Czwartek, 18 maja

UWAGA! Organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w programie

 

zaktualizowano dnia: 31 maja 2017
10.00–11.00 Co robią tłumacze? - Warsztaty translatorskie dla szkół podstawowych. Prowadzenie Maria Stadniczeńko-Wróbel, Marcin Wróbel.

W trakcie warsztatów opowiemy o tym, na czym polega praca tłumacza, pokażemy jak wykorzystać nowoczesne narzędzia w pracy nad przekładem, spróbujemy zabawić się w tłumaczy ulubionych piosenek oraz historyjek obrazkowych i pokażemy, jak wygląda tłumaczenie w praktyce. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chciałby się dowiedzieć, dlaczego bohaterowie ich ulubionych książek i filmów mówią po polsku, dla najzdolniejszych młodych tłumaczek i tłumaczy przewidujemy atrakcyjne nagrody!


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki
Miejsce: sala Londyn A
10.00–11.00 Jak zwierzęta śpią - warsztaty wydawnictwa Muchomor

Poznamy zwierzęta i ich zwyczaje. Dzieci wezmą udział w warsztatach przewracania się z boku na bok i artystycznego przekładu intersemiotycznego snów. Jeśli chcecie się dowiedzieć co śni się nosorożcowi i czy jaszczur ucina sobie drzemkę, zapraszamy!


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Czasdzieci.pl
Miejsce: sala dla dzieci – Galeria
10.00–11.00 Piastowie, Chrzest Polski i początki państwa polskiego

Prezentacja filmów  krótkometrażowych pt. „Piastowie, Chrzest Polski i początki państwa polskiego” oraz animacji pt. „Drzwi Świętego Wojciecha”, a także  komentarz redaktora Magazynu Historycznego „Mówią wieki” Pana Wojciecha Kalwata.    

W ubiegłym roku obchodziliśmy 1050 rocznicę Chrztu Polski, z tej okazji Magazyn Historyczny „Mówią wieki” przygotował filmy krótkometrażowe, przybliżające to jakże ważne wydarzenie w dziejach naszego państwa.   

Prowadzi: Wojciech Kalwat


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Oficyna Wydawnicza „Mówią wieki"
Miejsce: sala Paryż B
10.00–11.00 Przygody w Raju

Wydawnictwo Zakamarki zaprasza na warsztaty literacko-plastyczne  na podstawie serii „Przygody w Raju”, której autorką jest Moni Nilsson, a ilustratorką Elin Lindell.

Poznamy Zlatka i Bezę, ich rodziny i mieszkańców osiedla Raj. Są wśród nich uciążliwi starsi bracia, sympatyczny sprzedawca, samotny bezdomny, staruszka imigrantka czy osiedlowi chuligani. Na zajęciach wykonamy makietę osiedla. PRZYGODY W RAJU to nowa seria autorki książek o Tsatsikim, tym razem przeznaczona dla bardzo początkujących czytelników. Z właściwym sobie ciepłem i humorem, ale też powagą i uważnością wobec dziecięcych emocji, Moni Nilsson opisuje codzienne i niecodzienne zdarzenia z życia dwójki przyjaciół.

Warsztaty dla dzieci 7-10 lat. Prowadzenie: Beata Witoń (Wyd. Zakamarki). Dla uczestników spotkań książki z serii w cenie 14 zł / egzemplarz do kupienia na stoisku 103C


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, ZAKAMARKI
Miejsce: scena A
10.00–11.00 Włoska Robota, Włochy dla początkujących

O Włochach można mówić godzinami, o języku włoskim można uczyć się całe studia, a włoską kuchnię można próbować bez ograniczeń. Tym razem jednak pojawią się ograniczenia czasowe, ale wszystko co najlepsze pozostanie.  Włoska robota z ekspertami! Ciekawostki, mity, zwroty językowe, praktyczne porady i kuchnia, ta ostatnia tylko teoretycznie.

Prowadzi: dr Leonardo Masi


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Miejsce: sala Paryż A
10.00–11.00 Włodzimierz Blatton
Organizator: Związek Pisarzy Polskich na Obczyźnie w Siedzibą w Londynie
Miejsce: stoisko 36/BK
10.00–12.30 EduAkcja dla bibliotek. Kompetencje i motywacje współczesnego bibliotekarza

Zapraszamy entuzjastów literatury, bibliotekarzy i nauczycieli-bibliotekarzy na trzecią już konferencję organizowaną przez Warszawski Program Edukacji Kulturalnej w ramach Edu Akcji. Tradycyjnie odbędzie się ona podczas Warszawskich Targów Książki.

Zapisy: https://eduakcjadlabibliotek.evenea.pl/

Pamiętając, że edukacja kulturalna to suma działań kształtująca kapitał ludzki, przygotowująca do świadomego uczestnictwa w kulturze i rozbudzająca wrażliwość estetyczną chcemy spotkać się 18 maja, aby umocnić i podnieść nasze kompetencje. Współczesny bibliotekarz pełni rolę konsultanta, nauczyciela i współtwórcy zajęć. Musi być „zarządcą czasu”, aby sprostać zadaniom, wymaganiom oraz oczekiwaniom młodego i dorosłego czytelnika, a przede wszystkim być twórcą dobrej jakościowo, ciekawej biblioteki.

Podczas konferencji nie zabraknie również czasu na refleksję nad osobistym rozwojem, pracą z uczniami nad książką oraz aktualnymi problemami środowiska nauczycieli-bibliotekarzy.

Z przyjemnością pragniemy zapowiedzieć udział Pani Mai Branki - trenerki i konsultantki z szesnastoletnim doświadczeniem, pracującej zarówno grupami (prowadzącej szkolenia, warsztaty i treningi), jak też indywidualnie – w roli tutorki, coacha, superwizorki. Od czterech lat silnie współpracującej z instytucjami sektora kultury – bibliotekami i domami kultury oraz urzędnikami miejskimi odpowiedzialnymi za politykę kulturalną. Specjalizującej się w warsztatach z zakresu komunikacji interpersonalnej i społecznej.

Podczas konferencji będzie również czas na zapoznanie się z nowym formularzem Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.

 


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, WPEK
Miejsce: sala Rzym
10.00–12.30 Pani Bajka zaprasza do świata Smoka Maciusia i jego przyjaciół.

Wydawnictwo Dragon i aktorka Bożena Furczyk organizują interaktywne czytanie bajek dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dzieci mogą zabrać ulubioną maskotkę czy rekwizyt i wystąpić w przedstawieniu o przygodach Smoka Maciusia.


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Wydawnictwo Dragon
Miejsce: sala Londyn B
10.00–18.00 „Książka za książkę" - oddaj książki papierowe, odbierz elektroniczne

Przynieś 5 książek, odbierz darmowy e-book i firmową torbę Publio.pl

Już po raz kolejny Publio.pl razem z „Gazetą Wyborczą" organizują akcję pt. „Książka za książkę", podczas której tradycyjne książki będzie można wymienić na elektroniczne. Wszyscy, którzy w dniach 18-21 maja, w czasie trwania targów książki, przyniosą na stoisko akcji (46/D9) 5 książek papierowych, otrzymają firmową torbę wraz z kodem na darmowe pobranie e-booka ze specjalnie przygotowanej puli tytułów. Książki po zbiórce zyskają drugie życie i zostaną przekazane Bibliotece Narodowej w Warszawie.

