnictwo wiejskie na Syberii w drugiej połowie XIX wieku i na początku XX wieku"


Organizator: A.P.A.J.T.E. Paris
Miejsce: stoisko 35/BK
15.00–16.00 Radosław Lewandowski

Autor sagi Wikingowie


Organizator: AKURAT
Miejsce: stoisko 45/D5
15.00–16.00 Jose Angel Leyva

Podpisuje wiersze.


Organizator: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich
Miejsce: stoisko 25/BK
15.00–16.00 Doktor Magdalena Piłat-Borcuch

Spotkanie wokół książki „Design, designer i metamorfozy miejskie. Studium socjologiczne". Rozmowa autorki ze światowej sławy designerem, ceramikiem Markiem Cecułą, powiązana z prezentacją twórczości artysty.


Organizator: Oficyna Naukowa
Miejsce: stoisko 30/D6
15.00–16.00 Krystyna Rodowska

Podpisuje tomik wierszy „Jest się czymś więcej”


Organizator: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich
Miejsce: stoisko 25/BK
15.00–16.00 Beata Tadla

Spotkanie z Beatą Tadlą, która będzie podpisywać swoją książkę Czego oczy nie widzą 


Organizator: Dom Wydawniczy REBIS
Miejsce: stoisko 74/D13
15.00–16.00 Joanna Wachowiak

Podpisuje swoje książki: „Opowiastki dla małych uszu”, „Historyjki dla małych uszu", „O czym nie śniło się dorosłym”, „Ja chyba śnię”, „Bartek Lenka i sny” oraz „Kot Kameleon” oraz nowość „Ala Baba i dwóch rozbójników”.


Organizator: Wydawnictwo BIS
Miejsce: stoisko 87/C
15.00–16.00 Grzegorz Walczak

Podpisuje tomik „Anioły i dusioły”


Organizator: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich
Miejsce: stoisko 25/BK
15.00–16.00 Martin Widmark

Martin Widmark i Emilia Dziubak podpisują książki na stoisku wydawnictwa Mamania. „Tyczka w Krainie Szczęścia” to efekt połączenia talentu literackiego Martina Widmarka, znanego do tej pory jako autor popularnych serii książek dla starszych dzieci, i wyobraźni plastycznej Emilii Dziubak, utalentowanej i wielokrotnie nagradzanej polskiej ilustratorki.

Mały Daniel nie może zasnąć, a opiekująca się nim pani Julia zaczyna snuć opowieść na dobranoc… Kiedy była małą dziewczynką, jej starszy brat zaginął bez wieści. Któregoś dnia, zjeżdżając na sankach, wylądowała z hukiem w magicznej Krainie Szczęścia. Spotkała w niej niesamowite postacie – chrząszcza we fraku, olbrzymie ważki i nieco przerażającego kraba… Czy w tej niezwykłej krainie rzeczywiście można odnaleźć szczęście?

Wydawnictwo Mamania wydaje również inną, uwielbianą przez nieco starsze dzieci serię Martina Widmarka - „Nelly Rapp".

Na jesieni nakładem Mamanii ukaże się nowa książka duetu Widmark/Dziubak.

 


Organizator: MAMANIA
Miejsce: stoisko 20/H
15.00–17.00 W czarodziejskim ogrodzie marzeń…

Roksana Jędrzejewska-Wróbel i Agnieszka Żelewska podpisują nowe wydanie kultowego „Gęboluda”.


Organizator: Bajka Sp. z o. o.
Miejsce: stoisko 14/H
15.00–17.00 Roksana Jędrzejewska-Wróbel

W czarodziejskim ogrodzie marzeń…

Roksana Jędrzejewska-Wróbel i Agnieszka Żelewska podpisują nowe wydanie kultowego „Gęboluda”.


