Autorzy alfabetycznie

  | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z | wszystkie

zaktualizowano dnia: 24 maja 2019
R
Milena Rachid Chehab 24.05 14.00–15.30 Dyskusyjny Salon Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich „Tłumaczenie – hobby czy trudna rzeczywistość?”

Uczestnikami panelu Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich będą (w kolejności alfabetycznej): Marek Bieńczyk, pisarz, tłumacz; Milena Rachid Chehab, redaktor, wydawnictwo Prószyński Media; Justyna Czechowska, tłumaczka, prezeska Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury; Grażyna Szarszewska, dyrektor generalna, Polska Izba Książki; Anna Wasilewska, tłumaczka, wydawca, „Literatura na Świecie”.

Moderatorem spotkania będzie Wojciech Gilewski, tłumacz, członek Zarządu STP.

Podobnie jak na ubiegłorocznym panelu targowym STP „Tłumacz na rynku wydawniczym” chcielibyśmy, by panel tegoroczny był otwartą, szczerą dyskusją na temat sytuacji tłumaczy literatury. Czy jest to tylko piękne hobby, czy też da się z tego żyć?


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Stowarzyszenie Tłumaczy Polskich
Miejsce: Scena B (Centrum Konferencyjne, poziom 2)
Milena Rachid Chehab 25.05 17.00–18.00 Milena Rachid Chehab podpisuje książkę „Komu bije Big Ben. Brytyjczycy w sosie własnym”.
Organizator: AGORA S.A.
Miejsce: stoisko 50/D9, 2/Z
Tomasz Raczek 24.05 16.00–17.30 Spotkanie z Tomaszem Raczkiem

Autor prezentuje i podpisuje swoje książki.


Organizator: Instytut Wydawniczy Latarnik im. Zygmunta Kałużyńskiego
Miejsce: stoisko 19/H
Tomasz Raczek 25.05 11.00–12.30 Spotkanie z Tomaszem Raczkiem

Autor prezentuje i podpisuje swoje książki.


Organizator: Instytut Wydawniczy Latarnik im. Zygmunta Kałużyńskiego
Miejsce: stoisko 19/H
Aleksandra Radlak 25.05 12.00–13.00 Postapokalipsa

Rafał Kosik, Marcin Podlewski, Cezary Zbierzchowski i Marcin Podlewski o najbardziej optymistycznym gatunku literackim, jaki istnieje. Dlaczego tak bardzo lubimy spekulować o zagładzie i zastanawiać się, jak wyglądałoby podnoszenie się z gruzów.


Organizator: Meet Point
Miejsce: Scena Fantastyki (Biznes Klub)
Małgorzata Radomska 24.05 16.00 Małgorzata Radomska „Borelioza”
Organizator: HARDE
Miejsce: stoisko 177/D17
Martyna Raduchowska 25.05 16.00–16.50 Spotkanie z pisarkami i pisarzami nominowanymi do Nagrody im. Janusza A. Zajdla

Marta Kisiel, Martyna  Raduchowska , Michał Cholewa, Krystyna Chodorowska, Maciej Kaźmierczak


Organizator: Meet Point
Miejsce: Scena Fantastyki (Biznes Klub)
Martyna Raduchowska 25.05 17.00–18.00 Martyna Raduchowska – podpisywanie książek, w tym najnowszej „Spektrum”
Organizator: Grupa Wydawnicza Foksal
Miejsce: stoisko 32/D4
Martyna Raduchowska 26.05 11.00–12.00 Spotkanie z grupą literacką Harda Horda

Anna Kańtoch, Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Aleksandra Zielińska, Milena Wójtowicz, Ewa Białołęcka, Martyna Raduchowska, Magdalena Kubasiewicz, Aleksandra Janusz, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Anna Nieznaj, Krystyna Chodorowska


Organizator: Meet Point
Miejsce: Scena Fantastyki (Biznes Klub)
Martyna Raduchowska 26.05 12.00–13.00 Harda Horda! – spotkanie z autorkami

Oto wyjątkowa szansa spotkania całej Hardej Hordy! To jedyna taka okazja, by upiększyć Wasz egzemplarz „Hardej Hordy. Antologii opowiadań” podpisami wszystkich autorek. Oprócz spotkania z dotychczasowym składem stowarzyszenia, tj.: Martą Kisiel, Anetą Jadowską, Magdaleną Kubasiewicz, Ewą Białołęcką, Aleksandrą Janusz, Mileną Wójtowicz, Anną Kańtoch, Aleksandrą Zielińską, Martyną Raduchowską, Agnieszką Hałas, Anną Hrycyszyn i Anną Nieznaj, czeka Was poznanie nowej członkini grupy – Krystyny Chodorowskiej.


Organizator: Wydawnictwo SQN
Miejsce: stoisko 161/D15
Marek Radziwon 25.05 17.30–19.00 Między wojną a pokojem

Spotkanie ze Swietłaną Aleksijewicz i Jeanem Hatzfeldem – gośćmi specjalnymi 10. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki w ramach jubileuszowych spotkań 10. Warszawskich Targów Książki.

