Program dla profesjonalistów

Zapraszamy bibliotekarzy i księgarzy na 8. Warszawskie Targi Książki. Czeka na Państwa interesujący program spotkań branżowych, współorganizowanych m.in. przez Polską Izbę Książki, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Bibliotekę Narodową, Instytut Książki i Instytut Adama Mickiewicza.

Wystarczy się zarejestrować, by na podstawie otrzymanej akredytacji, odwiedzić 8. WTK bezpłatnie   w dni branżowe (czwartek 18 maja i piątek 19 maja).

Rejestracja prowadzona jest do dnia 16 maja wyłącznie drogą elektroniczną, za pomocą formularza dostępnego na stronie twojbilet24.pl

Więcej informacji http://targi-ksiazki.waw.pl/dla_zwiedzajacych-rejestracja_bibliotekarzy

Organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w programie.

 

zaktualizowano dnia: 31 maja 2017

Czwartek, 18 maja

10.00–12.30 EduAkcja dla bibliotek. Kompetencje i motywacje współczesnego bibliotekarza

Zapraszamy entuzjastów literatury, bibliotekarzy i nauczycieli-bibliotekarzy na trzecią już konferencję organizowaną przez Warszawski Program Edukacji Kulturalnej w ramach Edu Akcji. Tradycyjnie odbędzie się ona podczas Warszawskich Targów Książki.

Zapisy: https://eduakcjadlabibliotek.evenea.pl/

Pamiętając, że edukacja kulturalna to suma działań kształtująca kapitał ludzki, przygotowująca do świadomego uczestnictwa w kulturze i rozbudzająca wrażliwość estetyczną chcemy spotkać się 18 maja, aby umocnić i podnieść nasze kompetencje. Współczesny bibliotekarz pełni rolę konsultanta, nauczyciela i współtwórcy zajęć. Musi być „zarządcą czasu”, aby sprostać zadaniom, wymaganiom oraz oczekiwaniom młodego i dorosłego czytelnika, a przede wszystkim być twórcą dobrej jakościowo, ciekawej biblioteki.

Podczas konferencji nie zabraknie również czasu na refleksję nad osobistym rozwojem, pracą z uczniami nad książką oraz aktualnymi problemami środowiska nauczycieli-bibliotekarzy.

Z przyjemnością pragniemy zapowiedzieć udział Pani Mai Branki - trenerki i konsultantki z szesnastoletnim doświadczeniem, pracującej zarówno grupami (prowadzącej szkolenia, warsztaty i treningi), jak też indywidualnie – w roli tutorki, coacha, superwizorki. Od czterech lat silnie współpracującej z instytucjami sektora kultury – bibliotekami i domami kultury oraz urzędnikami miejskimi odpowiedzialnymi za politykę kulturalną. Specjalizującej się w warsztatach z zakresu komunikacji interpersonalnej i społecznej.

Podczas konferencji będzie również czas na zapoznanie się z nowym formularzem Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.

 


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, WPEK
Miejsce: sala Rzym
11.00–15.00 Nauka za jednym kliknięciem w Twojej bibliotece – ACADEMICA – instrukcja obsługi

Zapraszamy do zapoznania się z nowoczesnym systemem wypożyczeń, umożliwiającym korzystanie z publikacji naukowych w wersji cyfrowej. Stoisko BN 102/D19.


Organizator: Biblioteka Narodowa
Miejsce: stoisko 102/D19
11.00–18.00 Czyściec egzemplarza obowiązkowego

Jeżeli mają Państwo zaległości z egzemplarzem obowiązkowym dla Biblioteki Narodowej to przez wszystkie dni targowe można  zostawić na stoisku BN 102/D19 egzemplarze  brakujących publikacji.


Organizator: Biblioteka Narodowa
Miejsce: stoisko 102/D19
12.00–13.00 Weekend Księgarń Kameralnych. Siła współdziałania

Panel z udziałem księgarzy z całej Polski zrzeszonych w Kolektywie Księgarzy Kameralnych. Udział wezmą Krzysztof Blinkiewicz z Czerwonego Atramentu w Płocku, Małgorzata Narożna z księgarni FiKa w Szczecinie, Aldona Mackiewicz z Toruńskiego Antykwariatu Księgarskiego. Spotkanie poprowadzi Anna Karczewska z inicjatywy Książki Kupuję Kameralnie.


Organizator: Miasto Stołeczne Warszawa
Miejsce: scena B
12.00–17.00 Tłumacz dyżurny

Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury zrzesza tłumaczy literatury pięknej oraz eseistyki, literatury faktu i utworów audiowizualnych. Do naszych celów należy aktywizowanie i integrowanie środowiska tłumaczy literackich, edukacja i ochrona ich interesów, a także działania na rzecz promocji literatury, czytelnictwa i kultury wydawniczej.