Wygraj czytnik PocketBook Touch HD

Dodatkowo w dniach 19-21 maja akcji „Książka za książkę" towarzyszy konkurs, w którym do wygrania będą czytniki PocketBook. Aby wziąć w nim udział, należy oddać minimum 5 książek i odebrać na stoisku Publio.pl (46/D9) kupon konkursowy. Następnie należy odpowiedzieć na 3 pytania dotyczące czytników i wypełniony kupon zanieść do godz. 14:30 na stoisko PocketBook (34/D7). Każdego dnia o godz. 15:00 na stoisku PocketBook odbywa się losowanie i ogłoszenie zwycięzców.

WAŻNE:

Aby odebrać nagrodę, uczestnik musi pojawić się osobiście na ogłoszeniu wyników. W przeciwnym razie traci do niej prawo.

W konkursie mogą brać udział osoby niepełnoletnie, o ile w trakcie rozwiązywania zadania konkursowego i ogłoszenia wyników jest z nimi opiekun prawny.


Organizator: Publio.pl
Miejsce: stoisko 46/D9
10.00–18.00 Literacka gra targowa.

Polska Sekcja IBBY zaprasza do udziału w Literackiej grze targowej.

 

Uczestnicy gry będą mieli za zadanie zdobyć informacje oraz wykazać się kreatywnością. Zdobędą wiedzę na temat targów książki, aktywnie je zwiedzając. Poznają wartościowe książki, w tym nowości wydawnicze. I będą się przy tym dobrze bawić.

 

Gra zaplanowana jest na czwartek i piątek (18-19.05) dla dzieci i młodzieży - w dwóch kategoriach wiekowych:
- dzieci 5-9 lat
- młodzież 10-15 lat.

Obowiązują zapisy: monika.halucha@ibby.pl


Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych
Miejsce: stoisko 364/G
10.00–18.00 Prezentacja Księgarni, Wydawnictwa Acus i Sklepu Pluszak

Zapraszamy wszystkich odwiedzających Targi do przyjścia na nasze stoisko 6/BK, w celu zapoznania się z ofertą Księgarni, najnowszą publikacją  wydawnictwa Acus „Antymatki" i wieloma ciekawostkami sklepu Pluszak takimi jak słynny na całym świecie plusz firmy Gund, Pusheen będzie królem stoiska oraz pachnące nowości piśmiennicze.


Organizator: ACUS Wydawnictwo
Miejsce: stoisko 6/BK
10.15–11.15 Kaligrafia - (nie)zapomniana sztuka

W czasie godzinnych warsztatów odkryjemy kunszt sztuki kreślenia liter w charakterze pisma angielskiego.

Wielką zaletą pisma angielskiego, które nazywa się dziś kursywą współczesną, była i jest możliwość w miarę szybkiego pisania i łatwość odczytywania. Zaczęto się nim posługiwać najpierw przy transakcjach handlowych. Pismo angielskie, w swej pierwotnej odmianie, jaką jest cancellaresca, stało się krojem pisma powszechnie obowiązującym w czasach króla Jana III, który przez ponad 20 lat rezydował w pałacu w Wilanowie. W piśmie angielskim poszczególne litery są smukłe i czytelne, a zarazem o nieco fantazyjnych kształtach.

Pisanki angielskiej w uproszczonej wersji uczymy się po dziś dzień w szkole, ale po kilku latach nauki wyrabiamy już swój własny charakter pisma, zapominając o odpowiednim kącie nachylenia liter, który wynosi w przypadku tego kroju pisma 55°, o owalności i ozdobności liter, itd.

Prowadzą: Katarzyna Pietrzak, Janusz Korzeniowski

 


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Muzeum Pałacu w Wilanowie
Miejsce: sala Paryż C
10.15–11.15 Margarett Borroughdame

Jak przekuć wady w zalety? Nowa książka Margarett Borroughdame „Pan Cylinderek” w przeuroczy sposób uczy tej wielkiej sztuki – i małych, i dużych! Z autorką i z Panem Cylinderkiem na wesoło i całkiem na  serio o  poczuciu własnej wartości, o samoakceptacji, o umiejętności radzenia sobie z własnymi niedoskonałościami.


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki
Miejsce: scena B
10.30–17.30 Jolanta Marcolla

 

W czasie trwania Warszawskich Targów Książki przy stoisku 356/G spotkamy ilustratorkę, autorkę i wydawcę - Jolantę Marcolla, z którą będzie można porozmawiać, która również nie odmówi wpisu i autografu w zakupionej książce. Ponadto każda zakupiona książka uprawnia do losowania oryginalnych nagród. Każdy los wygrywa ! 


Organizator: Wydawnictwo JEDYNE TAKIE
Miejsce: stoisko 356/G
11.00–11.50 Wszystko co powinniście wiedzieć o zmianach w serwisie e-isbn

- Dlaczego wprowadzamy zmiany w serwisie i czy wymagamy więcej?

-  Jak ułatwić sobie pracę z dystrybutorami

- Co się kryje pod skrótami ISNI Thema, Onix

- Jakość metadanych a dotarcie do odbiorców

– Jak nadawać kategoryzację Thema?

Dorota Cymer i Katarzyna Nakonieczna z Biblioteki Narodowej pokażą nowości w serwisie

e-isbn. Jak zawsze wysłuchają próśb i odpowiedzą na wszystkie pytania.


Organizator: Biblioteka Narodowa
Miejsce: sala Amsterdam
11.00–12.00 Lekcja zarażenia „Wirusami” zaprasza wydawnictwo Przygotowalnia.

Podczas kreatywnego, interaktywnego czytania będziemy oswajać trudną tematykę chorób wieku dziecięcego, stworzymy własne „wirusy", a przede wszystkim, dzięki wspaniałej książce Ewy i Natalii Karpińskich, zilustrowanej przez Joannę Lenart, „ubawimy się po pachy” i nie raz „wybuchniemy śmiechem”.


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Czasdzieci.pl
Miejsce: sala dla dzieci – Galeria
11.00–12.00 Piastowie, Chrzest Polski i początki państwa polskiego

Prezentacja filmów  krótkometrażowych pt. „Piastowie, Chrzest Polski i początki państwa polskiego” oraz animacji pt. „Drzwi Świętego Wojciecha”, a także  komentarz redaktora Magazynu Historycznego „Mówią wieki” Pana Wojciecha Kalwata.    

W ubiegłym roku obchodziliśmy 1050 rocznicę Chrztu Polski, z tej okazji Magazyn Historyczny „Mówią wieki” przygotował filmy krótkometrażowe, przybliżające to jakże ważne wydarzenie w dziejach naszego państwa.   

Prowadzi: Wojciech Kalwat


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Oficyna Wydawnicza „Mówią wieki"
Miejsce: sala Paryż B
11.00–12.00 Przygody w Raju

Wydawnictwo Zakamarki zaprasza na warsztaty literacko-plastyczne  na podstawie serii „Przygody w Raju”, której autorką jest Moni Nilsson, a ilustratorką Elin Lindell.

