Autorzy alfabetycznie

  | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z | wszystkie

zaktualizowano dnia: 24 maja 2019
M
Kasia Magiera 25.05 15.00–16.00 Kasia Magiera podpisuje książki „(Nie)sława” i „Echo milczenia".
Organizator: Księgarnie Świat Książki
Miejsce: stoisko 67/D10
Wojciech Magiera 24.05 12.00–15.00 Spotkanie z Wojciechem Magierą

Autor podpisuje książki: „Fragmenty zdarzeń” i „Ukryty cel”.


Organizator: WYDAWNICTWO VECTRA
Miejsce: stoisko 217/V
Magdalena Majcher 25.05 14.00–14.45 Magdalena. Majcher. Autorka powieści „Wszystkie pory uczuć”, „Obcy powiew wiatru”

Autorka powieści „Wszystkie pory uczuć”, „Obcy powiew wiatru”, „W cieniu tamtych dni”, „Matka mojej córki”, "Jeszcze jeden uśmiech", „Cud grudniowej nocy”, „Stan nie!błogosławiony”


Organizator: WYDAWNICTWO PASCAL
Miejsce: stoisko 102/D16
Janusz Majcherek 24.05 16.00–17.30 „Teraźniejszy Przeszły, Przeszły Teraźniejszy” – świat oczami Eugène Ionesco

Na temat pierwszych „Dzienników” Ionesco, wydanych w języku polskim przez Wydawnictwo Agora, porozmawiają Adam Michnik, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”, oraz krytyk teatralny Janusz Majcherek.

„Teraźniejszy Przeszły, Przeszły Teraźniejszy” to najbardziej intymny tekst wielkiego dramatopisarza, ukazujący nieoczekiwane odcienie jego biografii, a jednocześnie zapis jego medytacji nad pamięcią, losem, polityką i historią. Eugène Ionesco (Eugen Ionescu, 1909-1994), współtwórca Teatru Absurdu, autor m.in. „Lekcji” i „Nosorożca” swoją autobiograficzną spowiedź rozpina pomiędzy dzieciństwem, latami swoich kluczowych wyborów w czasie II wojny światowej a powojennym życiem w Paryżu, gdzie koncentrowały się polityczne i kulturalne debaty II połowy XX wieku. To jedno z najważniejszych intelektualnych świadectw ubiegłego stulecia, a jednocześnie wielka literatura.


Organizator: Rumunia – Gość Honorowy
Miejsce: stoisko 78/D11
Beata Majewska 25.05 13.00–14.00 Nowa książka Beaty Majewskiej: „Zastępcza miłość”

Beata Majewska wydała już kilkanaście bardzo dobrze przyjętych powieści: „Konkurs na żonę”, „Bilet do szczęścia”, „Zdążyć z miłością”, „Baśnik”, „Moja twoja wina”, „Zapisane w chmurze”. Jej debiutancka saga „Wędrowcy – Eperu, Habbatum, Batawe” – została świetnie przyjęta przez czytelników. W najnowszej powieści opublikowanej przez Wydawnictwo LIRA, Julia, młoda i ambitna studentka, poznaje Diamonda, typowego amerykańskiego 'bad boya'. Jest on przyjacielem a zarazem prawą ręką milionera, który ma dla Julii intratną propozycję – chce, aby dziewczyna została surogatką. Julia przyjmuje zlecenie, a decyzja ta odmienia całkowicie jej życie. Poznaje inny świat, w którym luksus, wielkie pieniądze i zdradzieckie intrygi są na porządku dziennym. Jednocześnie między nią a Diamondem rodzi się uczucie. Co wyniknie ze spotkania dwóch tak różnych światów? Ta historia jest niczym współczesna bajka o Kopciuszku, ale czy kończy się 'happy endem'?


Organizator: Wydawnictwo LIRA
Miejsce: stoisko 181/D18
Nina Majewska-Brown 25.05 12.00–12.45 Nina Majewska-Brown. Autorka powieści „Żona na zamowienie” oraz „Mąż na niby”
Organizator: WYDAWNICTWO PASCAL
Miejsce: stoisko 102/D16
Jerzy S. Majewski 25.05 11.00–12.00 Jerzy S. Majewski podpisuje swoje książki.
Organizator: AGORA S.A.
Miejsce: stoisko 50/D9, 2/Z
Lech Majewski 24.05 17.00 Lech Majewski i Mieczysław Wasilewski podpisują minialbumu z serii PLAKATY.
Organizator: BOSZ
Miejsce: stoisko 14/H
Katarzyna Majgier 25.05 16.00–17.00 Spotkanie z Katarzyną Majgier
Organizator: AKAPIT PRESS
Miejsce: stoisko 187/D18
Maciej Makarewicz 26.05 12.00–12.45 Spotkanie autorskie z Maciejem Makarewiczem