 

Prowadzenie: Marek Radziwon.


Organizator: Miasto Stołeczne Warszawa, „Gazeta Wyborcza”, Warszawskie Targi Książki
Miejsce: Sala Amsterdam
Jacek Radzymiński 24.05 12.00–12.50 Zmarli w obyczajach dawnej Polski

Wiek: 10-18

W epoce romantyzmu rozpoczęło się wielkie poszukiwanie ludowej tożsamości, która miała zastąpić Polakom brak mitologii na miarę Greków i Rzymian. Zapatrzeni w świat nadprzyrodzony, romantycy bardzo dużą uwagę przywiązywali do obyczajów pogrzebowych i tego, jak lud czcił zmarłych.


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Meet Point
Miejsce: Scena – strefa popularnonaukowa (Biznes Klub)
E. Raj 24.05 13.00–13.30 Spotkanie z autorką powieści fantasy „Uczeń Nekromanty” – E. Raj
Organizator: Wydawnictwo Novae Res
Miejsce: stoisko 219/V
Jacek Rakowiecki 26.05 10.30–11.30 Spotkanie z Jackiem Rakowieckim – podpisywanie książek
Organizator: PLATON
Miejsce: stoisko 82/D12
Hilli Rand 24.05 11.00–12.00 Hilli Rand i Catherine Zarip – spotkanie z estońskimi autorkami książek dla dzieci

Spotkanie z autorkami książki „Biały jak śnieg i czarny jak węgiel”, zorganizowane w ramach projektu „Nasza Mała Biblioteka”, poprowadzi Dorota Koman, a tłumaczyć z estońskiego będzie Anna Michalczuk.


Organizator: "RIEDEL ART"
Miejsce: Sala Paryż B
Hilli Rand 24.05 12.00–13.00 Catherine Zarip i Hilli Rand – autografy

Wiek: 3-10 i inni

Hilli Rand i Catherine Zarip podpisują swoją książkę „Biały jak śnieg i czarny jak węgiel”. Estońskie autorki spotkają się z czytelnikami w ramach projektu edukacyjnego dla dzieci „Nasza Mała Biblioteka”.


Organizator: WYDAWNICTWO EZOP
Miejsce: stoisko 91/C
Mateusz Ratajczak 26.05 14.00–15.00 Mateusz Ratajczak podpisuje książkę „Łowcy z kotłowni. Dziki świat finansowych naciągaczy”.

Pokazujemy od środka, jak wygląda świat naciągaczy. Autor zatrudnił się w „kotłowni”, czyli firmie naciągającej klientów na inwestycje. To specyficzne call center, w którym ma kipieć od emocji. Motywacja? Zawrotne premie, alkohol lejący się strumieniami i dragi.

Książka zawiera m.in. zestaw chwytów i manipulacji, które pomagają wkręcić rozmówcę, czy opis skandalicznych praktyk, mających pomóc w zmotywowaniu pracowników – film z nagą pracowniczką przechodzącą przez centrum firmy rozszedł się po całym świecie.

Mateusz Ratajczak – dziennikarz serwisu Money.pl. W sprawie „kotłowni” przesłuchiwany przez policję i KNF. W 2016 roku nominowany do nagrody Grand Press w kategorii "Dziennikarstwo specjalistyczne". W 2018 roku zdobył nagrodę im. Teresy Torańskiej w kategorii „Najlepsze w internecie”, a także został nominowany za dziennikarstwo najwyższej próby do nagrody Dariusza Fikusa.


Organizator: MANDO
Miejsce: stoisko 155/D14
Joanna Rawik 26.05 12.00–14.00 Spotkanie z Joanną Rawik
Organizator: ZWIĄZEK LITERATÓW POLSKICH
Miejsce: stoisko 332a/G
Agnieszka Rembiałkowska 24.05 11.00–12.00 Islandzki, buriacki, słoweński, baskijski, walijski... Jak i po co tłumaczyć Polakom literaturę zupełnie im nieznaną?

W dyskusji wezmą udział tłumacze literatury języków mało w Polsce znanych lub wręcz całkiem nieznanych, m.in. Agnieszka Matkowska, tłumaczka z języka buriackiego i popularyzatorka kultury buriackiej, Agnieszka Rembiałkowska, tłumaczka z języka litewskiego i Magdalena Sommer, autorka przekładów z języków hebrajskiego i angielskiego; moderuje Dorota Konowrocka-Sawa, tłumaczka z języka angielskiego i członkini zarządu Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury.

Agnieszka Matkowska jest absolwentką polonistyki, etnolingwistyki, podyplomowych studiów dla tłumaczy oraz studiów doktoranckich z zakresu mongolistyki (UAM). Studiowała również w Wielkiej Brytanii, USA i Buriacji. Oprócz tłumaczeń zajmuje się badaniami nad buriacką tradycją ustną. Przełożyła m.in. buriacką legendą o Angarze, którą usłyszała nad jeziorem Bajkał i która ukazała się w polskim przekładzie w 2017 roku.