Organizator: Bajka Sp. z o. o.
Miejsce: stoisko 14/H
15.00–17.00 mł. insp. dr hab. Jerzy Kosiński

mł. insp. dr hab. Jerzy Kosiński – nauczyciel akademicki w Zakładzie Studiów nad Przestępczością Zorganizowaną i Terroryzmem Instytutu Badań nad Przestępczością Kryminalną i Terroryzmem Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W swojej działalności naukowej skupia się na cyberprzestępczości, białym wywiadzie internetowym oraz dowodach cyfrowych. Jest też organizatorem cyklicznych konferencji międzynarodowych: „Techniczne aspekty przestępczości teleinformatycznej”, „Internetowe naruszenia własności intelektualnej”, oraz „Przestępczość z wykorzystaniem elektronicznych instrumentów płatniczych”. Jest członkiem Grupy Eksperckiej ds. Cyberprzestępczości Europolu. Pracował w Grupie Roboczej ds. Cyberprzestępczości Interpolu (podgrupa Counter forensics, w latach 2008–2012). W latach 2005–2006 był ekspertem w Multidyscyplinarnej Grupie ds. Przestępczości Zorganizowanej Rady Unii Europejskiej. 


Organizator: Wydawnictwo Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie
Miejsce: stoisko 40/BK
15.00–17.00 Agnieszka Tomczyszyn-Harasymowicz

Spotkanie z autorką


Organizator: ZWIĄZEK LITERATÓW POLSKICH
Miejsce: stoisko 24/BK
15.00–17.00 Andrzej Zaniewski

Spotkanie z autorem


Organizator: ZWIĄZEK LITERATÓW POLSKICH
Miejsce: stoisko 24/BK
15.00–17.00 Agnieszka Żelewska

W czarodziejskim ogrodzie marzeń…

Roksana Jędrzejewska-Wróbel i Agnieszka Żelewska podpisują nowe wydanie kultowego „Gęboluda”.


Organizator: Bajka Sp. z o. o.
Miejsce: stoisko 14/H
15.30 Kapitan Żbik - spotkanie o książce Mateusza Szlachtycza
Organizator: Festiwal Komiksowa Warszawa
Miejsce: sala Paryż C
15.30–16.30 Młodość w czasach komunizmu. Wymiana doświadczeń

Rozmawiają: Jakob Hein, André Kubiczek, Wioletta Grzegorzewska i Justyna Bargielska
Prowadzenie: Marcin Wilk

Letnie wakacje na daczy, pomarańcze z Kuby, dżinsy z Zachodu - kiedy Polacy i Niemcy, którzy dorastali w NRD rozmawiają o dzieciństwie znajdują wiele podobieństw. Które wspomnienia pozostają i kształtują życie również po upadku muru? Czworo autorów z Polski i Niemiec w rozmowie o własnym doświadczeniu i pisaniu „potem".


Organizator: Niemcy – Gość Honorowy
Miejsce: stoisko 115/D11
15.30–16.30 Katarzyna Majgier

Katarzyna Majgier- autorka sagi "Kuchennymi drzwiami" (wyd. Zwierciadło) będzie podpisywać „Kuchennymi drzwiami. Gra pozorów”


Organizator: WYDAWNICTWO NASZA KSIĘGARNIA
Miejsce: stoisko 143/D16
15.30–18.30 doktor Dariusz Wizor

Doktor Dariusz Wizor podpisuje bestseller „Śladami królów i książąt polskich" oraz inne książki swojego autorstwa.


Organizator: ARTI Wydawnictwo
Miejsce: stoisko 27/D3
15.40–16.10 Mateusz Bajas

Mateusz Bajas podpisuje książkę pt. „Dwie świątynie".