Autor „Atlantyckiej konspiracji”, thrillera łączącego trzymającą w napięciu wartką akcję z wątkami historycznymi i tajemnicą templariuszy, przyszedł na świat w grudniu 1988 roku. Dorastał na Warmii i Mazurach. Studiował w Poznaniu i Madrycie. Zawodowo pilot wycieczek, przewodnik i krawiec podróżniczy, szyjący na zamówienie plany bliższych i dalszych wypraw. Hobbystycznie miłośnik starodawnych map, amator wytrawnego wina oraz praktykujący włóczykij, przemierzający Polskę, Europę i świat w poszukiwaniu inspiracji – zwykle z harmonijką i notesem w kieszeni. Tropiciel zagadek historycznych i autor artykułów dla magazynu „Focus Historia”.


Organizator: REPLIKA
Miejsce: stoisko 159/D14
Katarzyna Makaruk 24.05 16.00–18.00 Spotkanie z Katarzyną Makaruk, tłumaczką z języka angielskiego

Członkini Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury będzie dyżurować na stoisku STL, odpowiadając na pytania o pracę tłumacza i własne przekłady. Absolwentka warszawskiej Polonistyki i Szkoły Nauk Społecznych przy IFIS PAN. Od 2007 roku tłumaczy z angielskiego artykuły i książki. Współautorka przekładu trzech książek Naomi Klein. Ma w swoim dorobku powieści dla młodzieży i obyczajowe, poradniki i przewodnik. 


Organizator: Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury
Miejsce: stoisko 332/G
Zofia Mąkosa 25.05 15.00–16.00 Spotkanie z autorką serii Wendyjska winnica

Zofia Mąkosa urodziła się w Kargowej, a dzieciństwo spędziła w Chwalimiu – wsi, która jest miejscem akcji powieści. Jest emerytowaną nauczycielką historii i wiedzy o społeczeństwie. Czytanie książek to jej największa pasja, zawsze też lubiła pisać. Publikowała artykuły w lokalnej prasie. Debiutuje powieścią „Cierpkie grona”, i pracuje już nad kontynuacją cyklu Wendyjska winnica. Jest szczęśliwą żoną, matką trójki dzieci oraz babcią. To właśnie rodzina daje jej poczucie spełnienia w życiu.


Organizator: PUBLICAT S.A.
Miejsce: stoisko 167/D16
Dorota Malesa 25.05 16.00–17.00 Spotkanie z Dorotą Malesą, autorką książki „Ameryka.pl”
Organizator: ZNAK Wydawnictwo
Miejsce: stoisko 63/D9
Andrzej Maleszka 24.05 13.00–13.55 Przenieś się w świat Magicznego Drzewa!

Zapraszamy na warsztaty aktorskie dla fanów bestsellerowej serii „Magiczne Drzewo” Andrzeja Maleszki, reżysera filmowego, autora powieści i scenariuszy. Przenieście się w niesamowity świat, wcielcie się w role ulubionych bohaterów i przeżyjcie przygody, o jakich czytacie na kartach książek.


Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki, ZNAK Wydawnictwo
Miejsce: Sala Warszawa
Andrzej Maleszka 25.05 13.00–16.00 Spotkanie z Andrzejem Maleszką, autorem serii Magiczne Drzewo
Organizator: ZNAK Wydawnictwo
Miejsce: stoisko 63/D9
Jadwiga Malina 25.05 13.00–14.00 Spotkanie autorskie z Jadwigą Maliną

Spotkanie autorskie z Jadwigą Maliną na temat książki Czarna Załoga (Stowarzyszenie Pisarzy Polskich) nominowanej do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii poezja


Organizator: Miasto Stołeczne Warszawa
Miejsce: stoisko 80/D11
Marta Malinowska 25.05 15.00–15.50 Dlaczego główny nurt nie przyznaje się do fantastyki?