Poznamy Zlatka i Bezę, ich rodziny i mieszkańców osiedla Raj. Są wśród nich uciążliwi starsi bracia, sympatyczny sprzedawca, samotny bezdomny, staruszka imigrantka czy osiedlowi chuligani. Na zajęciach wykonamy makietę osiedla. PRZYGODY W RAJU to nowa seria autorki książek o Tsatsikim, tym razem przeznaczona dla bardzo początkujących czytelników. Z właściwym sobie ciepłem i humorem, ale też powagą i uważnością wobec dziecięcych emocji, Moni Nilsson opisuje codzienne i niecodzienne zdarzenia z życia dwójki przyjaciół.

Warsztaty dla dzieci 7-10 lat. Prowadzenie: Beata Witoń (Wyd. Zakamarki). Dla uczestników spotkań książki z serii w cenie 14 zł / egzemplarz do kupienia na stoisku 103


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, ZAKAMARKI
Miejsce: scena A
11.00–12.00 Wielka Trwoga. Polska 1944-1950

Celem zajęć jest przybliżenie uczniom kontekstu społecznego Polski w pierwszych latach po zakończeniu drugiej wojny światowej. Punktem wyjścia jest skomplikowana politycznie sytuacja Polaków w 1944 roku pod okupacją hitlerowską, na terenach zajmowanych przez Armię Czerwoną oraz na emigracji.

Uczestnicy poznają tło polityczne okresu, m.in. konsekwencje konferencji w Teheranie i w Jałcie, sytuacja Rządu RP na Uchodźstwie, przebieg i skutki akcji „Burza”, powstanie i działalność organizacji NIE, Manifest PKWN i powstanie Tymczasowego Rządu Jedności Narodowej, Proces szesnastu, sfałszowane wybory w 1947 roku, amnestia dla żołnierzy podziemia antykomunistycznego w 1947 roku.

Prowadzi: Franciszek Płóciennik 


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Muzeum Niepodległości w Warszawie
Miejsce: sala Paryż A
11.00–12.00 Barbara Kosmowska

Barbara Kosmowska podpisuje książki: „Obronić królową", „Panna Foch" i „Sezon na zielone kasztany".


Organizator: WYDAWNICTWO NASZA KSIĘGARNIA
Miejsce: stoisko 143/D16
11.00–12.00 Grażyna Maxwell
Organizator: Związek Pisarzy Polskich na Obczyźnie w Siedzibą w Londynie
Miejsce: stoisko 36/BK
11.00–13.00 Karol Madaj

Karol Madaj podpisuje grę „Awans– zostań marszałkiem Polski”


Organizator: INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ
Miejsce: stoisko 86/D14
11.00–14.00 Ostry Dyżur Literacki

Happening promujący czytelnictwo – eksperci i autorzy w kitlach w „gabinecie lekarskim" udzielają dzieciom porad dotyczących wyboru lektur. Badamy czytelnicze gusta i wypisujemy recepty


Organizator: Portal CzasDzieci.pl.
Miejsce: stoisko 363/G
11.00–15.00 Nauka za jednym kliknięciem w Twojej bibliotece – ACADEMICA – instrukcja obsługi

Zapraszamy do zapoznania się z nowoczesnym systemem wypożyczeń, umożliwiającym korzystanie z publikacji naukowych w wersji cyfrowej. Stoisko BN 102/D19.


Organizator: Biblioteka Narodowa
Miejsce: stoisko 102/D19
11.00–15.00 Gabriel Kayzer

Spotkanie z autorem książki „Klincz? Debata polsko-żydowska." zawierających 25 mocnych wywiadów na temat relacji Polsko-Żydowskich, co mówią m.in. Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich, Ks. prof. Waldemar Chrostowski, Paweł Bramson, Bogdan Białek, Seweryn Aszkenazy, Mec. Uri Huppert Dr Piotr Gontarczyk. Gwarantowanym sposobem podniesienia temperatury towarzyskiej rozmowy w Polsce jest poruszenie tematu stosunków polsko – żydowskich. Dlaczego w kraju, w którym przynależność do narodu wybranego deklaruje ledwie parę tysięcy osób, temat ten wywołuje aż tak żywiołowe reakcje? 


Organizator: Wydawnictwo FRONDA
Miejsce: stoisko 205/V
11.00–17.00 Znajdź Gandalfa i odbierz kupon!

Widziałeś/aś dzisiaj Gandalfa? Znajdź go i odbierz kupon!

Przyjdź na nasze stoisko z wypełnionym kuponem i wymień go na nagrody! Dla wszystkich gadżety idealne dla Moli Książkowych!

Zapraszamy!


Organizator: GANDALF.COM.PL
Miejsce: stoisko 3/D1
11.00–17.00 Agnieszka Kazała

Możliwość spotkania z autorem i wydawcą


Organizator: Wydawnictwo Literackie BIAŁE PIÓRO
Miejsce: stoisko 18a/D2
11.00–18.00 Biuro ISBN na WTK

Przez wszystkie dni targowe przedstawiciele Biura ISBN udzielają konsultacji na stoisku Biblioteki Narodowej 102/D19


Organizator: Biblioteka Narodowa
Miejsce: stoisko 102/D19
11.00–18.00 Czyściec egzemplarza obowiązkowego

Jeżeli mają Państwo zaległości z egzemplarzem obowiązkowym dla Biblioteki Narodowej to przez wszystkie dni targowe można  zostawić na stoisku BN 102/D19 egzemplarze  brakujących publikacji.


Organizator: Biblioteka Narodowa
Miejsce: stoisko 102/D19
11.15–12.15 Margarett Borroughdame

Autorka podpisuje książki.


Organizator: Mb Books
Miejsce: stoisko 108/D19
11.30–12.30 Co robią tłumacze? - Warsztaty translatorskie dla szkół podstawowych. Prowadzenie Maria Stadniczeńko-Wróbel, Marcin Wróbel.

W trakcie warsztatów opowiemy o tym, na czym polega praca tłumacza, pokażemy jak wykorzystać nowoczesne narzędzia w pracy nad przekładem, spróbujemy zabawić się w tłumaczy ulubionych piosenek oraz historyjek obrazkowych i pokażemy, jak wygląda tłumaczenie w praktyce. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chciałby się dowiedzieć, dlaczego bohaterowie ich ulubionych książek i filmów mówią po polsku, dla najzdolniejszych młodych tłumaczek i tłumaczy przewidujemy atrakcyjne nagrody!


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki
Miejsce: sala Londyn A
11.30–12.30 Kaligrafia - (nie)zapomniana sztuka

W czasie godzinnych warsztatów odkryjemy kunszt sztuki kreślenia liter w charakterze pisma angielskiego.

Wielką zaletą pisma angielskiego, które nazywa się dziś kursywą współczesną, była i jest możliwość w miarę szybkiego pisania i łatwość odczytywania. Zaczęto się nim posługiwać najpierw przy transakcjach handlowych. Pismo angielskie, w swej pierwotnej odmianie, jaką jest cancellaresca, stało się krojem pisma powszechnie obowiązującym w czasach króla Jana III, który przez ponad 20 lat rezydował w pałacu w Wilanowie. W piśmie angielskim poszczególne litery są smukłe i czytelne, a zarazem o nieco fantazyjnych kształtach.