Organizator: Wydawnictwo Novae Res
Miejsce: stoisko 183/V
16.00 Jak wspierać kameralne księgarnie

Jak wspierać kameralne księgarnie – panel dyskusyjny z udziałem przedstawiciela Biura Kultury m. st. Warszawy, Krzysztofa Zwirskiego z Krakowskiego Biura Festiwalowego, Karoliny Pikuły z lubelskiej księgarni Między Słowami i Anny Karczewskiej z Kolektywu Księgarzy Kameralnych z Warszawy (streaming)


Organizator: Miasto Stołeczne Warszawa
Miejsce: stoisko 72/D12
16.00 Evald Flisar

Evald Flisar, jeden z najważniejszych pisarzy słoweńskich, podpisuje powieści „Obserwator" i „Na złotym wybrzeżu".

Utwory Evalda Flisara przetłumaczono na 39 języków, w tym na język japoński, arabski, chiński, bengalski, hindi, malajski, indonezyjski, nepalski, marathi i amharski.


Organizator: WYDAWNICTWO EZOP
Miejsce: stoisko 93/C
16.00–16.45 Maxime Chattam

Maxine Chattam będzie podpisywał swoją nową powieść „Sen śmiertelników".


Organizator: Wydawnictwo Sonia Draga
Miejsce: stoisko 64/C
16.00–16.45 Joanna Jurgała-Jureczka

Autorka Tajemnic prowincji oraz Siedmiu spódnic Alicji.


Organizator: ZYSK I S-KA
Miejsce: stoisko 117/D12
16.00–16.45 Iwona Żytkowiak

Spotkanie z Iwoną Żytkowiak, autorką książek „Tonia" i „Wszystkie moje zmartwychwstania".


Organizator: Wydawnictwo REPLIKA
Miejsce: stoisko 76/D13
16.00–16.50 Ogłoszenie wyników Konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA i Konkursu Bibliotekarz Roku

Spotkanie wydawców akademickich i naukowych połączone z wręczeniem nagród w Konkursie ACADEMIA 2017 - Nagrody Głównej i wyróżnień rektorskich: Nagrody Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych oraz Nagrody Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych. Podczas spotkania wręczone zostaną również nagrody w VII Ogólnopolskim Konkursie Bibliotekarz Roku 2016. 

Sponsorem nagrody jest drukarnia SOWA.


Organizator: organizatorzy Targów ACADEMIA i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
Miejsce: sala Amsterdam
16.00–17.00 Robert F. Barkowski

Spotkanie z Robertem F. Barkowskim autorem książek Historia wojen gdańskich; Krucjata połabska 1147; Lechowe pole 955; Poitiers 732 i innych.


Organizator: BELLONA
Miejsce: stoisko 52/C
16.00–17.00 Sabine Chéron

Podpisuje książki pt."Les coquelicots de l’espérance”,  "Les coquelicots au vent de la liberté "


Organizator: A.P.A.J.T.E. Paris
Miejsce: stoisko 35/BK
16.00–17.00 Jakub Ćwiek

Jakub Ćwiek, laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla, podpisuje antologię utworów nominowanych do Nagrody.


Organizator: Nagroda im. Janusza A. Zajdla
Miejsce: stoisko 37/BK
16.00–17.00 Irena Ewa Idzikowska

Podpisuje książkę pt. "Echo w bursztynie"


Organizator: Związek Pisarzy Polskich na Obczyźnie w Siedzibą w Londynie
Miejsce: stoisko 36/BK
16.00–17.00 Anna Janowska

Autorka reportażu Monsun przychodzi dwa razy. Podróż szlakiem pieprzu przez Keralę, Oman i Zanzibar


Organizator: MUZA SA
Miejsce: stoisko 45/D5
16.00–17.00 Eliza Kącka

Wydawnictwo Lokator Media

Autorka książki:

Elizje


Organizator: MOTYLEKSIĄŻKOWE.PL
Miejsce: stoisko 108/D19
16.00–17.00 Agnieszka Krawczyk
Organizator: Wydawnictwo FILIA
Miejsce: stoisko 36/D7
16.00–17.00 Jose Angel Leyva

Spotkanie z José Angelem Leyva, meksykańskim poetą, eseistą, prozaikiem, krytykiem sztuki, wydawcą i redaktorem naczelnym pisma literackiego „La Otra". Rozmowę poprowadzi Krystyna  Rodowska, poetka, eseistka, tłumaczka literatury francuskiej i hiszpańskojęzycznej, tłumaczka jego nowego tomiku wierszy „Wiersze".