W czasie WTK członkowie stowarzyszenia będą pełnić dyżury na stoisku STL. Przyjdź porozmawiać o swojej ulubionej książce z osobą, która przełożyła ją dla ciebie na język polski.

 


Organizator: Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury
Miejsce: stoisko 26/BK
12.30–13.30 „Program Kreatywna Europa” – dofinansowania na tłumaczenia literackie

Creative Europe Desk Polska zaprasza wydawnictwa i wydawców na spotkanie informacyjne poświęcone możliwości otrzymania dofinansowania (do 100 tys. euro) na tłumaczenie, promocję, dystrybucję i wydanie europejskich utworów literackich. Zaprezentowane zostaną wytyczne oraz aktualne procedury aplikowania o granty.


Organizator: Instytut Adama Mickiewicza
Miejsce: sala Londyn B
12.30–13.30 Dwa Bratanki - poznaj literaturę węgierską - projekt dla bibliotekarzy i księgarzy

Marcin Skrabka, Irena Makarewicz.


Organizator: Węgierska Literatura. Rok Kultury Węgierskiej
Miejsce: sala Amsterdam
13.00 Uroczysta ceremonia otwarcia Rosyjskiego Stoiska Narodowego

Uczestniczy Delegacja Rosyjska.


Organizator: BOOKS FROM RUSSIA
Miejsce: stoisko 84/D14
13.30 Nagroda Literacka NIKE

Ogłoszenie nominacji


Organizator: Fundacja Nagrody Literackiej NIKE
Miejsce: sala Londyn B
14.30 Nagroda Literacka GDYNIA

Ogłoszenie nominacji


Organizator: Miasto Gdynia
Miejsce: sala Londyn C
14.30 Wręczenie Nagród Magellana w konkursie „Najlepsze publikacje turystyczne 2016 roku”
Organizator: Biblioteka Analiz, Magazyn Literacki KSIĄŻKI
Miejsce: sala Londyn B
14.30–15.30 W sieci o książkach 2017 - kontynuacja badania postaw czytelniczych internautów.

Kontynuacja  badania „W sieci o książkach. Miejsce spotkań czytelników" z 2016 roku, którego wyniki przedstawiliśmy na konferencji z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w roku ubiegłym oraz podczas zeszłorocznych Warszawskich Targów Książki. Wspólne przedsięwzięcie badawcze portalu czytelniczego Lubimy Czytać i Polskiej Izby Książki doczekało się kontynuacji. W tym roku ponownie podjęliśmy próbę analizy wpływu na czytelnictwo jakie może mieć korzystanie z coraz bardziej popularnych portali czytelniczych. Kontynuacja badania, uwzględniająca nowe interesujące wątki, zrealizowana została w kwietniu br.


Organizator: Lubimy Czytać, Polska Izba Książki
Miejsce: sala Paryż A
14.30–16.30 Ogłoszenie wyników konkursów i plebiscytów „Najlepsza książka na wiosnę” oraz „Najlepsza książka katolicka”. Konferencja dla wydawców z okazji 18-lecia serwisu Granice.pl - wszystko o literaturze.
Organizator: W&W Polak Wacław
Miejsce: sala Paryż B
15.00 Ogólnopolska Nagroda Literacka dla Autorki „Gryfia”

Ogłoszenie nominacji


Organizator: Kurier Szczeciński
Miejsce: Kanapa Literacka – scena główna
15.00 Prezentacja Międzynarodowych Targów Książki w Moskwie, Sankt-Petersburskiej wystawy i Wystawy literatury historycznej

Uczestniczy: Dyrektor generalny Otwartej spółki akcyjnej "Dyrekcja Generalna Międzynarodowych Wystaw Książek i Targów" Siergiej Kajkin.


Organizator: BOOKS FROM RUSSIA
Miejsce: stoisko 84/D14
15.00–16.00 Lew Hieronima – wręczenie nagrody dla wydawcy najbardziej przyjaznego tłumaczom

Druga edycja nagrody przyznawanej przez Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury.


Organizator: Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury
Miejsce: scena B
15.00–16.00 Otwórz się na chiński rynek z Międzynarodowymi Targami Książki w Pekinie (BIBF)

Chcesz wiedzieć więcej o rynku wydawniczym w Chinach? Jakie książki cieszą się tam największym zainteresowaniem? Chcesz poznać najnowsze dane dotyczące sprzedaży w 2016 r.? Jakie kroki należy podjąć, aby wejść na chiński rynek wydawniczy?