Agnieszka Rembiałkowska jest absolwentką filologii bałtyckiej na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie wykładowczynią w Zakładzie Bałtystyki na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Z języka litewskiego przekłada wiersze i powieści.

Magdalena Sommer jest absolwentką hebraistyki na Uniwersytecie Warszawskim, jest lektorką języka hebrajskiego i autorką przekładów z języków hebrajskiego i angielskiego.

Po debacie zapraszamy na rozmowy z tłumaczami w kuluarach.


Organizator: Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury, Warszawskie Targi Książki
Miejsce: Scena B (Centrum Konferencyjne, poziom 2)
Paweł Reszka 25.05 11.00–12.00 Paweł Reszka podpisuje książkę „Mali bogowie".
Organizator: Księgarnie Świat Książki
Miejsce: stoisko 67/D10
Pola Rewako 25.05 14.00–15.00 Pola Rewako podpisuje swoje książkę „Chilli”.

Wiek: 14-18 i inni

„Chilli” to powieść o buncie, potrzebie wykrzyczenia niezgody na zastaną rzeczywistość. Głos nowego pokolenia, pragnącego zbudować świat po swojemu.


Organizator: WYDAWNICTWO JAGUAR
Miejsce: stoisko 55/D8
Sebastian Riedel 24.05 17.30–19.00 Spotkanie z Sebastianem Riedlem – muzykiem, synem Ryszarda Riedla oraz z Marcinem Sitko – autorem książki „Rysiek Riedel we wspomnieniach”

W programie nieznane opowieści o jednym z najbardziej niezwykłych artystów polskiej sceny muzycznej, wystawa pamiątek z nim związanych (rękopisy, elementy garderoby, rysunki, instrumenty), a także wyjątkowy recital piosenek Ryszarda Riedla i Dżemu w wykonaniu Sebastiana Riedla. W tym roku mija 25 lat od śmierci charyzmatycznego wokalisty.


Organizator: "RIEDEL ART"
Miejsce: Kanapa Literacka – scena główna
Sebastian Riedel 25.05 11.00–12.00 Marcin Sitko i Sebastian Riedel podpisują książkę „Rysiek Riedel we wspomnieniach”.
Organizator: "RIEDEL ART"
Miejsce: stoisko 4/H
Elżbieta Rodzeń 26.05 10.30–12.00 Słodki poranek z LOVE MATTERS

Na naszym stoisku gościć będą: K.N. Haner, Anna Dąbrowska, Anna Bellon, Małgorzata Falkowska, Augusta Docher, Elżbieta Rodzeń, Daria Skiba, Słomka, Bestselerki.


Organizator: WYDAWNICTWO FILIA
Miejsce: stoisko 40/D7
Małgorzata Rogala 25.05 12.00–13.00 Małgorzata Rogala podpisuje książkę „Kiedyś cię odnajdę”.
Organizator: Księgarnie Świat Książki
Miejsce: stoisko 67/D10
Małgorzata Rogala 26.05 11.00–13.00 Spotkanie autorskie z Małogrzatą Rogalą

Zapraszamy na spotkanie z mistrzynią kryminału psychologicznego. Małgorzata Rogala w każdej ze swoich książek udowadnia, że ma nie tylko talent do tworzenia skomplikowanych historii kryminalnych, ale i wyczucie w kwestii aktualnych problemów społecznych. Sama siebie opisuje jako introwertyczkę, miłośniczkę języka francuskiego i muzyki jazzowej, lubiącą wstawać wcześnie rano, pić kawę z kardamonem i wsłuchiwać się w ciszę. Otwarcie przyznaje, że ma słabość do powieści Marca Levy’ego i domowych słodyczy wegańskich. Jest autorką porywającej serii kryminałów o Agacie Górskiej i serii z Celiną Stefańską – „Kopii doskonałej” i „Cennego motywu”. Premiera „Cennego motywu” ma miejsce 5 czerwca, ale książkę będzie można przedpremierowo zdobyć podczas Warszawskich Targów Książki.


Organizator: WYDAWNICTWO POZNAŃSKIE
Miejsce: stoisko 98/D15
Alek Rogoziński 26.05 10.15–11.00 Mistrzowie komedii kryminalnej – rozmowa z udziałem Marty Matyszczak, Jacka Galińskiego, Sławka Michorzewskiego i Alka Rogozińskiego – Festiwal Kryminalna Warszawa

Historie kryminalne z przymrużeniem oka. Tajemnicze morderstwo w kamienicy na warszawskiej Woli i wielkie afery z reprywatyzacją w tle (Jacek Galiński „Kółko się pani urwało”, Wydawnictwo W.A.B.). Ulice Katowic z Nikiszowcem w całej krasie (Marta Matyszczak „Morderstwo w hotelu Kattowitz”, Wydawnictwo Dolnośląskie). Przypadkowy bohater afery szpiegowskiej (Sławek Michorzewski „Miliarder”, Oficyna 4eM). O imprezie, o której zrobiło się naprawdę głośno (Alek Rogoziński „Śmierć w blasku fleszy”, Edipresse). O kulisach powstawania książek i pasjonujących historiach kryminalnych opowiedzą sami autorzy.