Pisanki angielskiej w uproszczonej wersji uczymy się po dziś dzień w szkole, ale po kilku latach nauki wyrabiamy już swój własny charakter pisma, zapominając o odpowiednim kącie nachylenia liter, który wynosi w przypadku tego kroju pisma 55°, o owalności i ozdobności liter, itd.

Prowadzą: Katarzyna Pietrzak, Janusz Korzeniowski 

 


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Muzeum Pałacu w Wilanowie
Miejsce: sala Paryż C
11.40–12.10 Jan Rychter

Jan Rychter podpisuje książkę pt. „Rekonstrukcje".


Organizator: Wydawnictwo Novae Res
Miejsce: stoisko 183/V
12.00 Uroczyste otwarcie 8. Warszawskich Targów Książki i 11. Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA
Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki i Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA
Miejsce: Kanapa Literacka – scena główna
12.00–13.00 Co to znaczy być naukowcem?

Dyskusja ukazuje wartość nauki i rozbudza głód zdobywania wiedzy. Do rozmowy zaproszeni będą Absolwenci Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, którzy opowiedzą o swojej ścieżce naukowej. Jednym z punktów dyskusji będzie polecanie pozycji książkowych, które z punktu widzenia absolwentów były i są szczególnie wartościowe.

Prowadzą:  Absolwenci Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Centrum Myśli Jana Pawła II
Miejsce: scena A
12.00–13.00 Metamorfozy – królewska kolekcja grafiki

Zajęcia wprowadzą Nas w niezwykły świat poematu Owidiusza „Metamorfozy”. Dowiemy się, jak wg. starożytnych Greków i Rzymian powstał świat, jakie kolory miały cztery wieki ludzkości i co się stało, kiedy bogowie rozgniewali się na ludzi za ich złe uczynki. Naszymi przewodnikami będą bohaterowie poematu przedstawieni na grafikach z kolekcji króla Stanisława Augusta.

Zajęcia prowadzą: Edukatorzy z Łazienek Królewskich w Warszawie


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Łazienki Królewskie w Warszawie
Miejsce: sala Barcelona
12.00–13.00 Weekend Księgarń Kameralnych. Siła współdziałania

Panel z udziałem księgarzy z całej Polski zrzeszonych w Kolektywie Księgarzy Kameralnych. Udział wezmą Krzysztof Blinkiewicz z Czerwonego Atramentu w Płocku, Małgorzata Narożna z księgarni FiKa w Szczecinie, Aldona Mackiewicz z Toruńskiego Antykwariatu Księgarskiego. Spotkanie poprowadzi Anna Karczewska z inicjatywy Książki Kupuję Kameralnie.


Organizator: Miasto Stołeczne Warszawa
Miejsce: scena B
12.00–13.00 Jolanta Horodecka-Wieczorek

Podpisuje książkę pt.„Wiatru tchnienie o Chopinie"


Organizator: A.P.A.J.T.E. Paris
Miejsce: stoisko 35/BK
12.00–13.00 Elżbieta Pałasz

Podpisuje książkę „Szkoła dla początkujących".


Organizator: ADAMADA WYDAWNICTWO
Miejsce: stoisko 145/D16
12.00–13.00 Dorota Suwalska

Zapraszamy na warsztaty plastyczne wokół książki „Iwo z Nudolandii”, czyli bajka o młodzieńcu, który wiedział, co to strach. Poznamy bohaterów tej nietypowej baśni i zastanowimy się do czego potrzebne są nuda i strach, ale nudno na pewno nie będzie. Czy strasznie? Strasznie fajnie!

Zaprasza wydawnictwo Adamada


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Czasdzieci.pl
Miejsce: sala dla dzieci – Galeria
12.00–13.30 Rysunkowa podróż dla małych naukowców – kreatywne zagadki i ciekawostki o zwierzętach… i o piesku Fafiku

Warsztaty, których główną osią są rysowane na żywo humorystyczne kalambury. Każdy rysunek to zagadka i jednocześnie ciekawostka ze świata zwierząt. Prowadzi: autor publikacji „Książka pod tytułem" - Robert  Trojanowski


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Wydawnictwo Kaktus
Miejsce: sala Paryż B
12.00–14.00 Katarzyna Boruń-Jagodzińska

Podpisuje książki poetyckie „Więcej”, „Krócej” i „Pożar w operze”


Organizator: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich
Miejsce: stoisko 25/BK
12.00–14.00 Rafał Sigiel

Autor książki podróżniczej z serii Biblioteka Poznaj Świat pt. „Pacyfik i jeszcze dalej".


Organizator: Wydawnictwo BERNARDINUM
Miejsce: stoisko 41/D4
12.00–14.00 Mateusz Wyrwich
Organizator: Oficyna Wydawnicza RYTM
Miejsce: stoisko 139/D15
12.00–15.00 Spotkanie z Koziołkiem Matołkiem
Organizator: Oficyna Wydawnicza G&P Poznań
Miejsce: stoisko 97/C
12.00–16.00 Konkurs Publio.pl - rozwiąż krzyżówkę i wygraj czytnik ebooków

Wygraj czytnik PocketBook Basic Touch lub kody na darmowe ebooki w Publio.pl! Co trzeba zrobić?

1. W godzinach 12:00-15:50 pobierz kupon konkursowy ze stoiska PocketBook (34/D7).

2. Do godz. 16:00 wypełnij krzyżówkę, odpowiedz na dodatkowe pytanie znajdujące się na kuponie i zanieś go na stoisko Publio.pl (46/D9).

3. Osoba, która rozwiąże krzyżówkę, odgadnie jej hasło główne i odpowie na pytanie dodatkowe w sposób, który zachwyci jury, wygra tego dnia czytnik PocketBook Basic Touch. Osoby, które zajmą miejsce 2. i 3., otrzymają kody na darmowe ebooki w Publio.pl o wartości 100 zł i 50 zł.

Ogłoszenie wyników: 16:30, na stoisku Publio.pl

WAŻNE:

Aby odebrać nagrodę, uczestnik musi pojawić się osobiście na ogłoszeniu wyników. W przeciwnym razie traci do niej prawo.

W konkursie mogą brać udział osoby niepełnoletnie, o ile w trakcie rozwiązywania zadania konkursowego i ogłoszenia wyników jest z nimi opiekun prawny.


Organizator: Publio.pl
Miejsce: stoisko 46/D9
12.00–17.00 Tłumacz dyżurny

Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury zrzesza tłumaczy literatury pięknej oraz eseistyki, literatury faktu i utworów audiowizualnych. Do naszych celów należy aktywizowanie i integrowanie środowiska tłumaczy literackich, edukacja i ochrona ich interesów, a także działania na rzecz promocji literatury, czytelnictwa i kultury wydawniczej.

W czasie WTK członkowie stowarzyszenia będą pełnić dyżury na stoisku STL. Przyjdź porozmawiać o swojej ulubionej książce z osobą, która przełożyła ją dla ciebie na język polski.

 


Organizator: Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury
Miejsce: stoisko 26/BK
12.20–12.50 Aleksandra Białczak

Aleksandra Białczak podpisuje książkę pt. „Lola".


Organizator: Wydawnictwo Novae Res
Miejsce: stoisko 183/V
12.20–13.20 Poznajemy obrazy: Pejzaż, Portret, Scena rodzajowa, Martwa natura, Batalistyka

Lekcja muzealna - wykład i warsztaty malarskie dla uczniów szkół podstawowych.