Główny nurt literatury ma nieustannie problem z twórczością fantastyczną. Aby przebić się do powszechnej świadomości autorzy fantastyki muszą udawać, że nie piszą fantastyki, a krytycy literaccy, gdy trafiają na wartościowe dzieło fantastyczne, unikają słowa "fantastyka" jak ognia. Dlaczego tak się dzieje? Skąd te uprzedzenia?


Organizator: Meet Point
Miejsce: Scena Fantastyki (Biznes Klub)
Zuzanna Malinowska 26.05 12.30–13.30 Co zrobić, kiedy tata wyjechał daleko i tak smutno jest bez niego? Przytulić misia o magicznym złotym nosie, przejść przez tajemnicze okienko i... wyruszyć w podróż.

Wiek: 3-6 i inni

Zapraszamy na spotkanie z Zuzanną Malinowską (autorką tekstu) oraz Joanną Kafką (ilustratorką) przepięknej książki „Okienko” o magicznej podróży w poszukiwaniu tego, co dla dziecka jest najważniejsze: pełna rodzina, bliskość i miłość.


Organizator: WYDAWNICTWO ALEGORIA
Miejsce: stoisko 117/C
Michał Malinowski 26.05 13.00–14.00 Storytelling – warsztaty rodzinne

Wiek: 3-13

Prowadzący: Michał Malinowski (Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści)


Organizator: Miasto Stołeczne Warszawa
Miejsce: stoisko 80/D11
Jakub Małecki 26.05 11.00–12.00 Spotkanie z Jakubem Małeckim

Tego autora nie trzeba nikomu przedstawiać. Czytelników dobrej, polskiej literatury pięknej czeka jedno z ważniejszych spotkań. Na Targach nadarza się bowiem okazja porozmawiać z Kubą, autorem dziewięciu książek, m.in. bestsellerowego „Dygotu”, „Rdzy” oraz „Śladów”, nominowanych do Nagrody Literackiej „Nike”. Za powieść „Dygot” nominowany był do Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus i Poznańskiej Nagrody Literackiej oraz został laureatem Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego (Złote Wyróżnienie). Za „Ślady” został nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” 2017. Jego ostatnia książka to „Nikt nie idzie” (2018). Lista nagród na jego półce stale rośnie, ale warto wspomnieć, że Kuba jest przemiłym człowiekiem, z którym warto przybić piątkę.


Organizator: Wydawnictwo SQN
Miejsce: stoisko 161/D15
Robert Małecki 25.05 12.00–14.30 Spotkanie autorskie z Robertem Małeckim

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Robertem Małeckim – politologiem, filozofem, dziennikarzem, nauczycielem kreatywnego pisania i zdobywcą głównej nagrody Kryminalnej „Piły za Skazę” – najlepszy kryminał miejski 2018 roku. „Skaza” to pierwsza część serii z komisarzem Bernardem Grossem, premiera drugiej, „Wady”, będzie mieć miejsce 15 maja – WTK są idealną okazją, żeby zdobyć książkę z podpisem autora. Robert Małecki serca czytelników zdobył świetnie skonstruowaną i wciągającą do ostatniej strony trylogią z Markiem Benerem, docenianą za nadanie intrydze kryminalnej dynamiki, która stała się znakiem rozpoznawczym jego prozy sensacyjnej. W serii z Grossem Małecki mierzy się z konwencją klasycznego kryminału, dodając do niej coś własnego. Zdaniem krytyków Gross jest jedną z najpełniejszych psychologicznie i najciekawszych postaci, jakie w ostatnich latach pojawiły się w krajowej prozie kryminalnej.


Organizator: WYDAWNICTWO POZNAŃSKIE
Miejsce: stoisko 98/D15
Sándor Máraim 23.05 18.00 Wieczór z Máraim

Promocja nowych tomów Sándora Máraiego: czwartego tomu dzienników „Dziennik 1967-1976” oraz powieści „Rozwód w Budzie”, z udziałem tłumaczek książek Teresy Worowskiej i Ireny Makarewicz. Gości przywita JE Ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács.