Organizator: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich
Miejsce: scena A
16.00–17.00 Weronika Mliczewska

Autorka reportażu Na początku jest koniec. Na szlakach duchowości Majów


Organizator: MUZA SA
Miejsce: stoisko 45/D5
16.00–17.00 Joanna Mruk

Premiera książki "Moda kobieca w okupowanej Polsce". Spotkanie z Autorką.


Organizator: KSIĘŻY MŁYN Dom Wydawniczy Michał Koliński
Miejsce: stoisko 13/D2
16.00–17.00 Ewa Mukoid

Spotkanie z Ewą Mukoid, coachem oraz autorką Książki dla ciebie. Kim jesteś, dokąd zmierzasz 


Organizator: Dom Wydawniczy REBIS
Miejsce: stoisko 74/D13
16.00–17.00 . NAVAL

Spotkanie z NAVALem  byłym operatorem jednostki wojskowej GROM, autorem książek Ostatnich gryzą psy oraz Przetrwać Belize.


Organizator: BELLONA
Miejsce: stoisko 52/C
16.00–17.00 Ewelina Rubinstein
Organizator: WYDAWNICTWO PSYCHOSKOK
Miejsce: stoisko 187/V
16.00–17.00 Dorota Schrammek

Dorota Schrammek - mama trójki dzieci, żona, autorka i pisarka - wszystko w prawidłowej kolejności. Mieszka w Pobierowie, swoim miejscu na ziemi. Wstaje wraz ze wschodem słońca, aby przygotować czytelniczkom kolejną porcję wzruszeń. Uwielbia zajmować się rodziną i domem. Marzy jej się kawiarenka literacka nad Bałtykiem, w której mogłaby spokojnie pisać i przyjmować wielbicieli książek.
Debiutowała powieścią Stojąc pod tęczą (2015), następnie ukazały się Horyzonty uczuć (2015), Na brzegu życia (2016) i Wiatr wspomnień (2016), które składają się na trylogię pobierowską.


Organizator: DICTUM DYSTRYBUCJA KSIĄŻEK
Miejsce: stoisko 106/D19
16.00–17.00 Kazimierz Świegocki

Podpisuje tomik wierszy „Kamień i czas" oraz esej „Wizja człowieka w poezji Mickiewicza, Norwida i Leśmiana".


Organizator: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich
Miejsce: stoisko 25/BK
16.00–17.00 Tomasz Szwed

Podpisuje swoje książki z serii o Klinice Małych Zwierząt z Leśnej Górki


Organizator: Wydawnictwo BIS
Miejsce: stoisko 87/C
16.00–17.00 Andrzej Titkow

Podpisuje tomik poezji „Pieśń pod pieśniami”


Organizator: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich
Miejsce: stoisko 25/BK
16.00–17.00 Agata Tuszyńska
Organizator: Wydawnictwo MG
Miejsce: stoisko 1/H
16.00–17.00 Maciej Wierszycki

Maciej Wierszycki podpisuje swoje dwa tomiki poezji „Dla ciebie się stałem" oraz „Byłem".


Organizator: Wydawnictwo ALEGORIA
Miejsce: stoisko 134/V
16.00–17.30 Joanna Jarecka-Gomez

Autorka podpisuje dwa zbiory opowiadań: Nazar oraz Jagüey.


Organizator: Wydawnictwo LTW
Miejsce: stoisko 110/D19
16.00–18.30 Beata Gołaszewska

Spotkanie z dwoma niesamowitymi kobietami Beatą Gołaszewską oraz Edytą Włoszek, bohaterką oraz autorką książki „Ambasadorowa".