Prowadzi: Beata Woźniak


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze
Miejsce: sala Paryż A
12.30–13.30 „Program Kreatywna Europa” – dofinansowania na tłumaczenia literackie

Creative Europe Desk Polska zaprasza wydawnictwa i wydawców na spotkanie informacyjne poświęcone możliwości otrzymania dofinansowania (do 100 tys. euro) na tłumaczenie, promocję, dystrybucję i wydanie europejskich utworów literackich. Zaprezentowane zostaną wytyczne oraz aktualne procedury aplikowania o granty.


Organizator: Instytut Adama Mickiewicza
Miejsce: sala Londyn B
12.30–13.30 Dwa Bratanki - poznaj literaturę węgierską - projekt dla bibliotekarzy i księgarzy

Marcin Skrabka, Irena Makarewicz.


Organizator: Węgierska Literatura. Rok Kultury Węgierskiej
Miejsce: sala Amsterdam
13.00 Uroczysta ceremonia otwarcia Rosyjskiego Stoiska Narodowego

Uczestniczy Delegacja Rosyjska.


Organizator: BOOKS FROM RUSSIA
Miejsce: stoisko 84/D14
13.00–13.30 Agnieszka Bernat

Agnieszka Bernat podpisuje książkę „Zbrodnie w Nickelswalde".


Organizator: Wydawnictwo Novae Res
Miejsce: stoisko 183/V
13.00–14.00 Król, muzy i pomarańcze

Zapraszamy na zajęcia z książką dla najmłodszych, które będą połączeniem opowieści, gry aktorskiej oraz scenografii. Naszymi przewodniczkami po niezwykłym świecie teatru będą muzy. Poznamy również potężnych i nieśmiertelnych bogów olimpijskich oraz przedstawimy ich losy i atrybuty. Zaprojektujemy machinę teatralną.

Zajęcia prowadzą: Edukatorzy z Łazienek Królewskich w Warszawie

 


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Łazienki Królewskie w Warszawie
Miejsce: sala Barcelona
13.00–14.00 Pudełko zwane wyobraźnią

Zajęcia rozwijające wyobraźnię, wrażliwość, wzbogacające słownictwo i przygotowujące do interpretacji tekstu poetyckiego. Dla uczniów szkół podstawowych, oprócz zabaw słownych opartych na skojarzeniach proponujemy tworzenie metafor, odkrywanie środków poetyckich i próbę wspólnej interpretacji wiersza Zbigniewa Herberta. W pracy ze szkołami gimnazjalnymi i liceami kładziemy nacisk na pogłębioną interpretację wiersza Zbigniewa Herberta.

Prowadzą: Piotr Prasuła i Jan Barański z Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie
Miejsce: sala Paryż C
13.00–14.00 Margarett Borroughdame

Jak przekuć wady w zalety? Nowa książka Margarett Borroughdame „Pan Cylinderek” w przeuroczy sposób uczy tej wielkiej sztuki – i małych, i dużych! Z autorką i z Panem Cylinderkiem na wesoło i całkiem na serio o  poczuciu własnej wartości, o samoakceptacji, o umiejętności radzenia sobie z własnymi niedoskonałościami.


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki
Miejsce: scena A
13.00–14.00 Isabelle Degen

Podpisuje książkę pt. "Miniatury poetyckie cz.II" 


Organizator: A.P.A.J.T.E. Paris
Miejsce: stoisko 35/BK
13.00–14.00 Janusz Guttner

Podpisuje książkę pt. „Słowem fotografowane"


Organizator: Związek Pisarzy Polskich na Obczyźnie w Siedzibą w Londynie
Miejsce: stoisko 36/BK
13.00–14.00 Cezary Taracha

Prezentacja książki: „Ojos y oídos de la Monarquía Borbónica“. W spotkaniu wezmą udział Prof. Cezary Taracha, Mirosław Pieńkowski,  Prof. Pablo de la Fuente, César Rosales-Miranda.


Organizator: Association Latin American Authors in the EU Immigration
Miejsce: scena B
13.00–14.00 Ifi Ude

Polsko-nigeryjska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, producent muzyczny niedawno została pisarką dla dzieci. Pisze o tolerancji, o wartości  płynącej z różnorodności, o wartości przyjaźni.

Zaprasza wydawnictwo Poławiacze Pereł


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Czasdzieci.pl
Miejsce: sala dla dzieci – Galeria
13.00–15.00 Kazimierz Krajewski

Kazimierz Krajewski oraz  Tomasz Łabuszewski podpisują album „Wyklęci 1944–1963. Żołnierze podziemia niepodległościowego w latach 1944–1963”  


Organizator: INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ
Miejsce: stoisko 86/D14
13.00–15.00 Tomasz Łabuszewski

Kazimierz Krajewski oraz  Tomasz Łabuszewski podpisują album „Wyklęci 1944–1963. Żołnierze podziemia niepodległościowego w latach 1944–1963”  


Organizator: INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ
Miejsce: stoisko 86/D14
13.00–15.00 Ewa Zelenay

Spotkanie z autorką


Organizator: ZWIĄZEK LITERATÓW POLSKICH
Miejsce: stoisko 24/BK
13.20–14.10 Tak mieszkali młodzi literaci… romantyczny ogród z ptaszarnią. Prezentacja idei zespołu pałacowo-parkowego dla młodzieży

Zapoznanie młodzieży z historią i uwarunkowaniami przyrodniczymi zabytkowego parku.

Prowadzi: Rafał Kamiński


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze
Miejsce: sala Paryż A
13.30 Nagroda Literacka NIKE

Ogłoszenie nominacji


Organizator: Fundacja Nagrody Literackiej NIKE
Miejsce: sala Londyn B
13.30–14.30 Bohaterowie bajek

Zapraszamy na warsztaty, podczas których dzieci stworzą w technice kolażu artystycznego własne, wielkoformatowe wyobrażenia swoich ulubionych bohaterów literackich. Razem puścimy wodze fantazji, będziemy eksperymentować z formami, barwami i fakturami.

Zajęcia poprowadzą: Alicja Bielawska, Antoni Bielawski, Remi Urant, Joanna Dominiak


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Fundacja Atelier
Miejsce: sala Rzym
13.30–14.30 Gra zespołowa „Odkrywcy”

Uczestnicy w punkcie startowym otrzymują książeczkę odkrywcy, którą uzupełniają, przechodząc między czterema stacjami tematycznymi. Pierwsza z nich nawiązuje do podróży Jana Pawła II, tam też jest praca z interaktywną mapą. W drugiej stacji odkrywcy poznają twórczość literacką Papieża Polaka. W trzeciej stacji uczestnicy poznają wartości płynące z nauki i wiedzy. Czwarta stacja jest poświęcona historii Polski i świata i nawiązuje do pontyfikatu Jana Pawła II. Po rozwiązaniu czterech zadań w punkcie końcowym  będą czekać nagrody przygotowane przez Centrum Myśli Jana Pawła II

Prowadzą: Absolwenci Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Centrum Myśli Jana Pawła II
Miejsce: sala Paryż B
13.30–14.30 Warsztaty kukiełkowe. Jak przenieść fabułę bajki do świata teatru
Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, zaczytani.org
Miejsce: Kanapa Literacka – scena główna
13.30–14.30 Marta Krzywicka

Dorota Suwalska i Marta Krzywicka podpisują książkę „Iwo z Nudolandii".