Organizator: Literatura Węgierska – Węgierski Instytut Kultury, SW "Czytelnik
Miejsce: Węgierski Instytut Kultury, ul. Moniuszki 10, Warszawa
Rena Marciniak-Kosmowska 25.05 10.00–12.00 Spotkanie z Reną Marciniak-Kosmowską
Organizator: ZWIĄZEK LITERATÓW POLSKICH
Miejsce: stoisko 332a/G
Katarzyna Marczewska 24.05 14.00–16.00 Spotkanie z Katarzyną Marczewską, tłumaczką z języka francuskiego

Członkini Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury będzie dyżurować na stoisku STL, odpowiadając na pytania o pracę tłumacza i własne przekłady. Tłumaczka z języka francuskiego, redaktorka, lektorka języka francuskiego w PAN. Tłumaczyła m.in. autorów takich, jak Jacques Le Goff, Philippe Ariès, Marc Bloch, Michel Leiris, Tahar Ben Jelloun, Gaël Faye. Laureatka Nagrody im. Jerzego Kuryłowicza w roku 2007 za przekład „Historii powszechnej cyfr” Georges’a Ifraha. 


Organizator: Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury
Miejsce: stoisko 332/G
dr Piotr Marczyński 25.05 14.00–15.00 Dr Piotr Marczyński podpisuje książki „Obchód” i „REP".
Organizator: Księgarnie Świat Książki
Miejsce: stoisko 67/D10
Taran Matharu 25.05 15.00–16.00 Spotkanie autorskie Tarana Matharu, autora serii „Summoner. Zaklinacz”

Wiek: 11-18 i inni

Taran Matharu to autor 4-tomowej serii fantasy „Summoner. Zaklinacz”.

15 maja nakładem Wydawnictwa Jaguar ukażą się również dwa nowe tytuły tego autora: „Almanach Zaklinacza” oraz pierwszy tom nowej serii „Contender”.

„Almanach” to wyjątkowe wydanie dla fanów serii o Summonerze z kompendium informacji o zaklęciach, magii i demonach. Zawiera nowe opowiadanie, kompletną demonologię, ilustracje.

„Contender” to nowa seria autora, w której bohater zostaje przeniesiony do obcego świata, rojącego się od pamiątek z dziejów Ziemi. Spotka osoby z odległej przeszłości i zostanie zmuszony do walki o życie, którą stoczy w towarzystwie grupy nastolatków o szemranej przeszłości. Wszyscy staną się zawodnikami biorącymi udział w niekończącej się, brutalnej rozgrywce, w turnieju kontrolowanym przez enigmatyczne istoty. Zwycięzca może być tylko jeden.


Organizator: WYDAWNICTWO JAGUAR
Miejsce: Sala Londyn C
Taran Matharu 25.05 16.00–17.00 Spotkanie z Taranem Matharu, autorem cyklu fantasy „Summoner. Zaklinacz”

Wiek: 11-18 i inni

Autor podpisuje książki z serii oraz dwie nowości: „Almanach Zaklinacza” oraz pierwszy tom nowej serii „Contender”.

„Almanach” to wyjątkowe wydanie dla fanów serii o Summonerze z kompendium informacji o zaklęciach, magii i demonach. Zawiera nowe opowiadanie, kompletną demonologię, ilustracje. 

„Contender” to nowa seria autora, w której bohater zostaje przeniesiony do obcego świata, rojącego się od pamiątek z dziejów Ziemi, Spotka osoby z odległej przeszłości i zostanie zmuszony do walki o życie, którą stoczy w towarzystwie grupy nastolatków o szemranej przeszłości. Wszyscy staną się zawodnikami biorącymi udział w niekończącej się, brutalnej rozgrywce, w turnieju kontrolowanym przez enigmatyczne istoty. Zwycięzca może być tylko jeden.


Organizator: WYDAWNICTWO JAGUAR
Miejsce: stoisko 55/D8
Agnieszka Matkowska 24.05 11.00–12.00 Islandzki, buriacki, słoweński, baskijski, walijski... Jak i po co tłumaczyć Polakom literaturę zupełnie im nieznaną?

W dyskusji wezmą udział tłumacze literatury języków mało w Polsce znanych lub wręcz całkiem nieznanych, m.in. Agnieszka Matkowska, tłumaczka z języka buriackiego i popularyzatorka kultury buriackiej, Agnieszka Rembiałkowska, tłumaczka z języka litewskiego i Magdalena Sommer, autorka przekładów z języków hebrajskiego i angielskiego; moderuje Dorota Konowrocka-Sawa, tłumaczka z języka angielskiego i członkini zarządu Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury.

Agnieszka Matkowska jest absolwentką polonistyki, etnolingwistyki, podyplomowych studiów dla tłumaczy oraz studiów doktoranckich z zakresu mongolistyki (UAM). Studiowała również w Wielkiej Brytanii, USA i Buriacji. Oprócz tłumaczeń zajmuje się badaniami nad buriacką tradycją ustną. Przełożyła m.in. buriacką legendą o Angarze, którą usłyszała nad jeziorem Bajkał i która ukazała się w polskim przekładzie w 2017 roku.