Ambasadorowa- nieprzewidywalna  opowieść, wzbudzająca silne emocje. Losy  bohaterki toczą się w niebanalnym kontekście i otoczeniu, a ona sama walczy z naprawdę mocnymi przeciwnikami. Poznaj historię, która wydarzyła się naprawdę.


Organizator: Wydawnictwo DLACZEMU
Miejsce: stoisko 165/D19
16.15 Marek Turek
Organizator: Festiwal Komiksowa Warszawa
Miejsce: sala Paryż C
16.20–16.50 Bartek Marcinkowski

Bartek Marcinkowski podpisuje książkę pt. "Rozgrywka".


Organizator: Wydawnictwo Novae Res
Miejsce: stoisko 183/V
16.30–17.30 Agnieszka Lis
Organizator: CZWARTA STRONA
Miejsce: stoisko 96/D17
16.30–18.00 Bohdan Butenko

Autor książek „Kurczątka Gapiszątka” i „Dziura”


Organizator: Wydawnictwo Zielona Sowa
Miejsce: stoisko 158/D19
16.30–18.00 Aleksander Rogoziński

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panem Alkiem Rogozińskim i podpisywanie książek, w tym najnowszej "Do trzech razy śmierć".


Organizator: GANDALF.COM.PL
Miejsce: stoisko 3/D1
16.30–18.00 Magdalena Witkiewicz

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panią Magdaleną Witkiewicz i podpisywanie nowej książki pt. "Czereśnie zawsze muszą być dwie".


Organizator: GANDALF.COM.PL
Miejsce: stoisko 3/D1
16.45 Hans Lijkema
Organizator: Festiwal Komiksowa Warszawa
Miejsce: sala Paryż C
16.45 James Sturm
Organizator: Festiwal Komiksowa Warszawa
Miejsce: sala Paryż C
16.45–17.30 Natalia Nowak-Lewandowska

Spotkanie z Natalią Nowak-Lewandowską, autorką książki "Pozorność".


Organizator: Wydawnictwo REPLIKA
Miejsce: stoisko 76/D13
17.00 Finał etapu krajowego Międzynarodowego konkursu młodych czytelników "Żywa klasyka"

Uczestniczy: Przedstawiciel Fundacji "Żywa klasyka" Daria Pietrowa.


Organizator: BOOKS FROM RUSSIA
Miejsce: stoisko 84/D14
17.00 Wręczenie Nagród w Konkursach

ECONOMICUS Dziennika Gazety Prawnej za najlepszą książkę ekonomiczną, w Konkursie TECHNICUS Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT za najlepszą książkę z zakresu techniki oraz Nagrody im. prof. Jerzego Skowronka przyznawanej autorom i wydawcom w dziedzinie historii i archiwistyki.

Prowadzenie: Piotr Dobrołęcki, redaktor naczelny Magazynu Literackiego KSIĄŻKI


Organizator: Dziennik Gazeta Prawna, Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT i Magazyn Literacki KSIĄŻKI
Miejsce: sala Amsterdam
17.00 Wojciech Górecki

Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego: spotkanie z reporterem - Wojciech Górecki


Organizator: Miasto Stołeczne Warszawa
Miejsce: stoisko 72/D12
17.00 doktor Anna Żakiewicz

Spotkanie dotyczące promocji albumu ze zbiorem prac Stanisława Ignacego Witkiewicza.


Organizator: Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem
Miejsce: stoisko 120/D20
17.00–17.30 Janusz Niżyński

Janusz Niżyński podpisuje książkę pt. "Trzydzieści krótkich opowiadań o miłości" oraz "Bajki dla dzieci. Stories for kids" - dwujęzyczny, polsko-angielski zbiór bajek. Autorowi będzie towarzyszyć tłumaczka Diana Holleran.