Organizator: CHINA BOOKS. BEIJING INTERNATIONAL BOOK FAIR
Miejsce: sala Londyn A
15.30–16.20 Temu służy Thema lub Komu służy Thema

Amazon w Europie, cała branża brytyjska, pół krajowej bazy niemieckiej, cały eksport wydawców hiszpańskich do Ameryki Południowej -- jeszcze 3-4 lata temu wydawało się to niemożliwe, żeby wydawcy w różnych krajach korzystali z jednej międzynarodowej i wielojęzycznej kategoryzacji książek.

Tymczasem okazało się, że prosta, wspólna i jednocześnie stosunkowo szczegółowa kategoryzacja została zaakceptowana. Być może w Polsce długo jeszcze  będzie pokutował pogląd, że każdy wydawca i każdy sklep ma święty obowiązek stworzenia własnej typologii książek. A być może nastąpi przełom?

O tym będziemy rozmawiać z gośćmi, gospodarzem spotkania będzie Renek Mendruń, który na zlecenie Biblioteki Narodowej od kilku lat bierze udział w spotkaniach International Thema Steering Committee.


Organizator: Biblioteka Narodowa
Miejsce: sala Londyn C
16.00 Oficjalna uroczystość zawarcia Porozumienia pomiędzy Warszawskimi Targami Książki i Międzynarodowymi Targami Książki w Moskwie

Uczestniczy Dyrektor Warszawskich Targów Książki Jacek Oryl i Dyrektor Międzynarodowych Targów Książki w Moskwie Siergiej Kajkin.


Organizator: BOOKS FROM RUSSIA
Miejsce: stoisko 84/D14
16.00–17.30 Taniec z czasów Górnego

Pokaz filmu dokumentalnego o Tadeuszu Górnym.


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, PTWK
Miejsce: sala Amsterdam
16.00–17.30 Za słowo i wolność. Szanse i zagrożenia w czasach zmian politycznych

W dyskusji panelowej biorą udział Artur Becker, Ewa Wanat, Marek Cichocki i Alexander Skipis (Niemiecki Związek Wydawców i Księgarzy). Prowadzenie: Gerhard Gnauck

Tam, gdzie uciskane są wolność prasy i słowa zagrożona jest demokracja. Jakie konsekwencje ponosi społeczeństwo? Jak mierzą się z cenzurą autorzy i dziennikarze? W jaki sposób nadal wykonują swoją pracę? Dyskusja panelowa dotycząca jednego z najważniejszych tematów naszych czasów. 


Organizator: Niemcy – Gość Honorowy
Miejsce: stoisko 115/D11
17.00 Okrągły stół przedstawicieli polskich i rosyjskich wydawnictw i firm handlujących książkami

Uczestniczy Moderator - Dyrektor ds. międzynarodowych praw wydawnictwa "AST" Jekatierina Panczenko.


Organizator: BOOKS FROM RUSSIA
Miejsce: stoisko 84/D14

Piątek, 19 maja

10.00 Posiedzenie Sekcji Wydawców Akademickich i Naukowych Polskiej Izby Książki
Organizator: Sekcja WAiN Polskiej Izby Książki
Miejsce: sala Warszawa
10.00–11.00 Wydawcy dla niewidomych. Panel o aspektach prawnych i technologicznych Traktatu z Marrakeszu

Prezentacja prac nad projektem (platformą cyfrowych wypożyczeń) powstałym z myślą o niewidomych czytelnikach.


Organizator: POLSKA IZBA KSIĄŻKI
Miejsce: sala Londyn C
10.00–18.00 Czyściec egzemplarza obowiązkowego

Jeżeli mają Państwo zaległości z egzemplarzem obowiązkowym dla Biblioteki Narodowej to przez wszystkie dni targowe można  zostawić na stoisku BN 102/D19 egzemplarze  brakujących publikacji.


Organizator: Biblioteka Narodowa
Miejsce: stoisko 102/D19
10.00–19.00 Tłumacz dyżurny

Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury zrzesza tłumaczy literatury pięknej oraz eseistyki, literatury faktu i utworów audiowizualnych. Do naszych celów należy aktywizowanie i integrowanie środowiska tłumaczy literackich, edukacja i ochrona ich interesów, a także działania na rzecz promocji literatury, czytelnictwa i kultury wydawniczej.

W czasie WTK członkowie stowarzyszenia będą pełnić dyżury na stoisku STL. Przyjdź porozmawiać o swojej ulubionej książce z osobą, która przełożyła ją dla ciebie na język polski.