Agnieszka Rembiałkowska jest absolwentką filologii bałtyckiej na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie wykładowczynią w Zakładzie Bałtystyki na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Z języka litewskiego przekłada wiersze i powieści.

Magdalena Sommer jest absolwentką hebraistyki na Uniwersytecie Warszawskim, jest lektorką języka hebrajskiego i autorką przekładów z języków hebrajskiego i angielskiego.

Po debacie zapraszamy na rozmowy z tłumaczami w kuluarach.


Organizator: Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury, Warszawskie Targi Książki
Miejsce: Scena B (Centrum Konferencyjne, poziom 2)
Marta Matulewicz 25.05 17.00–18.00 „Singielka w Londynie. Spełnione marzenia” spotkanie z autorką Martą Matulewicz

Ewa, tytułowa singielka znana czytelniczkom z dwóch poprzednich części powieści, osiąga sukcesy na polu zawodowym i towarzyskim. Wszystko z pozoru układa się idealnie...poza jednym. Jej życie miłosne jest rozsypce. Ewa ma złamane serce i będzie musiała na nowo zdefiniować, czym jest dla niej szczęście. Czy ma ono związek ze Scottem, który znajdzie się przy Ewie w odpowiednim momencie? Jakie decyzje podejmie bohaterka? Czy uda jej się odnaleźć miłość blisko siebie, czy przyjdzie jej szukać od nowa? To ciepła i zabawna opowieść o tym, że wszelkie przeciwności losu warto pokonywać z uśmiechem. Marta Matulewicz  - miłośniczka książek i dobrego kina, która po dziesięcioletnim pobycie w Wielkiej Brytanii powróciła do Polski. Przywiozła świetne historie do opisania.: „Singielka w Londynie” i „Singielka w Londynie. Stare miłości i nowe rozterki”, wydane prze Lirę, spotkały się z ogromnym zainteresowaniem czytelników.


Organizator: Wydawnictwo LIRA
Miejsce: stoisko 181/D18
Anna Matusiak-Rześniowiecka 25.05 15.30–16.00 Katarzyna Borowska i Anna Matusiak-Rześniowiecka podpisują książkę „Skazane”.
Organizator: WIELKA LITERA
Miejsce: stoisko 61/D9
Marta Matyszczak 25.05 11.00–12.00 Spotkanie z autorką serii Kryminał pod psem

Marta Matyszczak ─ chorzowianka z urodzenia, dziennikarka z wykształcenia, pasjonatka kryminałów z zawodu. Prowadzi Kawiarenkę Kryminalną, portal poświęcony literaturze kryminalnej. Uczestniczka warsztatów literackich na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu oraz na Festiwalu Conrada w Krakowie. Laureatka konkursów na opowiadanie kryminalne (MFK Wrocław i Kryminalna Piła). Adeptka kursu scenariopisarskiego w Warszawskiej Szkole Filmowej. Autorka scenariuszy do kryminalnych fars teatralnych. Kocha psy i podróże (szczególnie te tropem powieściowych bohaterów).

Gucio ─ Kundelek z urodzenia, pies zaczepno-obronny z wykształcenia (on zaczepia, inni go bronią), tropiciel (kiełbasy) z zawodu. Przygarnięty ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie. Wcześniejszy los nieznany. Stał się pierwowzorem książkowego bohatera. Lubi spać, jeść i chodzić na spacerki.


Organizator: PUBLICAT S.A.
Miejsce: stoisko 167/D16
Marta Matyszczak 26.05 10.15–11.00 Mistrzowie komedii kryminalnej – rozmowa z udziałem Marty Matyszczak, Jacka Galińskiego, Sławka Michorzewskiego i Alka Rogozińskiego – Festiwal Kryminalna Warszawa

Historie kryminalne z przymrużeniem oka. Tajemnicze morderstwo w kamienicy na warszawskiej Woli i wielkie afery z reprywatyzacją w tle (Jacek Galiński „Kółko się pani urwało”, Wydawnictwo W.A.B.). Ulice Katowic z Nikiszowcem w całej krasie (Marta Matyszczak „Morderstwo w hotelu Kattowitz”, Wydawnictwo Dolnośląskie). Przypadkowy bohater afery szpiegowskiej (Sławek Michorzewski „Miliarder”, Oficyna 4eM). O imprezie, o której zrobiło się naprawdę głośno (Alek Rogoziński „Śmierć w blasku fleszy”, Edipresse). O kulisach powstawania książek i pasjonujących historiach kryminalnych opowiedzą sami autorzy.