Marta Matyszczak – chorzowianka, dziennikarka, pasjonatka kryminałów, autorka serii „Kryminał pod psem” – powieści gatunkowych z przymrużeniem oka, z detektywem Szymonem Solańskim i kundelkiem Guciem w rolach głównych.

Sławek Michorzewski – autor śmiesznych i wciągających komedii sensacyjno-kryminalnych. Wypracował własny styl, między groteską, abstrakcją, a nierzadko też absurdem.

Alek Rogoziński – z zawodu dziennikarz, z pasji kryminalista... to znaczy twórca kryminałów. W swoich powieściach morduje zawsze z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy.

Jacek Galiński – laureat konkursu na opowiadanie kryminalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2017. „Kółko się pani urwało” to jego debiut powieściowy.

Spotkanie prowadzi Wioleta Sadowska.

Partner Festiwalu Kryminalna Warszawa: CBS Reality

 


Organizator: Warszawskie Targi Książki, W.A.B., Wydawnictwo Dolnośląskie, Oficyna 4eM, Edipresse
Miejsce: Festiwal Kryminalna Warszawa – scena A
Alek Rogoziński 25.05 11.30–12.30 Spotkanie z Alkiem Rogozińskim – podpisywanie książek
Organizator: PLATON
Miejsce: stoisko 82/D12
Alek Rogoziński 25.05 13.00–14.00 Alek Rogoziński podpisuje książkę „Raz, dwa, trzy… giniesz ty”.
Organizator: Księgarnie Świat Książki
Miejsce: stoisko 67/D10
Jagna Rolska 25.05 13.00–14.00 Spotkanie z Anną Szumacher i Jagną Rolską, autorkami serii Behemot

„W „Słowodzicielce” Anny Szumacher trójka bohaterów musi znaleźć swego dowódcę i fabułę, bo jedno i drugie powinno nadać sens ich działaniom. Cel nie jest łatwy, po drodze czekają smoki i księżniczki (tak jakby), wyrocznie, kamienne miasta sięgające nieba i wiele innych przygód. Zapewniam, że warto przeczytać.” Piotr W. Cholewa

„SeeIT” Jagny Rolskiej przenosi czytelnika do roku 2117. Ziemia to tykająca bomba, która niedługo ulegnie zniszczeniu. Ludzkość musi opuścić planetę i uciec na bezpieczne Arki. Rząd światowy, w imię bezpieczeństwa, wprowadza coraz surowsze prawa, a społeczeństwo, coraz bardziej tłamszone, nie zdaje sobie sprawy z wielkiego oszustwa, w jakim bierze udział. Czy Arki istnieją naprawdę? Czy ucieczka z Ziemi w ogóle jest możliwa? Co, jeśli rzeczywistość jest tylko złudzeniem? Grupa buntowników staje do nierównej walki z Rządem Światowym, a ich jedyną bronią jest wirus SeeIT.


Organizator: PUBLICAT S.A.
Miejsce: stoisko 167/D16
Krystyna Romanowska 26.05 12.00–13.00 Krystyna Romanowska i Wojciech Kruczyńska podpisują książkę „Mężczyzna bez winy i wstydu”.
Organizator: MUZA SA
Miejsce: stoisko 53/d7, 4/z – teren zewn.
Hans Rosenfeldt 25.05 13.00–15.00 Spotkanie z Michaelem Hjorthem i Hansem Rosenfeldtem, autorami „Najwyższej sprawiedliwości”

„Najwyższa sprawiedliwość” to szósta część serii kryminalnej o psychologu policyjnym Sebastianie Bergmanie.


Organizator: WYDAWNICTWO CZARNA OWCA
Miejsce: stoisko 44/D7
Maciej Roślicki 24.05 17.30–19.00 Spotkanie autorskie- Maciej Roślicki
Organizator: A.P.A.J.T.E. ASSOCIATION POLONAISE DES AUTEURS JOURNALISTES ET TRADUCTEURS EN EUROPE
Miejsce: stoisko 345/G
Katarzyna Rosłan 25.05 10.00–12.00 Spotkanie z Katarzyną Rosłan, tłumaczką z języka angielskiego

Członkini Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury będzie dyżurować na stoisku STL, odpowiadając na pytania o pracę tłumacza i własne przekłady. Absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej UW (1998), tłumaczy literaturę od 2003 roku. Jest autorką przekładów, m.in.: „Ewolucji według Calpurnii Tate” Jacqueline Kelly, „Polowania na Snowdena” Luke'a Hardinga i „Gangu Różowego Sari” Amany Fontanelli Khan.