 


Organizator: Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury
Miejsce: stoisko 26/BK
11.00–11.50 Panel dyskusyjny - Kondycja Uniwersytetu. Myśl o kulturze.

Prowadzącym spotkanie będzie dr Marcin Zarzecki z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.


Organizator: Narodowe Centrum Kultury
Miejsce: Kanapa Literacka – scena główna
11.00–12.00 Tradycyjne i nowoczesne technologie uszlachetniania okładek książek

Seminarium poligraficzne.


Organizator: Magazyn "Wydawca", Sekcja Poligrafów SIMP
Miejsce: sala Londyn C
11.00–12.30 Eksperci o skutecznych modelach wspierania księgarstwa. Francja, Niemcy, Polska

Udział biorą: Patrice Locmant (Ministère de la Culture et Communication), Britta Jürgs (Kurt Wolff Stiftung) i Jessica Sänger (Niemiecki Związek Wydawców i Księgarzy)

Prowadzenie: Włodzimierz Albin  
Język: angielski/polski

Niemiecka nagroda dla najlepszej księgarni, francuski label "LIR-Librairie Indépendante de Référence" oraz last but not least - stałe ceny książek. W Niemczech i we Francji funkcjonują różnorakie programy wsparcia ze środków publicznych dla niezależnych księgarzy. W jaki sposób wspierać różnorodność na rynku książki? Jakie modele się sprawdziły?Jak mogą one znaleźć zastosowanie w Polsce? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznacie Państwo w tym panelu.


Organizator: Niemcy - Gość Honorowy, Polska Izba Książki, Instytut Francuski
Miejsce: sala Londyn A
11.00–15.00 Nauka za jednym kliknięciem w Twojej bibliotece – ACADEMICA – instrukcja obsługi

Zapraszamy do zapoznania się z nowoczesnym systemem wypożyczeń, umożliwiającym korzystanie z publikacji naukowych w wersji cyfrowej. Stoisko BN 102/D19.


Organizator: Biblioteka Narodowa
Miejsce: stoisko 102/D19
12.00–13.50 Dziecko i kultura. Rozmowa 2.

Dziecko jako adresat-odbiorca, często mimowolny, rola książki i czytelnictwa, rola rodziny i środowiska, zagrożenia płynące ze strony współczesnej technologii (komputer, tablet, smartfon) oraz coraz częstsze zjawisko dzieci-twórców uczestniczących np. w reklamie, serialach, programach tv, spektaklach.
Pierwsza rozmowa odbyła się podczas XVI Poznańskich Spotkań Targowych poświęconych książce dla dzieci. Obecnie PTWK zaprasza na 2. rozmowę z tego cyklu. Zapraszamy na dyskusję panelową z wybitnymi specjalistami i autorytetami z poszczególnych dziedzin.
Będą to: prof. dr Joanna Papuzińska (Uniwersytet Warszawski), prof. dr Edyta Gruszczyk-Kolczyńska (Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie), Irena Koźmińska (prezes Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom), Bogusława Sochańska (prezes Instytutu Kultury Duńskiej i ceniona tłumaczka), Ewa Gruda (szefująca jedynemu w Polsce warszawskiemu Muzeum Książki Dziecięcej).
Gospodynią spotkania będzie Olcha Sikorska, wiceprezes PTWK, pomysłodawca i komisarz szesnastu edycji Poznańskich Spotkań Targowych.

 


Organizator: Polskie Towarzystwo Wydawców Książek
Miejsce: sala Londyn C
12.30–14.00 KsiążkiGO - czyli gamifikowanie literatury na smartfonach jako sposób zaangażowania pokolenia Y i Z w czytanie książek.

Młodzi czytelnicy chcą prowadzić interakcję z treścią książki i korzystać z niej przy użyciu różnych form i technologii, nie tylko w tradycyjnej, pełnotekstowej wersji. Wydawcy i bibliotekarze potrzebują nowych narzędzi do budowania zaangażowania w czytelnictwo literatury pięknej i nonfiction. Jednym z nich jest gamifikacja.

Celem warsztatów jest przybliżenie wydawcom, bibliotekarzom i nauczycielom idei gamifikacji, jej praktycznego zastosowania oraz  fińskich narzędzi do samodzielnego gamifikowania książek na smartfonach (iOS/Android).

Warsztaty są darmowe, liczba miejsc ograniczona. Szczegóły oraz link do zapisów znajduje się na stronie www.goodbooks.pl/gamifikacja 

Żeby aktywnie uczestniczyć, warto mieć ze sobą: laptopa lub tablet z dużym ekranem i przegladarką (do tworzenia gry) oraz smartfon/tablet w systemie iOS lub Android z dostępem do Internetu – do przetestowania zgamifikowanych treści.