Marta Matyszczak – chorzowianka, dziennikarka, pasjonatka kryminałów, autorka serii „Kryminał pod psem” – powieści gatunkowych z przymrużeniem oka, z detektywem Szymonem Solańskim i kundelkiem Guciem w rolach głównych.

Sławek Michorzewski – autor śmiesznych i wciągających komedii sensacyjno-kryminalnych. Wypracował własny styl, między groteską, abstrakcją, a nierzadko też absurdem.

Alek Rogoziński – z zawodu dziennikarz, z pasji kryminalista... to znaczy twórca kryminałów. W swoich powieściach morduje zawsze z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy.

Jacek Galiński – laureat konkursu na opowiadanie kryminalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2017. „Kółko się pani urwało” to jego debiut powieściowy.

Spotkanie prowadzi Wioleta Sadowska.

Partner Festiwalu Kryminalna Warszawa: CBS Reality

 


Organizator: Warszawskie Targi Książki, W.A.B., Wydawnictwo Dolnośląskie, Oficyna 4eM, Edipresse
Miejsce: Festiwal Kryminalna Warszawa – scena A
Grażyna Maxwell 23.05 12.00–13.00 Grażyna Maxwell ─ podpisywanie książki „Dokąd Którędy Po co?”
Organizator: Związek Pisarzy Polskich na Obczyźnie z Siedzibą w Londynie
Miejsce: stoisko 351/G
Grażyna Maxwell 26.05 11.00–12.00 „Dokąd Którędy Po co?” – Grażyna Maxwell podpisuje swoje książki.
Organizator: Związek Pisarzy Polskich na Obczyźnie z Siedzibą w Londynie
Miejsce: stoisko 351/G
Krystyna Mazurówna 24.05 13.00–14.30 Spotkanie z Krystyną Mazurówną

Autorka prezentuje i podpisuje swoją książkę „Ach, ci faceci!”.


Organizator: Instytut Wydawniczy Latarnik im. Zygmunta Kałużyńskiego
Miejsce: stoisko 19/H
Krystyna Mazurówna 24.05 15.00–16.00 Krystyna Mazurówna – dedykacja książek: „Nasi za granicą”, „Ach, ci faceci”
Organizator: A.P.A.J.T.E. ASSOCIATION POLONAISE DES AUTEURS JOURNALISTES ET TRADUCTEURS EN EUROPE
Miejsce: stoisko 345/G
Krystyna Mazurówna 24.05 17.00–18.00 Krystyna Mazurówna podpisuje książkę „Nasi za granicą”.
Organizator: ZYSK I S-KA WYDAWNICTWO S.J.
Miejsce: stoisko 131/D12
Marta Mazuś 25.05 10.30–11.00 Marta Mazuś podpisuje książkę „Historie dziwnych samotności”.
Organizator: WIELKA LITERA
Miejsce: stoisko 61/D9
Jessica Meinhard 26.05 13.00–13.45 Jessica Meinhard. Autorka poradnika „Jak jeść słodycze i nie tyć”
Organizator: WYDAWNICTWO PASCAL
Miejsce: stoisko 102/D16
Marcin Meller 24.05 11.00–13.00 Debata MĄDRZY CYFROWI

Debata dla młodzieży: klasy 6-8 SP oraz gimnazjum

Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” przy wsparciu Google.org zaprasza młodzież i nauczycieli na debatę pn. MĄDRZY CYFROWI, podczas której porozmawiamy o wartościach moralnych, takich jak: szacunek, uczciwość, odwaga, odpowiedzialność, mądrość, a także o tym, jak kierować się nimi online i offline oraz o tym, jak zmieniać świat na lepsze realizując projekty społeczne z wykorzystaniem nowych technologii.