Organizator: ADAMADA Wydawnictwo
Miejsce: stoisko 145/D16
13.30–14.30 Dorota Suwalska

Dorota  Suwalska i Marta Krzywicka podpisują książkę „Iwo z nudolandii"


Organizator: ADAMADA WYDAWNICTWO
Miejsce: stoisko 145/D16
13.40–14.10 Niwen

Niwen podpisuje pierwszy tom cyklu „Meandry losu" pt. „Pozbawieni ojczyzny".


Organizator: Wydawnictwo Novae Res
Miejsce: stoisko 183/V
14.00 Wprowadzenie do reportażu. Spotkanie dla młodzieży w ramach Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Prowadzenie: Olga Stanisławska i Bożena Dudko
Organizator: Miasto Stołeczne Warszawa
Miejsce: stoisko 72/D12
14.00 Jurij Georgijewicz Korotkow

Prezentacja albumu "Полет над Россией" ("Lot nad Rosją").

Doradca Grupy firm REGION, profesor, redaktor naczelny czasopisma "Ekonomiczeskije strategii" Jurij Georgijewicz Korotkow.

 


Organizator: BOOKS FROM RUSSIA
Miejsce: stoisko 84/D14
14.00–15.00 Jak poruszyć serce upiora?

Literackie szaleństwo i potworne warsztaty plastyczne z Nelly Rapp i autorem książek o niej - Martinem Widmarkiem, autorem bestselerowej serii o małych detektywach.

Książki z serii o Nelly są „straszne” - w sam raz dla czytelników w wieku 6-9.


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Czasdzieci.pl
Miejsce: sala dla dzieci – Galeria
14.00–15.00 Margarett Borroughdame

Autorka podpisuje książki.


Organizator: Mb Books
Miejsce: stoisko 108/D19
14.00–15.00 Katarzyna Bzowska-Budd

Podpisuje książkę pt. „Mieszkam na Wyspie".


Organizator: Związek Pisarzy Polskich na Obczyźnie w Siedzibą w Londynie
Miejsce: stoisko 36/BK
14.00–15.00 Ewa Cielesz

Podpisywanie książek na stoisku Axis Mundi przez autorkę trylogii „Córka Cieni" oraz powieści „Niskie drzewa".


Organizator: AXIS MUNDI
Miejsce: stoisko 55/D7
14.00–15.00 Józef Maciej Roślicki

Podpisuje książkę pt. "Myśli zebrane" 


Organizator: A.P.A.J.T.E. Paris
Miejsce: stoisko 35/BK
14.00–15.30 „Co za ptak robi tak?” – książka z płytą CD

Maria Szajer i Katarzyna Minasowicz przedstawiają ptaki, które „ćwierkają, świszczą, kwilą, pitpilitają i pimpilą” w „Ptasim radiu” Juliana Tuwima.


Organizator: Bajka Sp. z o. o.
Miejsce: stoisko 14/H
14.00–15.30 57. Konkurs PTWK „Najpiękniejsze Książki Roku 2016" - ogłoszenie laureatów

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom 57. Konkursu PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2016.

 


Organizator: Polskie Towarzystwo Wydawców Książek
Miejsce: sala Amsterdam
14.00–15.30 Biała kartka jak nieznana planeta, ołówek jak rakieta – kreatywna podróż po świecie rysunku

Kreatywna zabawa z papierem, niekonwencjonalne podejście do rysunku. Łamiemy schematy, wydobywamy dobre emocje, budzimy radość tworzenia i kreatywnego myślenia.

Prosimy o zabranie ze sobą kredek i nożyczek.

Prowadzi: autor „Książki pod tytułem" Robert Trojanowski


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Wydawnictwo Kaktus
Miejsce: sala Paryż C
14.00–15.30 Rozstrzygnięcie I części Rankingu Drukarń Dziełowych 2016/2017 ,,Wydawcy wybierają drukarnie"

Wręczenie dyplomów zwycięzcom I części Rankingu Drukarń Dziełowych 2016/2017 towarzyszy rozstrzygnięciu Konkursu PTWK "Najpiękniejsze Książki Roku".


Organizator: "Wydawca", Sekcja Poligrafów SIMP, PTWK
Miejsce: sala Amsterdam
14.00–15.30 Katarzyna Minasowicz

„Co za ptak robi tak?” – książka z płytą CD

Maria Szajer i Katarzyna Minasowicz przedstawiają ptaki, które „ćwierkają, świszczą, kwilą, pitpilitają i pimpilą” w „Ptasim radiu” Juliana Tuwima.

 


Organizator: Bajka Sp. z o. o.
Miejsce: stoisko 14/H
14.00–15.30 Maria Szajer

„Co za ptak robi tak?” – książka z płytą CD

Maria Szajer i Katarzyna Minasowicz przedstawiają ptaki, które „ćwierkają, świszczą, kwilą, pitpilitają i pimpilą” w „Ptasim radiu” Juliana Tuwima.

 


Organizator: Bajka Sp. z o. o.
Miejsce: stoisko 14/H
14.00–16.00 Gabriela Kurylewicz

Podpisuje książki poetyckie „Wiersze”, Wydłużyć horyzont”, „Tristia”, „Księżyc świadkiem” i „Rymki”;


Organizator: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich
Miejsce: stoisko 25/BK
14.00–16.30 Warsztaty z kolorowania - Walter
Organizator: Festiwal Komiksowa Warszawa
Miejsce: Warsztaty z kolorowania - Walter (sala 201 Instytut Francuski)
14.20–14.50 Jakub Łaszkiewicz

Jakub Łaszkiewicz podpisuje książkę pt. „Kalesony Sokratesa".


Organizator: Wydawnictwo Novae Res
Miejsce: stoisko 183/V
14.30 Nagroda Literacka GDYNIA

Ogłoszenie nominacji


Organizator: Miasto Gdynia
Miejsce: sala Londyn C
14.30 Wręczenie Nagród Magellana w konkursie „Najlepsze publikacje turystyczne 2016 roku”
Organizator: Biblioteka Analiz, Magazyn Literacki KSIĄŻKI
Miejsce: sala Londyn B
14.30–15.30 „W każdym języku siedzi w słowach inna para oczu“

Laureatka literackiej Nagrody Nobla Herta Müller w rozmowie z Adamem Krzemińskim

W żadnym innym kraju nie przetłumaczono tylu powieści Herty Müller co w Polsce - na długo przed jej Nagrodą Nobla w 2009 roku. Mimo tego wielu Polaków zastanawiało się wtedy kim jest owa kobieta, nie mówiąca w żadnym języku bez akcentu – Niemką czy Rumunką? „Drugi kraj w dwójnasób przywiera do buta”, mówi Herta Müller. Z Adamem Krzemińskim rozmawiać będzie o ojczyźnie i języku, literaturze i polityce, przeszłości i teraźniejszości. 