Organizator: Wydawnictwo Novae Res
Miejsce: stoisko 183/V
17.00–17.45 Camilla Grebe

Autorka będzie podpisywać swą powieść „Stąpając po cienkim lodzie"


Organizator: SONIA DRAGA
Miejsce: stoisko 64/C
17.00–17.45 Monika Oleksa

Autorka literatury kobiecej m.in. Miłość w kasztanie zaklętaSamotność ma twoje imię oraz Niebo w kruszonce.


Organizator: ZYSK I S-KA
Miejsce: stoisko 117/D12
17.00–18.00 Niemcy i Polacy. Historia sąsiedztwa

Prezentacja książki z udziałem Jerzego Kochanowskiego, Petera Olivera Loewa (Niemiecki Instytut Spraw Polskich) oraz Christiane Brandau (Georg-Eckert-Institut)
Prowadzenie: Andrzej Kaluza

Niemcy i Polacy dyskutują o historii wspólnego sąsiedztwa. Wiodącym tematem jest pięciotomowa „Historia niemiecko-polska", wydawana od 2014 przez Niemiecki Instytut Spraw Polskich w Darmstadt. Przedstawiony zostanie również niemiecko-polski projekt podręcznikowy Instytutu Międzynarodowych Badań Podręcznikowych im. Georga Eckerta (członek Instytutu Leibniza). 

 


Organizator: Niemcy – Gość Honorowy
Miejsce: stoisko 115/D11
17.00–18.00 bp Michał Janocha

Bp Michał Janocha i Ewa Kiedio będą podpisywali książkę „A piękno świeci w ciemności”


Organizator: WIĘŹ
Miejsce: stoisko 7/H
17.00–18.00 Albert Jawłowski

Albert Jawłowski podpisuje książkę Milczący lama. Buriacja na pograniczu światów.


Organizator: Wydawnictwo CZARNE
Miejsce: stoisko 73/D8
17.00–18.00 Anna Karpińska

Anna Karpińska podpisuje najnowszą książkę Odnajdę Cię, pierwszy tom nowego cyklu Księgarnia pod Flisakiem.


Organizator: PRÓSZYŃSKI MEDIA SP. Z O.O.
Miejsce: stoisko 62/C
17.00–18.00 Ewa Kiedio

Bp Michał Janocha i Ewa Kiedo będą podpisywali książkę „A piękno świeci w ciemności”


Organizator: WIĘŹ
Miejsce: stoisko 7/H
17.00–18.00 Bernadeta Prandzioch

Bernadeta Prandzioch, nowy głos w polskim kryminale, podpisuje swoją powieść Terapeutka 


Organizator: Dom Wydawniczy REBIS
Miejsce: stoisko 74/D13
17.00–18.00 Piotr Surmaczyński

Podpisuje książkę "Uciekający pociąg".


Organizator: Związek Pisarzy Polskich na Obczyźnie w Siedzibą w Londynie
Miejsce: stoisko 36/BK
17.00–18.00 Emilia Tomecka

Podpisuje książkę pt. "Uwaga! Psy! Jest Fundacja Świat z „4”, "


Organizator: A.P.A.J.T.E. Paris
Miejsce: stoisko 35/BK
17.00–18.00 Sylwia Trojanowska

Sylwia Trojanowska - mówi o sobie, że jest marzycielką twardo stąpającą po ziemi. Kiedy nie pisze, spełnia się jako trener biznesu i coach. Jest absolwentką studiów biznesowych. Pasjonują ją góry, muzyka filmowa, dobra książka, teatr i aktywny wypoczynek. Uwielbia podróże po Polsce i po Italii.
Razem z mężem i synem mieszka w Szczecinie, na skraju Puszczy Bukowej.
Latem 2015 roku zadebiutowała powieścią pt. "Szkoła latania". Zimą 2016 roku ukazała się powieść pt. "Blisko chmur", która kontynuuje wątki zapoczątkowane w "Szkole latania".