Debatę MC poprowadzi dziennikarska para: Anna Dziewit-Meller i Marcin Meller, a udział w niej wezmą:

 Katarzyna Ryrych i Paweł Beręsewicz – autorzy opowiadań w tomach „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach” oraz „Gorzka czekolada – nowe opowiadania o ważnych sprawach”, a także wielu innych znakomitych książek dla dzieci i młodzież,

 Marta Florkiewicz-Borkowska – nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach, edukatorka w zakresie nowoczesnych rozwiązań w edukacji, trenerka w wielu ogólnopolskich projektach, Nauczycielka Roku 2017,

 Przemysław Staroń  psycholog, nauczyciel, trener, nagrodzony przez Komisję Europejską twórca międzypokoleniowego Zakonu Feniksa, tutor 31 olimpijczyków z filozofii, fan efektu wow, twórca #utrzy, zwany też profesorem Snapem, Nauczyciel Roku 2018,

– raper i filozof Mikser, który poprowadzi interaktywne warsztaty freestylowe o wartościach.

Gościem Specjalnym Debaty MC będzie Kasia Sokołowska, reżyser i choreograf, jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci w polskim świecie mody. Od ponad 20 lat reżyseruje i produkuje największe pokazy mody, współpracując z czołówką  modowych marek i projektantów, od kilku lat zasiada w jury programu „Top Model”. Nam pomoże wykreować modę na wartości i mądre korzystanie z nowych technologii.

W programie Debaty MC również: podsumowanie I edycji Programu MĄDRZY CYFROWI i prezentacje nagrodzonych projektów społecznych zrealizowanych przez młodzież w ramach programu MC, w tym akcji „Słowa krzywdzą”, prezentacja najnowszych badań nt. korzystania przez nastolatków z Internetu, interaktywne aplikacje na potrzeby udziału w dyskusji.

Weź udział w debacie, zgłoś się do Programu MC – dołącz do MĄDRYCH CYFROWYCH! www.madrzycyfrowi.pl


Organizator: Fundacja „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”
Miejsce: Kanapa Literacka – scena główna
Marcin Meller 25.05 15.00–16.00 Marcin Meller – przedpremierowe podpisywanie książki „Nietoperz i suszone cytryny”
Organizator: Grupa Wydawnicza Foksal
Miejsce: stoisko 32/D4
Natalia Mętrak-Ruda 25.05 13.00–15.00 Spotkanie z Natalią Mętrak-Rudą, tłumaczką z języków angielskiego i włoskiego

Członkini Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury będzie dyżurować na stoisku STL, odpowiadając na pytania o pracę tłumacza i własne przekłady. Doktor kulturoznawstwa, autorka książki „Historię wam opowiem, o której śpiewali dawni Bretonowie. O Lais Marii z Francji”. Tłumaczy przede wszystkim beletrystykę, poradniki i literaturę młodzieżową, a także książki kulinarne. Pracuje też jako tłumaczka konsekutywna na festiwalach filmowych.


Organizator: Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury
Miejsce: stoisko 332/G
Aleksander R. Michalak 25.05 13.00–13.45 Spotkanie autorskie z Aleksandrem R. Michalakiem

Aleksander R. Michalak jest autorem świetnie przyjętego przez czytelników „Denara dla Szczurołapa” – thrillera oscylującego wokół tajemniczej legendy o Szczurołapie z Hameln. Michalak jest doktorem Religii i Teologii Trinity College w Dublinie i doktorem historii Uniwersytetu Gdańskiego. W prestiżowym wydawnictwie Mohr Siebeck opublikował książkę poświęconą koncepcji aniołów-wojowników. Publikował też artykuły z dziedziny demonologii i angelologii biblijnej. Ponadto jest wykładowcą religioznawstwa (m.in. przedmiotu religijna mapa świata) i pracownikiem działu dokumentacyjnego w jednym z pomorskich muzeów, stypendystą University of Notre Dame, Eberhard Karls Universität Tübingen oraz Albright Institute of Archeological Research w Jerozolimie. Prowadził również kwerendy badawcze w londyńskich National Archives, w jerozolimskiej bibliotece dominikańskiej École biblique oraz USHMM w Waszyngtonie. Posługuje się kilkoma językami i studiuje kolejne.


Organizator: REPLIKA
Miejsce: stoisko 159/D14
Anna Michalczuk 23.05 14.30–15.20 Literackie zbliżenia – o przekładzie literatury dla dzieci

Dyskusja o aktualnych wyzwaniach dla tłumacza literatury dziecięcej, z udziałem tłumaczek: Marty Cmiel-Bażant, Małgorzaty Gierałtowskiej, Marty Grzybowskiej i Anny Michalczuk.