Organizator: Niemcy - Gość Honorowy
Miejsce: sala Barcelona
14.30–15.30 Bohaterowie bajek

Zapraszamy na warsztaty, podczas których dzieci stworzą w technice kolażu artystycznego własne, wielkoformatowe wyobrażenia swoich ulubionych bohaterów literackich. Razem puścimy wodze fantazji, będziemy eksperymentować z formami, barwami i fakturami.

Zajęcia poprowadzą: Alicja Bielawska, Antoni Bielawski, Remi Urant, Joanna Dominiak


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, Fundacja Atelier
Miejsce: sala Rzym
14.30–15.30 W sieci o książkach 2017 - kontynuacja badania postaw czytelniczych internautów.

Kontynuacja  badania „W sieci o książkach. Miejsce spotkań czytelników" z 2016 roku, którego wyniki przedstawiliśmy na konferencji z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w roku ubiegłym oraz podczas zeszłorocznych Warszawskich Targów Książki. Wspólne przedsięwzięcie badawcze portalu czytelniczego Lubimy Czytać i Polskiej Izby Książki doczekało się kontynuacji. W tym roku ponownie podjęliśmy próbę analizy wpływu na czytelnictwo jakie może mieć korzystanie z coraz bardziej popularnych portali czytelniczych. Kontynuacja badania, uwzględniająca nowe interesujące wątki, zrealizowana została w kwietniu br.


Organizator: Lubimy Czytać, Polska Izba Książki
Miejsce: sala Paryż A
14.30–15.30 Herta Müller
Organizator: Niemcy - Gość Honorowy
Miejsce: sala Barcelona
14.30–16.30 Ogłoszenie wyników konkursów i plebiscytów „Najlepsza książka na wiosnę” oraz „Najlepsza książka katolicka”. Konferencja dla wydawców z okazji 18-lecia serwisu Granice.pl - wszystko o literaturze.
Organizator: W&W Polak Wacław
Miejsce: sala Paryż B
15.00 Ogólnopolska Nagroda Literacka dla Autorki „Gryfia”

Ogłoszenie nominacji


Organizator: Kurier Szczeciński
Miejsce: Kanapa Literacka – scena główna
15.00 Prezentacja Międzynarodowych Targów Książki w Moskwie, Sankt-Petersburskiej wystawy i Wystawy literatury historycznej

Uczestniczy: Dyrektor generalny Otwartej spółki akcyjnej "Dyrekcja Generalna Międzynarodowych Wystaw Książek i Targów" Siergiej Kajkin.


Organizator: BOOKS FROM RUSSIA
Miejsce: stoisko 84/D14
15.00–15.30 Jan Drożdż

Jan Drożdż podpisuje książkę pt. „Pola księżycowe".


Organizator: Wydawnictwo Novae Res
Miejsce: stoisko 183/V
15.00–16.00 Lew Hieronima – wręczenie nagrody dla wydawcy najbardziej przyjaznego tłumaczom

Druga edycja nagrody przyznawanej przez Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury.


Organizator: Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury
Miejsce: scena B
15.00–16.00 Otwórz się na chiński rynek z Międzynarodowymi Targami Książki w Pekinie (BIBF)

Chcesz wiedzieć więcej o rynku wydawniczym w Chinach? Jakie książki cieszą się tam największym zainteresowaniem? Chcesz poznać najnowsze dane dotyczące sprzedaży w 2016 r.? Jakie kroki należy podjąć, aby wejść na chiński rynek wydawniczy?


Organizator: CHINA BOOKS. BEIJING INTERNATIONAL BOOK FAIR
Miejsce: sala Londyn A
15.00–16.00 Dorota Mirska - Królikowska

Podczas spotkania opowiemy o tym, skąd czerpać siłę do walki z chorobą. W książce znalazły się historie osób, które jak mało kto wiedzą, czym jest prawdziwa walka. W spotkaniu wezmą udział: autorka  Dorota Mirska-Królikowska oraz Lidia Popiel, która wykonała zdjęcia do książki.  

Książka została wydana przez firmę Nutricia Medyczna.

 


Organizator: Nutricia Medyczna
Miejsce: stoisko 18/H
15.00–16.00 Emilia Tomecka

Podpisuje książkę pt."Miejsca, w których świat fizyczny zetknął się ze światem duchowym"


Organizator: A.P.A.J.T.E. Paris
Miejsce: stoisko 35/BK
15.00–16.00 Regina Wasiak-Taylor

Podpisuje książkę pt. „Alfabet wspomnień Szymona Zaremby"


Organizator: Związek Pisarzy Polskich na Obczyźnie w Siedzibą w Londynie
Miejsce: stoisko 36/BK
15.00–17.00 Krzysztof Dzikowski

Spotkanie z autorem


Organizator: ZWIĄZEK LITERATÓW POLSKICH
Miejsce: stoisko 24/BK
15.00–17.00 Patrycja Malitka

Spotkanie z blogerką i autorką poradnika „Wymysły Malitki DIY”. Podczas spotkania autorka będzie podpisywać swoją książkę oraz przeprowadzi kreatywny warsztat dla wszystkich zainteresowanych.


Organizator: Wydawnictwo DLACZEMU
Miejsce: stoisko 165/D19
15.30–16.20 Temu służy Thema lub Komu służy Thema

Amazon w Europie, cała branża brytyjska, pół krajowej bazy niemieckiej, cały eksport wydawców hiszpańskich do Ameryki Południowej -- jeszcze 3-4 lata temu wydawało się to niemożliwe, żeby wydawcy w różnych krajach korzystali z jednej międzynarodowej i wielojęzycznej kategoryzacji książek.

Tymczasem okazało się, że prosta, wspólna i jednocześnie stosunkowo szczegółowa kategoryzacja została zaakceptowana. Być może w Polsce długo jeszcze  będzie pokutował pogląd, że każdy wydawca i każdy sklep ma święty obowiązek stworzenia własnej typologii książek. A być może nastąpi przełom?

O tym będziemy rozmawiać z gośćmi, gospodarzem spotkania będzie Renek Mendruń, który na zlecenie Biblioteki Narodowej od kilku lat bierze udział w spotkaniach International Thema Steering Committee.


Organizator: Biblioteka Narodowa
Miejsce: sala Londyn C
15.40–16.10 Ludwik Wolta

Ludwik Wolta podpisuje książkę pt.„Strefa komfortu".


Organizator: Wydawnictwo Novae Res
Miejsce: stoisko 183/V
16.00 Oficjalna uroczystość zawarcia Porozumienia pomiędzy Warszawskimi Targami Książki i Międzynarodowymi Targami Książki w Moskwie

Uczestniczy Dyrektor Warszawskich Targów Książki Jacek Oryl i Dyrektor Międzynarodowych Targów Książki w Moskwie Siergiej Kajkin.