Organizator: DICTUM DYSTRYBUCJA KSIĄŻEK
Miejsce: stoisko 106/D19
17.00–18.00 Tomasz Wiśniewski

Wydawnictwo Lokator Media

Autor książek:

O pochodzeniu łajdaków

Wstrząsająco przystojny mężczyzna

 

 


Organizator: MOTYLEKSIĄŻKOWE.PL
Miejsce: stoisko 108/D19
17.00–19.00 Książką połączeni – dyskusja o roli czytania w życiu dziecka

Porozmawiamy o tym, kiedy zaczyna się czytelnictwo,  jak zbudować więź z dzieckiem poprzez wspólną lekturę oraz jak skompletować czytelniczą wyprawkę na dobry początek. Opowiemy także o fenomenie bookstartów na świecie i inicjatywach proczytelniczych dla najmłodszych.


Organizator: Instytut Książki
Miejsce: sala Londyn B
17.00–19.00 Walne zgromadzenie - Izba Księgarstwa Polskiego

Prezentacja projektu Buuki.pl - platformy sprzedażowej dla księgarń niezależnych.


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki
Miejsce: sala Londyn A
17.00–19.00 Walne zgromadzenie - Izba Księgarstwa Polskiego

Prezentacja projektu Buuki.pl - platformy sprzedażowej dla księgarń niezależnych.


Organizator: Izba Księgarstwa Polskiego
Miejsce: sala Londyn A
17.30–18.15 Julita Strzebecka

Spotkanie z Julitą Strzebecką, autorką książki "Nakarm mnie".


Organizator: Wydawnictwo REPLIKA
Miejsce: stoisko 76/D13
17.30–18.30 Adam Jaworski (DJ Adamus)

Spotkanie autorskie z DJ Adamusem:

DJ Adamus, (właśc. Adam Jaworski)  - Polski DJ i producent muzyczny, a także dziennikarz radiowy i osobowość telewizyjna.

Ukończył politologię na Uniwersytecie Opolskim.

Autor książki "Historia Złego Chłopca.Świadomość,szczęścia,pasja".


Organizator: PLATON
Miejsce: stoisko 32/D6
17.30–18.30 Marta W. Staniszewska

Spotkanie przy stoisku z Martą W. Staniszewską, autorką książek z pikantnym opisem scen erotycznych "Nigdy cię nie zapomniałam", "Nigdy nie pozwolę ci odejść", "I obiecuję ci miłość..."

Obie części „Nigdy…” Marty W. Staniszewskiej to lekko opowiedziana historia trudnego, pełnego meandrów, związku kobiety i mężczyzny. Jednak na zapleczu tej płomiennej miłości Sophie i Aleksa czai się wielkie niebezpieczeństwo, wręcz śmiertelne… Intryga, niepewność, zagrożenie, miłosne uniesienia i dreszczyk erotyczny to elementy, które sprawiają, że książki czyta się jednym tchem. Pobudzają wyobraźnię, momentami paraliżują ze strachu.

„I obiecuję ci miłość…” to kolejna imponująca, a zarazem elektryzująca historia o niezrealizowanych obietnicach i ogromnym sekrecie sprzed lat. To niezwykle zmysłowa, szalenie romantyczna i głęboko fascynująca książka. Wincent stawia dane słowo ponad własne życie i szczęście, jednak los zmusił go do zweryfikowania priorytetów. Nauczył go ponadto, aby dwa razy przemyślał, komu i jaką obietnicę składa, bo może okazać się, że wszystkich nie będzie w stanie dotrzymywać…


Organizator: WYDAWNICTWO PSYCHOSKOK
Miejsce: stoisko 187/V
18.00 Tatiana Polakowa

Przygoda na 20 lat. Spotkanie z mistrzem prozy sensacyjnej Tatianą Polakową.

Uczestniczy: Rosyjska pisarka, autorka utworów w gatunku "kryminał przygodowy" Tatiana Polakowa.


Organizator: BOOKS FROM RUSSIA
Miejsce: Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury
18.00 João Sequeira

O portugalskim komiksie z rysownikiem João Sequeira (Burza) i wydawcą portugalskim Rui Brito.