Organizator: Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury
Miejsce: stoisko 332/G
Katarzyna Rosłan 26.05 10.00–12.00 Spotkanie z Katarzyną Rosłan, tłumaczką z języka angielskiego

Członkini Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury będzie dyżurować na stoisku STL, odpowiadając na pytania o pracę tłumacza i własne przekłady. Absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej UW (1998), tłumaczy literaturę od 2003 roku. Jest autorką przekładów m.in. „Ewolucji według Calpurnii Tate” Jacqueline Kelly, „Polowania na Snowdena” Luke'a Hardinga i „Gangu Różowego Sari” Amany Fontanelli Khan.


Organizator: Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury
Miejsce: stoisko 332/G
Adam Daniel Rotfeld 25.05 14.00–15.00 Profesor Adam Daniel Rotfeld podpisuje książkę „W poszukiwaniu strategii”.
Organizator: BOSZ
Miejsce: stoisko 14/H
Magdalena Różczka 26.05 11.30–12.30 Spotkanie z Magdaleną Różczką

Wiek: 3-18 i inni

Magdalena Różczka – aktorka filmowa i teatralna, Ambasador Dobrej Woli UNICEF, laureatka nagrody specjalnej Róż Gali za działalność charytatywną, trzykrotnie wyróżniona tytułem Gwiazda Dobroczynności. Angażuje się w wiele kampanii społecznych dotyczących dzieci, m.in. „Kocham. Nie biję”. Współpracuje z Fundacją Spełnionych Marzeń i wspiera Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny prowadzony przez Fundację Rodzin Adopcyjnych. Mama dwóch cudownych córek.

Autorka rok temu zadebiutowała książką dla dzieci pt. „Gabi. A właśnie, że jest pięknie!”. W tym roku miała premierę druga część przygód Gabi pt. „Gabi. Tego właśnie chcę!”.


Organizator: BURDA Książki
Miejsce: stoisko 88/D13
Maciej Rożen 25.05 11.30–12.30 Spotkanie z Maciejem Rożenem, autorem debiutanckiej książki „Zuzanna Kociołek i Kraina Smaku”

Wiek: 3-10 i inni

Maciej Rożen – od piętnastu lat związany z kinem i telewizją. Pracował jako montażysta, realizator, kierownik planu, redaktor i copywriter. Obecnie odpowiada za kreację w telewizji dziecięcej Nickleodeon Polska. Współpracuje z producentem gier video dla dzieci jako scenarzysta. Studiował socjologię (Uniwersytet Jagielloński) oraz montaż (Akademia Filmu i Telewizji). Absolwent kursu pisania powieści obyczajowej (Miasto Literatury UNESCO), kursu pisania powieści z Ewą Madeyską (Storylab 2016), warsztatów Podróż Antagonisty (Storylab 2017), warsztatów Metody Konstrukcji Fabuły (Storylab 2015). Fragment jego powieści „Dr Startup” został wydany w Antologii Powieści Obyczajowej Miasta Literatury UNESCO (edycja 2107/2018), a opowiadanie „Bogini Smaku” zdobyło wyróżnienie w konkursie literackim Świetlne Piórko 2014.


Organizator: BURDA Książki
Miejsce: stoisko 88/D13
Małgorzata Rozenek-Majdan 26.05 14.00–16.00 Małgorzata Rozenek-Majdan podpisuje książkę „In vitro. Rozmowy intymne”.
Organizator: PRÓSZYŃSKI MEDIA Sp. z o.o.
Miejsce: stoisko 72/C, 339/G, 8/Z – teren zewn.
Julia Różewicz 24.05 17.00–18.50 Czechy (wy)tłumaczone

Czy Czesi to rzeczywiście „Pepicy”? Spotkanie z udziałem tłumaczy z języka czeskiego, którzy zaprezentują swoje spojrzenie na czeską literaturę, kulturę i historię. W dyskusji wezmą udział: Olga Czernikow, Katarzyna Dudzic-GrabińskaJulia Różewicz, Leszek Engelking, Andrzej Jagodziński i inni. W roli moderatorki wystąpi Lucie Zakopalová z Instytutu Polskiego w Pradze.

Spotkanie stanowi część programu „Polsko-czeskiej wiosny literatury 2019” organizowanej przez Mazowiecki Instytut Kultury i Czeskie Centrum w Warszawie. Opis wszystkich wydarzeń: https://www.mik.waw.pl

Osoby zainteresowane spotkaniem prosimy o kontakt pod adresem serafin@czech.cz


Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury, Czeskie Centrum w Warszawie
Miejsce: Sala Londyn C
Piotr Rozmus 24.05 17.00–18.00 Spotkanie z Piotrem Rozmusem – Festiwal Kryminalna Warszawa

Autor zadebiutował w 2014 roku thrillerem „Bestia”, którego akcja toczy się w malowniczym Szczecinku, rodzinnym mieście Rozmusa. Powieść spodobała się czytelnikom do tego stopnia, że zdecydował się stworzyć kontynuację. W 2016 roku powstało „Przebudzenie” nominowane w Plebiscycie Książka Roku 2016 lubimyczytać.pl w kategorii Horror. Rok wcześniej na rynku pojawił się thriller psychologiczny „Kompleks Boga” i otrzymał tę samą nominację. „Piętno mafii” to czwarta powieść w dorobku pisarza.