Warsztaty prowadzone są w ramach stypendium MKiDN.


 


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, goodbooks.pl
Miejsce: sala Londyn A
14.00–15.00 Architektura w Polsce - z perspektywy niemieckiego wydawnictwa

Dyskutują: Philipp Meuser (DOM publishers) oraz autorzy Justyna Borucka, Harald Gatermann, Hans Wolfgang Hoffmann i in.

Wyróżnione na międzynarodowych konkursach przewodniki architektoniczne wydawnictwa DOM publishers prowadzą ścieżkami z dala od wydeptanych szlaków turystycznych. Wydawca Philipp Meuser przedstawia w rozmowie z autorami przewodniki po Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. 


Organizator: Niemcy – Gość Honorowy
Miejsce: stoisko 115/D11
14.00–16.00 Skuteczna współpraca pomiędzy wydawcą i księgarzem warunkiem sukcesu na rynku

Panel CEO dla wydawców i księgarzy

Udział bierze: Bernhard Fetsch (Verlagsgruppe Droemer Knaur)
Prowadzenie: Bogdan Szymanik (Bosz Publishing & Bookshops)

Jakie warunki ramowe są konieczne dla udanej współpracy wydawnictw i księgarni? Jakie modele marketingowe sprawdzają się obecnie w Niemczech? W jaki sposób wydawnictwa zdobywają nowych czytelników a księgarnie nowych klientów? Dyskusja, która może dostarczyć cennych wskazówek lub inspiracji dla własnej księgarni czy wydawnictwa.


Organizator: Niemcy – Gość Honorowy, Polska Izba Książki
Miejsce: sala Londyn A
15.00–15.50 Dochodzenie roszczeń z tytułu naruszenia praw autorskich – aktualne orzecznictwo
Organizator: Biblioteka Analiz i Kancelaria Prawnicza PATRIMONIUM
Miejsce: sala Londyn B
15.00–17.00 mł. insp. dr hab. Jerzy Kosiński
 

mł. insp. dr hab. Jerzy Kosiński – nauczyciel akademicki w Zakładzie Studiów nad Przestępczością Zorganizowaną i Terroryzmem Instytutu Badań nad Przestępczością Kryminalną i Terroryzmem Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W swojej działalności naukowej skupia się na cyberprzestępczości, białym wywiadzie internetowym oraz dowodach cyfrowych. Jest też organizatorem cyklicznych konferencji międzynarodowych: „Techniczne aspekty przestępczości teleinformatycznej”, „Internetowe naruszenia własności intelektualnej”, oraz „Przestępczość z wykorzystaniem elektronicznych instrumentów płatniczych”. Jest członkiem Grupy Eksperckiej ds. Cyberprzestępczości Europolu. Pracował w Grupie Roboczej ds. Cyberprzestępczości Interpolu (podgrupa Counter forensics, w latach 2008–2012). W latach 2005–2006 był ekspertem w Multidyscyplinarnej Grupie ds. Przestępczości Zorganizowanej Rady Unii Europejskiej. 


Organizator: Wydawnictwo Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie
Miejsce: stoisko 40/BK
16.00–16.50 Ogłoszenie wyników Konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA i Konkursu Bibliotekarz Roku

Spotkanie wydawców akademickich i naukowych połączone z wręczeniem nagród w Konkursie ACADEMIA 2017 - Nagrody Głównej i wyróżnień rektorskich: Nagrody Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych oraz Nagrody Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych. Podczas spotkania wręczone zostaną również nagrody w VII Ogólnopolskim Konkursie Bibliotekarz Roku 2016. 

Sponsorem nagrody jest drukarnia SOWA.


Organizator: organizatorzy Targów ACADEMIA i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
Miejsce: sala Amsterdam
16.00–17.00 . NAVAL
 

Spotkanie z NAVALem  byłym operatorem jednostki wojskowej GROM, autorem książek Ostatnich gryzą psy oraz Przetrwać Belize.


Organizator: BELLONA
Miejsce: stoisko 52/C
17.00 Wręczenie Nagród w Konkursach

ECONOMICUS Dziennika Gazety Prawnej za najlepszą książkę ekonomiczną, w Konkursie TECHNICUS Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT za najlepszą książkę z zakresu techniki oraz Nagrody im. prof. Jerzego Skowronka przyznawanej autorom i wydawcom w dziedzinie historii i archiwistyki.