Organizator: Festiwal Komiksowa Warszawa
Miejsce: sala Paryż C
18.00–19.00 dr n. med. Jarosław Sikora

Zapraszamy na spotkanie z Jarosławem Sikorą, współautorem książki „Na okruchach uważności... Presja i użyteczność", dyrektorem warszawskiego Liceum Ogólnokształcącego LIFESKILLS Nr 1. Spotkanie będzie poświęcone Koncepcji LIFESKILLS i temu, jak przygotować młodego człowieka do powodzenia w życiu rodzinnym i zawodowym. Przedstawiony zostanie model kształcenia użytecznych życiowo kompetencji, charakterystycznych dla światowych elit: przeżywania trudnych rozmów; wchodzenia w role; angażowania innych; namierzania granic; logiki strategii i decyzji.


Organizator: LIFESKILLS Centrum Kompetencji XXI wieku
Miejsce: stoisko 138/V
18.00–19.00 Piotr Witt

Podpisuje książkę pt. „Przedpiekle sławy" i „Kroniki paryskie"


Organizator: Związek Pisarzy Polskich na Obczyźnie w Siedzibą w Londynie
Miejsce: stoisko 36/BK
19.00–21.00 Slam poetycki, inauguracja pisma krytycznoliterackiego „Mały Format”

12 maja ukaże się pierwszy numer „Małego Formatu”, a już 19 maja twórcy miesięcznika zapraszają na imprezę towarzyszącą inauguracji pisma - slam poetycki.

Slam to pojedynek poetów i poetek, w którym wszystko decyduje się głosami publiczności. Czekamy zarówno na widzów jak i artystów, którzy chcieliby wystąpić na scenie (w przypadku tych drugich prosimy o kontakt mailowy na adres kontakt@malyformat.com lub przez Facebooka: https://www.facebook.com/malyformat).

Nie tylko okazja, ale również miejsce jest dla nas szczególnie istotne - Klubojadalnia Eufemia, kultowe miejsce na mapie Warszawy, pod koniec maja zamyka się już na zawsze. Dlatego tym bardziej chcemy pożegnać ją z hukiem i fajerwerkami.


Organizator: miesięcznik krytycznoliteracki „Mały Format” (www.malyformat.com)
Miejsce: Klubojadalnia Eufemia, Krakowskie Przedmieście 5
19.15–20.30 Isabelle Degen

"it den Rhythmus der Erde"


Organizator: A.P.A.J.T.E. Paris
Miejsce: Klub Księgarza, Rynek Starego Miasta 22/24
19.15–20.30 Jolanta Horodecka-Wieczorek

"Wiatru tchnienie o Chopinie"


Organizator: A.P.A.J.T.E. Paris
Miejsce: Klub Ksiegarza- Rynek Starego Miasta 22/24
19.15–20.30 Sergiusz Leonczyk

"Polskie osadnictwo wiejskie na Syberii"


Organizator: Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach
Miejsce: Klub Ksiegarza- Rynek Starego Miasta 22/24
19.15–20.30 Magdalena Pignard-Bykowska

"Nasi Ojcowie"


Organizator: Biblioteka zoliborska
Miejsce: Klub Ksiegarza- Rynek Starego Miasta 22/24
19.15–20.30 Emilia Tomecka

"Miejsca, w którym świat fizyczny zetknął się ze światem duchowym" oraz "Uwaga! Psy! Jest Fundacja Świat z „4”"


Organizator: A.P.A.J.T.E. Paris
Miejsce: Klub Ksiegarza- Rynek Starego Miasta 22/24
Organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w programie

Kontakt

 

Organizator wykonawczy

Murator EXPO Sp. z o.o.
ul. Dęblińska 6
04-187 Warszawa
tel. (22) 829 66 80
faks (22) 826 66 81
biuro@muratorexpo.pl
NIP : 113-21-59-933

Polecamy