Spotkanie prowadzi Adam Szaja.

Partner Festiwalu Kryminalna Warszawa: CBS Reality


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Wydawnictwo Sonia Draga
Miejsce: Festiwal Kryminalna Warszawa – scena A
Piotr Rozmus 25.05 16.30–17.15 Piotr Rozmus podpisuje thriller „Piętno mafii”.
Organizator: Wydawnictwo SONIA DRAGA
Miejsce: stoisko 76/C, 303/G, 3//Z- teren zewn.
Jadwiga Rudnicka 24.05 11.30–13.00 Jadwiga Rudnicka spotkanie autorskie- poezja, malarstwo
Organizator: A.P.A.J.T.E. ASSOCIATION POLONAISE DES AUTEURS JOURNALISTES ET TRADUCTEURS EN EUROPE
Miejsce: stoisko 345/G
Olga Rudnicka 25.05 11.00–12.00 Spotkanie z Olgą Rudnicką

Olga Rudnicka podpisuje prequel bestsellerowej serii o Nataliach „Miłe Natalii początki”.


Organizator: PRÓSZYŃSKI MEDIA Sp. z o.o.
Miejsce: stoisko 72/C, 339/G, 8/Z – teren zewn.
Olga Rudnicka 26.05 11.00 Dwa oblicza kryminału – na wesoło i na poważnie. Spotkanie z Olgą Rudnicką i Piotrem Borlikiem – Festiwal Kryminalna Warszawa

Olga Rudnicka, znana autorka cyklu powieści sensacyjnych „Natalii 5” i wielu innych, powraca w prequelu serii. Skąd się wzięły Natalie? Ich ojcem był Jarosław Sucharski – kłamca i bigamista, przestępca czy tajny współpracownik? Autorka jest miłośniczką zwierząt, natury i dobrego jedzenia. Kocha jazdę konną i dobrą książkę. Nigdy nie polubi kawy i hipokryzji. Zawsze będzie podążać za swoimi marzeniami.

Pierwsze zdanie „Boskiej Proporcji” Piotra Borlika brzmią: „Matka to skarb, a miejsce skarbu jest głęboko pod ziemią”. Napisany z brawurą i mistrzowską precyzją kryminał jest plastyczny jak serial i dynamiczny jak życie. „Boska proporcja” jest pierwszą częścią trylogii, której kolejne tomy ukażą się jeszcze w 2019 roku. Pierwsze opowiadania autor napisał podczas ciągnących się w nieskończoność wieczornych zmian fabryce Sharp. Dalsze życie zawodowe i nieustanne podróże umożliwiły mu rozwijanie literackich pasji. Jest mistrzem Holandii oraz laureatem trzeciego miejsca w otwartych mistrzostwach Czech w grach logicznych, co nie pozostało bez wpływu na jego kryminalny debiut.

Spotkanie prowadzi Marta Guzek.

Partner Festiwalu Kryminalna Warszawa: CBS Reality


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Prószyński i S-ka
Miejsce: Festiwal Kryminalna Warszawa – scena A
Janusz Rudnicki 25.05 15.00–16.00 Janusz Rudnicki podpisuje książkę „Życiorysta 3”.
Organizator: Wydawnictwo Iskry
Miejsce: stoisko 59/D9
Teresa Monika Rudzka 25.05 12.00–13.00 Teresa Monika Rudzka podpisuje nową powieść „Carska droga”.
Organizator: AXIS MUNDI
Miejsce: stoisko 15/D2
Zyta Rudzka 25.05 14.00–15.00 Spotkanie autorskie z Zytą Rudzką

Spotkanie autorskie z Zytą Rudzką na temat książki Krótka wymiana ognia (Wydawnictwo W.A.B.) nominowanej do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii proza


Organizator: Miasto Stołeczne Warszawa
Miejsce: stoisko 80/D11
Zyta Rudzka 25.05 15.00–16.00 Zyta Rudzka – podpisywanie powieści „Krótka wymiana ognia”
Organizator: Grupa Wydawnicza Foksal
Miejsce: stoisko 32/D4
Elżbieta Ruman 24.05 14.00–17.00 Spotkanie autorskie z Elżbietą Ruman

Dziennikarka telewizyjna, pisarka i publicystka, autorka filmów dokumentalnych, m.in. „Brat, Przyjaciel, Papież” o papieżu Benedykcie XVI oraz „Cud na Kostaryce” nagrodzonego przez Stowarzyszenie Dziennikarzy  Polskich w 2015 roku Nagrodą im. Macieja Łukasiewicza. Od dziesięciu lat, razem z Małgorzatą Kożuchowską, realizuje program TVP 1 „My Wy Oni”. Jest autorką kilku książek: „Dotyk Nieba”, „Główna rola w teatrze życia”, „Uzdrowiona. Kostarykański cud Jana Pawła II”, „Miasto marzeń”, „Widziałam cuda”, setek publikacji, reportaży i felietonów, m.in. w Polskim Radiu i tygodniku „Idziemy”.