Organizator: BOOKS FROM RUSSIA
Miejsce: stoisko 84/D14
16.00–17.00 Ewa Cichocka

Autorka książki "Sycylia – między niebem a morzem"


Organizator: Wydawnictwo BERNARDINUM
Miejsce: stoisko 41/D4
16.00–17.00 Danuta Agnieszka Illinicz Kiełkiewicz

Podpisuje książkę pt."Jeszcze przedwieczór…"


Organizator: A.P.A.J.T.E. Paris
Miejsce: stoisko 35/BK
16.00–17.00 Ida Linde

Wydawnictwo Lokator Media

Autorka książek:

„Jeśli o tobie zapomnę, stanę się kimś innym"

„Poleciały w kosmos"


Organizator: MOTYLEKSIĄŻKOWE.PL
Miejsce: stoisko 108/D19
16.00–17.00 Richard Lupa

Spotkanie przy stoisku Wydawnictwa Psychoskok z Richardem Lupą, autorem książki  „Nasza Ameryka" - poradnik napisany został z punktu widzenia polskiego emigranta, a zarazem autora, przedstawiający jego drogę „od pucybuta do milionera".

Hasło „american dream”, najczęściej stosujemy, by wyrazić pragnienie spełnienia marzeń o stabilizacji, dostatnim życiu, i realizacji marzeń. Sen może się jednak ziścić szybciej niż mogliśmy przewidywać, a Ameryka okazać „ziemią obiecaną”.

Pozycję napisaną z punktu widzenia polskiego emigranta możemy potraktować jako szczegółowo opracowany poradnik, dla wszystkich, którzy chcieliby odmienić swe dotychczasowe życie. W pierwszej części książki autor wyjaśnia, dlaczego Ameryka jest supermocarstwem i co oferuje światu. Następnie zapoznamy się z klasyfikacją 10 najlepszych miast do osiedlenia, dzięki rankingowi ujmującemu takie kryteria jak: klimat, ekonomia, ceny domów, szkoły i edukacja, tłok na drogach, kultura i rekreacja oraz przestępczość w poszczególnych regionach.

Książka „Nasza Ameryka. Najlepsze miasta do osiedlenia. Przepis na milionera” napisana została z punktu widzenia polskiego emigranta. Richard Lupa obecnie zamieszkujący na stałe w Kalifornii na przedmieściach San Diego, przez wiele lat budował swą pozycje i życie w Ameryce, dzięki czemu na chwilę obecną posiada w Escondido firmę sprzedającą nieruchomości na terenie całej Kalifornii oraz zajmującą się budownictwem, i prowadzi biuro podróży Amepol, specjalizujące się w rejsach morskich po całym wiecie, wyjazdach do USA, oraz wycieczkach do San Diego.

Richard Lupa w 1972 ukończył studia na Politechnice Krakowskiej i z zawodu jest magistrem inżynierem Budownictwa Lądowego. W Ameryce mieszka od 1984, po uzyskaniu azylu politycznego. Przez 30 lat swojego pobytu przemierzył Stany wzdłuż i wszerz, szukając Ziemi Obiecanej, aby w końcu osiąść w najpiękniejszym zakątku Ameryki jakim jest San Diego. Prowadził szereg różnych biznesów od firm budowlanych, poprzez swój program radiowy i wielu innych biznesów a kończąc na biurze podróży specjalizującym się w Rejsach Morskich. Ameryka to jego druga wspaniała Ojczyzna, która dała mu wszystko o czym marzył. Za swój patriotyczny obowiązek uważa przekazać i pokazać swoim rodakom, jak można tutaj osiągnąć prawdziwy sukces i ułożyć sobie wygodne życie, w najbardziej ulubionym klimacie od zwrotnika poczynając, a na Alasce kończąc.


Organizator: WYDAWNICTWO PSYCHOSKOK
Miejsce: stoisko 187/V
16.00–17.30 Taniec z czasów Górnego

Pokaz filmu dokumentalnego o Tadeuszu Górnym.


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, PTWK
Miejsce: sala Amsterdam
16.00–17.30 Za słowo i wolność. Szanse i zagrożenia w czasach zmian politycznych

W dyskusji panelowej biorą udział Artur Becker, Ewa Wanat, Marek Cichocki i Alexander Skipis (Niemiecki Związek Wydawców i Księgarzy). Prowadzenie: Gerhard Gnauck

Tam, gdzie uciskane są wolność prasy i słowa zagrożona jest demokracja. Jakie konsekwencje ponosi społeczeństwo? Jak mierzą się z cenzurą autorzy i dziennikarze? W jaki sposób nadal wykonują swoją pracę? Dyskusja panelowa dotycząca jednego z najważniejszych tematów naszych czasów. 


Organizator: Niemcy – Gość Honorowy
Miejsce: stoisko 115/D11
16.20–17.20 Jolanta Kosowska

Jolanta Kosowska podpisuje książki pt. „Niepamięć" i „W labiryncie obłędu".


Organizator: Wydawnictwo Novae Res
Miejsce: stoisko 183/V
16.30–18.30 Jean David Morvan

Warsztaty ze scenariusza.


Organizator: Festiwal Komiksowa Warszawa
Miejsce: Mediateka, Instytut Francuski
17.00 Okrągły stół przedstawicieli polskich i rosyjskich wydawnictw i firm handlujących książkami

Uczestniczy Moderator - Dyrektor ds. międzynarodowych praw wydawnictwa "AST" Jekatierina Panczenko.


Organizator: BOOKS FROM RUSSIA
Miejsce: stoisko 84/D14
17.00 Łukasz Gorczyca

Spotkanie promujące publikację magazynu „NOT.FOT. Notatnik fotograficzny Władysława Hasiora”.


Organizator: Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem
Miejsce: stoisko 120/D20
17.00–18.00 Anna Kańtoch

Dyżur autorski, spotkanie - Anna Kańtoch

Polcon to najbardziej prestiżowy Festiwal Fantastyki w Polsce. Czterodniowe święto fantastyki o ogólnopolskim charakterze, poświęcone jej wszystkim aspektom: literaturze, filmowi, komiksowi, sztuce, muzyce, grom – elektronicznym, i tym bez prądu. Polcon to festiwal wyjątkowy, bo uznawany za najważniejszy, jaki odbywa się rokrocznie w Polsce. Niezwykle bogaty swym programem, bo oferujący wiele atrakcji i niespodzianek: prelekcji, pokazów, spotkań z twórcami, paneli, prezentacji, koncertów, gier i zabaw. Festiwal uniwersalny, bo skierowany do różnych grup wiekowych, dzieci, młodzieży, dorosłych, całych rodzin i seniorów.

Polcon jest widowiskiem pełnym uroku i magicznej aury, jest zabawą i fantastyczną alternatywą dla spędzenia wolnego czasu. Wymianą energii i spotkaniem z ludźmi o podobnych pasjach.


Organizator: POLCON 2017, 24-27 sierpnia, Lublin
Miejsce: stoisko 355/G
20.00 Uroczysty Wieczór Wystawców Warszawskich Targów Książki z udziałem niemieckiej piosenkarki Balbiny

Uroczysty Wieczór Wystawców ósmych Warszawskich Targów Książki odbędzie się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim. Niemcy - tegoroczny Gość Honorowy - zapraszają na występ urodzonej w Warszawie, niemieckiej piosenkarki Balbiny.

Wstęp za zaproszeniem


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki
Miejsce: Arkady Kubickiego, Zamek Królewski w Warszawie
Organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w programie

Kontakt

 

Organizator wykonawczy

Murator EXPO Sp. z o.o.
ul. Dęblińska 6
04-187 Warszawa
tel. (22) 829 66 80
faks (22) 826 66 81
biuro@muratorexpo.pl
NIP : 113-21-59-933

Polecamy