Prowadzenie: Piotr Dobrołęcki, redaktor naczelny Magazynu Literackiego KSIĄŻKI


Organizator: Dziennik Gazeta Prawna, Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT i Magazyn Literacki KSIĄŻKI
Miejsce: sala Amsterdam
17.00 Finał etapu krajowego Międzynarodowego konkursu młodych czytelników "Żywa klasyka"

Uczestniczy: Przedstawiciel Fundacji "Żywa klasyka" Daria Pietrowa.


Organizator: BOOKS FROM RUSSIA
Miejsce: stoisko 84/D14
17.00–19.00 Książką połączeni – dyskusja o roli czytania w życiu dziecka

Porozmawiamy o tym, kiedy zaczyna się czytelnictwo,  jak zbudować więź z dzieckiem poprzez wspólną lekturę oraz jak skompletować czytelniczą wyprawkę na dobry początek. Opowiemy także o fenomenie bookstartów na świecie i inicjatywach proczytelniczych dla najmłodszych.


Organizator: Instytut Książki
Miejsce: sala Londyn B
17.00–19.00 Walne zgromadzenie - Izba Księgarstwa Polskiego

Prezentacja projektu Buuki.pl - platformy sprzedażowej dla księgarń niezależnych.


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki
Miejsce: sala Londyn A
17.00–19.00 Walne zgromadzenie - Izba Księgarstwa Polskiego

Prezentacja projektu Buuki.pl - platformy sprzedażowej dla księgarń niezależnych.


Organizator: Izba Księgarstwa Polskiego
Miejsce: sala Londyn A
19.15–20.30 Isabelle Degen
 

"it den Rhythmus der Erde"


Organizator: A.P.A.J.T.E. Paris
Miejsce: Klub Księgarza, Rynek Starego Miasta 22/24
19.15–20.30 Jolanta Horodecka-Wieczorek
 

"Wiatru tchnienie o Chopinie"


Organizator: A.P.A.J.T.E. Paris
Miejsce: Klub Ksiegarza- Rynek Starego Miasta 22/24
19.15–20.30 Sergiusz Leonczyk
 

"Polskie osadnictwo wiejskie na Syberii"


Organizator: Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach
Miejsce: Klub Ksiegarza- Rynek Starego Miasta 22/24
19.15–20.30 Emilia Tomecka
 

"Miejsca, w którym świat fizyczny zetknął się ze światem duchowym" oraz "Uwaga! Psy! Jest Fundacja Świat z „4”"


Organizator: A.P.A.J.T.E. Paris
Miejsce: Klub Ksiegarza- Rynek Starego Miasta 22/24
19.15–20.30 Magdalena Pignard-Bykowska
 

"Nasi Ojcowie"


Organizator: Biblioteka zoliborska
Miejsce: Klub Ksiegarza- Rynek Starego Miasta 22/24

Sobota, 20 maja

10.00–18.00 Czyściec egzemplarza obowiązkowego

Jeżeli mają Państwo zaległości z egzemplarzem obowiązkowym dla Biblioteki Narodowej to przez wszystkie dni targowe można  zostawić na stoisku BN 102/D19 egzemplarze brakujących publikacji.


Organizator: Biblioteka Narodowa
Miejsce: stoisko 102/D19
10.00–19.00 Tłumacz dyżurny

Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury zrzesza tłumaczy literatury pięknej oraz eseistyki, literatury faktu i utworów audiowizualnych. Do naszych celów należy aktywizowanie i integrowanie środowiska tłumaczy literackich, edukacja i ochrona ich interesów, a także działania na rzecz promocji literatury, czytelnictwa i kultury wydawniczej.

W czasie WTK członkowie stowarzyszenia będą pełnić dyżury na stoisku STL. Przyjdź porozmawiać o swojej ulubionej książce z osobą, która przełożyła ją dla ciebie na język polski.

 


Organizator: Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury
Miejsce: stoisko 26/BK
10.30–11.00 Uroczyste podpisanie porozumienia między Warszawskimi Targami Książki a ASP w Warszawie

Uroczyste podpisanie porozumienia między Warszawskimi Targami Książki a Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie o współpracy w zakresie promocji twórczości studentów i absolwentów ASP.


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki
Miejsce: stoisko stoisko 51/BK
11.00 Uroczystość wręczenia Nagrody im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów

Nagroda dla najlepszego przekładu książki z dziedzin matematyczno-przyrodniczej lub technicznej, wydanej w okresie 1.04.2016-18.03.2017 r.


Organizator: Wydawnictwo Albatros Sp. z o.o.
Miejsce: sala Londyn C
11.00–12.00 Tendances B1. La méthode qui fait bouger l'apprentissage!