Organizator: WYDAWNICTWO BERNARDINUM
Miejsce: stoisko 144/V
Katarzyna Rupiewicz 25.05 18.00–18.50 Dlaczego kochamy się bać?

Groza i horror są bardzo obecne w popkulturze, nie tylko w literaturze, ale i w filmie, grach czy muzyce. Dlaczego tak bardzo lubimy czytać, oglądać i słuchać czegoś, co z założenia ma wywoływać negatywne emocje i straszyć?


Organizator: Meet Point
Miejsce: Scena Fantastyki (Biznes Klub)
Michał Rusinek 25.05 12.00–13.00 Michał Rusinek podpisuje książki „Niedorajda” oraz „Pypcie na języku”.
Organizator: AGORA S.A.
Miejsce: stoisko 50/D9, 2/Z
Michał Rusinek 25.05 11.00–12.00 Spotkanie z Michałem Rusinkiem, autorem książek „Kefir w Kairze” i „Jaki znak twój”

Wiek: 7-13


Organizator: ZNAK Wydawnictwo
Miejsce: stoisko 63/D9
Michał Rusinka 25.05 10.00–19.00 Odwiedziny Pana Michała Rusinka
Organizator: E.P. PUBLISHING S.C.
Miejsce: stoisko 231/V
Małgorzata Ruszkowska 25.05 10.00–11.00 Spotkanie autorskie z Małgorzatą Ruszkowską (autorką) i Martą Ruszkowską (ilustratorką)

Tematem będzie książka „Warszawiacy” (Wydawnictwo Dwie Siostry) nominowana do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii „literatura dla dzieci i młodzieży – tekst i ilustracje”.


Organizator: Miasto Stołeczne Warszawa
Miejsce: stoisko 80/D11
Marta Ruszkowska 25.05 10.00–11.00 Spotkanie autorskie z Małgorzatą Ruszkowską (autorką) i Martą Ruszkowską (ilustratorką)

Tematem będzie książka „Warszawiacy” (Wydawnictwo Dwie Siostry) nominowana do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii „literatura dla dzieci i młodzieży – tekst i ilustracje”.


Organizator: Miasto Stołeczne Warszawa
Miejsce: stoisko 80/D11
Barbara Rybałtowska 26.05 12.00–13.00 Barbara Rybałtowska podpisuje książki „Magia przeznaczenia” oraz sagi „Bez pożegnania”.

Autorka bestsellerowej Sagi „Bez pożegnania” podpisuje ostatni tom swojej serii powieściowej oraz swoją najnowszą powieść „Magia przeznaczenia”.


Organizator: AXIS MUNDI
Miejsce: stoisko 15/D2
Eustachy Rylski 23.05 15.30 Perspektywy po uchwaleniu dyrektywy UE o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym – szanse i zagrożenia. Kto skorzysta na nowym prawie?

Prowadzący: Stanisław Trzciński, kulturoznawca, dziennikarz, promotor kultury. Współwłaściciel agencji marketingu muzycznego STX Music Solutions.

Zaproszeni goście:

Tadeusz Zwiefka – dziennikarz i polityk, europoseł, jeden z siedmiu polskich parlamentarzystów głosujących za przyjęciem korzystnej dla twórców Dyrektywy

Eustachy Rylski – prozaik, dramaturg i scenarzysta, zaliczany do grona najważniejszych polskich twórców,  laureat polskich i zagranicznych nagród. Członek honorowy Stowarzyszenia Autorów ZAiKS

Marek Kościkiewicz – muzyk, wokalista, kompozytor, producent, lider zespołu De Mono, zaangażowany w obronę praw twórców. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV oraz władz ZAiKS-u

Artur Kurasiński – bloger zajmujący się obecnością technologii w popkulturze, na co dzień konsultant projektów startupowych

mec. Jacek Wojtaś – prawnik, Koordynator ds. Europejskich Izby Wydawców Prasy, ekspert prawa autorskiego i prawa prasowego


Organizator: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Miejsce: Sala Londyn A
Eustachy Rylski 25.05 15.00–16.00 Spotkanie z Eustachym Rylskim w ramach jubileuszowych spotkań 10. Warszawskich Targów Książki

Prozaik, dramaturg i scenarzysta. Zadebiutował w 1984 r. dyptykiem powieściowym „Stankiewicz. Powrót”. Autor powieści „Człowiek w cieniu”, „Warunek”, „Na Grobli”, „Obok Julii”; tomów opowiadań „Tylko chłód”, „Wyspa”, „Szara lotka”; esejów „Po śniadaniu”. Laureat kilku prestiżowych nagród literackich. Tłumaczony na wiele języków. 

Spotkanie prowadzi Jerzy Kisielewski.

 


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Wydawnictwo WIELKA LITERA
Miejsce: Kanapa Literacka – scena główna
Katarzyna Ryrych 24.05 11.00–13.00 Debata MĄDRZY CYFROWI

Debata dla młodzieży: klasy 6-8 SP oraz gimnazjum

Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” przy wsparciu Google.org zaprasza młodzież i nauczycieli na debatę pn. MĄDRZY CYFROWI, podczas której porozmawiamy o wartościach moralnych, takich jak: szacunek, uczciwość, odwaga, odpowiedzialność, mądrość, a także o tym, jak kierować się nimi online i offline oraz o tym, jak zmieniać świat na lepsze realizując projekty społeczne z wykorzystaniem nowych technologii.

Debatę MC poprowadzi dziennikarska para: Anna Dziewit-Meller i Marcin Meller, a udział w niej wezmą:

 Katarzyna Ryrych i Paweł Beręsewicz – autorzy opowiadań w tomach „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach” oraz „Gorzka czekolada – nowe opowiadania o ważnych sprawach”, a także wielu innych znakomitych książek dla dzieci i młodzież,

 Marta Florkiewicz-Borkowska – nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach, edukatorka w zakresie nowoczesnych rozwiązań w edukacji, trenerka w wielu ogólnopolskich projektach, Nauczycielka Roku 2017,

 Przemysław Staroń  psycholog, nauczyciel, trener, nagrodzony przez Komisję Europejską twórca międzypokoleniowego Zakonu Feniksa, tutor 31 olimpijczyków z filozofii, fan efektu wow, twórca #utrzy, zwany też profesorem Snapem, Nauczyciel Roku 2018,

– raper i filozof Mikser, który poprowadzi interaktywne warsztaty freestylowe o wartościach.

Gościem Specjalnym Debaty MC będzie Kasia Sokołowska, reżyser i choreograf, jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci w polskim świecie mody. Od ponad 20 lat reżyseruje i produkuje największe pokazy mody, współpracując z czołówką  modowych marek i projektantów, od kilku lat zasiada w jury programu „Top Model”. Nam pomoże wykreować modę na wartości i mądre korzystanie z nowych technologii.

W programie Debaty MC również: podsumowanie I edycji Programu MĄDRZY CYFROWI i prezentacje nagrodzonych projektów społecznych zrealizowanych przez młodzież w ramach programu MC, w tym akcji „Słowa krzywdzą”, prezentacja najnowszych badań nt. korzystania przez nastolatków z Internetu, interaktywne aplikacje na potrzeby udziału w dyskusji.

Weź udział w debacie, zgłoś się do Programu MC – dołącz do MĄDRYCH CYFROWYCH! www.madrzycyfrowi.pl


Organizator: Fundacja „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”
Miejsce: Kanapa Literacka – scena główna
Katarzyna Ryrych 24.05 16.30–17.30 Spotkanie z Katarzyną Ryrych

Wiek: 7-18 i inni

Ukończyła filologię angielską na UJ, od lat uczy angielskiego, maluje obrazy i pisze książki. Dla dorosłych, młodzieży i drobiazgu – jak mówi o dzieciach. Trzykrotna laureatka Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren – za „Wyspę mojej siostry”, „O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podpodłogowych” oraz „Koniec świata nr 13”. Ponadto „O Stephenie Hawkingu…” otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego oraz została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej i międzynarodową listę IBBY Outstanding Books for Young People with Disabilities. „Król” został wyróżniony w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY 2015 i w konkursie Nagroda Literacka miasta stołecznego Warszawy. W konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY 2017 zdobyła nagrodę główną za „Łopianowe pole” i wyróżnienie za „Jasne dni, ciemne dni”.


Organizator: WYDAWNICTWO LITERATURA
Miejsce: stoisko 203/D20
Katarzyna Ryrych 24.05 17.00–18.00 Spotkanie z Katarzyną Ryrych

Autorka podpisuje książki „Łopianowe pole”, „Złociejowo” i „Hodowla”.


Organizator: Wydawnictwo ADAMADA
Miejsce: stoisko 203/D19
Michał Rzecznik 25.05 13.00–14.00 Michał Rzecznik i Piotr Nowacki podpisują swoje komiksy.

Wiek: 7-18 i inni

Szansa na zdobycie autografu znanych i kochanych autorów komiksów dla dzieci, młodzieży i nie tylko. Spodziewać się możecie wpisów wyjątkowych, niebanalnych jak na prawdziwych komiksiarzy przystało.


Organizator: WIDNOKRĄG
Miejsce: stoisko 97/C
Organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w programie

reklama


 

Organizator wykonawczy

 

Murator EXPO Sp. z o.o.

ul. Dęblińska 6
04-187 Warszawa

tel.: (22) 829 66 80
fax.: (22) 829 66 81
e-mail : biuro@muratorexpo.pl

Polecamy