Agnieszka Marciniak. Przedstawiciel metodyczny wydawnictw CLE i Nowela.


Organizator: NOWELA, Cle International
Miejsce: sala Paryż B
11.00–12.00 Konferencja wydawnictwa Hachette FLE /Platforma Dystrybucyjna EDU-Książka/

Violaine Jamen. Doradca metodyczny Hachette Livre.


Organizator: Hachette FLE
Miejsce: sala Londyn B
11.00–15.00 Nauka za jednym kliknięciem w Twojej bibliotece – ACADEMICA – instrukcja obsługi

Zapraszamy do zapoznania się z nowoczesnym systemem wypożyczeń, umożliwiającym korzystanie z publikacji naukowych w wersji cyfrowej. Stoisko BN 102/D19.


Organizator: Biblioteka Narodowa
Miejsce: stoisko 102/D19
11.00–18.00 Biuro ISBN na WTK

Przez wszystkie dni targowe przedstawiciele Biura ISBN udzielają konsultacji na stoisku Biblioteki Narodowej 102/D19


Organizator: Biblioteka Narodowa
Miejsce: stoisko 102/D19
12.00–13.00 Préparer ses élèves aux examens DELF/DALF

Rémi Gérôme. Przedstawiciel metodyczny wydawnictw Didier i Nowela.


Organizator: NOWELA, Didier
Miejsce: sala Paryż B
12.00–13.00 Konferencja wydawnictwa Hachette FLE /Platforma Dystrybucyjna EDU-Książka/

Barbara Klimek. Doradca metodyczny Hachette FLE.


Organizator: Hachette FLE
Miejsce: sala Londyn B
13.00–14.30 Wypożyczenia są w cenie! Skuteczny system wypłat dla twórców i wydawców
Organizator: Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska
Miejsce: sala Barcelona
13.00–14.30 Cuéntame un cuento. La narración como dinámica en el proceso de enseñanza-aprendizaje de ELE

Diego Martin Arroyo. Przedstawiciel metodyczny wydawnictw Edinumen i Nowela.


Organizator: NOWELA, Edinumen
Miejsce: sala Paryż B
13.00–15.00 Twórcza , niezapomniana dr Aldona Dragan Gawecka - wspomnienia

Spotkanie w gronie przyjaciół


Organizator: A.P.A.J.T.E. Paris
Miejsce: stoisko 35/BK
14.00 Okrągły stół "Problemy współczesnego tłumaczenia"

Uczestniczy: Moderator - filolog-polonista specjalizujący się w zakresie literatury polskiej Wiktoria Moczałowa.


Organizator: BOOKS FROM RUSSIA
Miejsce: stoisko 84/D14
14.00–15.00 dr hab. Peter Oliver Loew
 

Prezentacja polskiego tłumaczenia książki Petera Olivera Loewa pt. „My niewidzialni. Historia Polaków w Niemczech" ("Wir Deutschen. Geschichte der Polen in Deutschland", München: C.H. Beck 2014). Rozmowę z autorem książki poprowadzi dyrektor NIH prof. Miloš Řezník.

Autor prezentuje historię Polaków w Niemczech: traktuje o dziejach polskiej imigracji, a także o historycznych mniejszościach polskich na terenie Niemiec, poczynając od średniowiecza aż do współczesności. Dziś Polacy – druga co do wielkości grupa mniejszościowa w Niemczech – tworzą bardzo zróżnicowaną społeczność. Są wśród nich wysiedleńcy i późni wysiedleńcy, którzy nie przyznają się do tożsamości polskiej, a jednak w domu mówią po polsku – nierzadko w gwarze śląskiej. Są też wysiedleńcy, którzy chcą jak najszybciej zintegrować się ze społeczeństwem niemieckim oraz tacy, którzy starają się pozostać Polakami. Są ludzie, którzy emigrowali z powodów ekonomicznych lub politycznych – część z nich ma obywatelstwo polskie, a część niemieckie. Co roku do Niemiec przybywają setki tysięcy polskich robotników sezonowych. Równolegle żyją tam potomkowie ludzi, których rzuciła do Niemiec II wojna światowa, a także migranci zarobkowi z czasów przedwojennych.


Organizator: Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie we współpracy z Wydawnictwami Uniwersytetu Warszawskiego
Miejsce: sala Londyn C
14.00–15.00 Jolanta Horodecka-Wieczorek
 

Podpisuje książkę pt.„Wiatru tchnienie o Chopinie"


Organizator: A.P.A.J.T.E. Paris
Miejsce: stoisko 35/BK
14.30–15.00 Via del Corso – nuovo corso di italiano per stranieri

Leonardo Masi. Przedstawiciel metodyczny wydawnictw Edilingua i Nowela.


Organizator: NOWELA, Edilingua
Miejsce: sala Paryż B
14.30–17.30 Zapomniani pisarze emigracyjni

Sesja naukowa w sekcji LONDYN na WTK. Panel z badaczami literatury emigracyjnej. Siedmiu prelegentów przedstawi sylwetki 7 nieżyjących już pisarzy  emigracyjnych o których środowisko literackie w kraju i poza Polską niewiele wie.


Organizator: Związek Pisarzy Polskich na Obczyźnie w Siedzibą w Londynie
Miejsce: sala Londyn B
15.00–16.00 Isabelle Degen
 

Podpisuje książkę pt. "Mit den Rhythmus  der Erde"  


Organizator: A.P.A.J.T.E. Paris
Miejsce: stoisko 35/BK

Niedziela, 21 maja

10.00–17.00 Czyściec egzemplarza obowiązkowego

Jeżeli mają Państwo zaległości z egzemplarzem obowiązkowym dla Biblioteki Narodowej to przez wszystkie dni targowe można  zostawić na stoisku BN 102/D19 egzemplarze  brakujących publikacji.


Organizator: Biblioteka Narodowa
Miejsce: stoisko 102/D19
10.00–17.00 Tłumacz dyżurny

Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury zrzesza tłumaczy literatury pięknej oraz eseistyki, literatury faktu i utworów audiowizualnych. Do naszych celów należy aktywizowanie i integrowanie środowiska tłumaczy literackich, edukacja i ochrona ich interesów, a także działania na rzecz promocji literatury, czytelnictwa i kultury wydawniczej.

W czasie WTK członkowie stowarzyszenia będą pełnić dyżury na stoisku STL. Przyjdź porozmawiać o swojej ulubionej książce z osobą, która przełożyła ją dla ciebie na język polski.

 


Organizator: Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury
Miejsce: stoisko 26/BK
11.00–15.00 Nauka za jednym kliknięciem w Twojej bibliotece – ACADEMICA – instrukcja obsługi

Zapraszamy do zapoznania się z nowoczesnym systemem wypożyczeń, umożliwiającym korzystanie z publikacji naukowych w wersji cyfrowej. Stoisko BN 102/D19.


Organizator: Biblioteka Narodowa
Miejsce: stoisko 102/D19
11.00–17.00 Biuro ISBN na WTK

Przez wszystkie dni targowe przedstawiciele Biura ISBN udzielają konsultacji na stoisku Biblioteki Narodowej 102/D19


Organizator: Biblioteka Narodowa
Miejsce: stoisko 102/D19
12.00–13.00 Sergiusz Leonczyk
 

Podpisuje książkę pt."Polskie osadnictwo wiejskie na Syberii w drugiej połowie XIX wieku i na początku XX wieku"


Organizator: A.P.A.J.T.E. Paris
Miejsce: stoisko 35/BK
12.30–13.30 Natalia Fiedorczuk
 

Zapraszamy na spotkanie z Natalią Fiedorczuk. Laureatka Paszportu Polityki 2016 będzie podpisywać swoją debiutancką powieść "Jak pokochać centra handlowe".


Organizator: WIELKA LITERA
Miejsce: stoisko 77/D9
13.00–14.00 Jolanta Horodecka-Wieczorek
 

Podpisuje książkę pt." W  świecie Fosforantów"


Organizator: A.P.A.J.T.E. Paris
Miejsce: stoisko 35/BK
14.00 Spotkanie z wydawcami
Organizator: Festiwal Komiksowa Warszawa
Miejsce: sala Paryż C
14.00–15.00 Sabine Chéron
 

Podpisuje książkę pt "Les coquelicots au vent de la liberté "


Organizator: A.P.A.J.T.E. Paris
Miejsce: stoisko 35/BK
15.30 Polskie Stowarzyszenie Komiksowe, Stowarzyszenie Twórców "Contur", EC1

Spotkanie.


Organizator: Festiwal Komiksowa Warszawa
Miejsce: sala Paryż C
16.00 Zamknięcie Rosyjskiego Stoiska Narodowego

Uczestniczy: Delegacja rosyjska.


Organizator: BOOKS FROM RUSSIA
Miejsce: stoisko 84/D14

 

Organizator wykonawczy

 

Murator EXPO Sp. z o.o.

ul. Dęblińska 6
04-187 Warszawa

tel.: (22) 829 66 80
fax.: (22) 829 66 81
e-mail : biuro@muratorexpo.pl

Polecamy