Organizator: WYDAWNICTWO EZOP
Miejsce: Kanapa Literacka – scena główna
Iza Michalewicz 26.05 12.00–13.00 Iza Michalewicz podpisuje biografię „Villas”.
Organizator: Grupa Wydawnicza Foksal
Miejsce: stoisko 32/D4
Patryk Michalski  24.05 11.00–11.50 Od kolumbijskiej dżungli po rewolucję w Wenezueli – codzienność młodych ludzi w Ameryce Południowej

Wiek: 11-18 lat

Grupa reporterska „Reporterzy Samozwańcy” w składzie:

Patryk Michalski – absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, reporter RMF FM. Jako dziennikarz relacjonował m.in. sytuację w Wenezueli podczas kryzysu humanitarnego i politycznego.

Brian Dam – student Kalifornijskiej Akademii Sztuki w San Francisco, USA. Absolwent Dokumentalistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Fotograf, operator i montażysta.

Anna Tomaśko – absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim i filologii angielskiej na SWPS. Podróżniczka. Wśród krajów, które odwiedziła, są m.in.: Iran, Jordania, Kuba, Wietnam, Singapur, Tanzania, Kolumbia. Aktualnie jest w trakcie swojej półrocznej podróży po Ameryce Południowej.


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Grupa reporterska „Reporterzy Samozwańcy”
Miejsce: Sala Paryż C
Adam Michnik 24.05 16.00–17.30 „Teraźniejszy Przeszły, Przeszły Teraźniejszy” – świat oczami Eugène Ionesco

Na temat pierwszych „Dzienników” Ionesco, wydanych w języku polskim przez Wydawnictwo Agora, porozmawiają Adam Michnik, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”, oraz krytyk teatralny Janusz Majcherek.

„Teraźniejszy Przeszły, Przeszły Teraźniejszy” to najbardziej intymny tekst wielkiego dramatopisarza, ukazujący nieoczekiwane odcienie jego biografii, a jednocześnie zapis jego medytacji nad pamięcią, losem, polityką i historią. Eugène Ionesco (Eugen Ionescu, 1909-1994), współtwórca Teatru Absurdu, autor m.in. „Lekcji” i „Nosorożca” swoją autobiograficzną spowiedź rozpina pomiędzy dzieciństwem, latami swoich kluczowych wyborów w czasie II wojny światowej a powojennym życiem w Paryżu, gdzie koncentrowały się polityczne i kulturalne debaty II połowy XX wieku. To jedno z najważniejszych intelektualnych świadectw ubiegłego stulecia, a jednocześnie wielka literatura.


Organizator: Rumunia – Gość Honorowy
Miejsce: stoisko 78/D11
Adam Michnik 25.05 14.30–15.30 Adam Michnik podpisuje swoje książki.
Organizator: AGORA S.A.
Miejsce: stoisko 50/D9, 2/Z
Adam Michnik 25.05 16.00–17.00 „Lwów – kres iluzji. Opowieść o pogromie listopadowym 1918 ” – spotkanie autorskie i dyskusja

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Gaudenem – polskim dziennikarzem prasowym i radiowym, w latach 2004–2006 redaktorem naczelnym dziennika „Rzeczpospolita”, a w latach 2008–2016 dyrektorem Instytutu Książki – wokół jego najnowszej książki  „Lwów – kres iluzji. Opowieść o pogromie listopadowym 1918”. Spotkanie poprowadzi Adam Michnik.

Spotkanie odbywa się w sali konferencyjnej (120 miejsc).


Organizator: TOWARZYSTWO AUTORÓW I WYDAWCÓW PRAC NAUKOWYCH UNIVERSITAS
Miejsce: Sala Londyn C
Sławek Michorzewski 25.05 15.00–16.30 „Miliarder” – spotkanie autorskie ze Sławkiem Michorzewskim

Brawurowa komedia sensacyjna, która bawi wszystkich do łez i zbiera świetne recenzje. Spotkanie będzie świetną okazją, by zdobyć autograf autora.


Organizator: Oficyna 4eM
Miejsce: stoisko 245/V
Sławek Michorzewski 26.05 10.15–11.00 Mistrzowie komedii kryminalnej – rozmowa z udziałem Marty Matyszczak, Jacka Galińskiego, Sławka Michorzewskiego i Alka Rogozińskiego – Festiwal Kryminalna Warszawa

Historie kryminalne z przymrużeniem oka. Tajemnicze morderstwo w kamienicy na warszawskiej Woli i wielkie afery z reprywatyzacją w tle (Jacek Galiński „Kółko się pani urwało”, Wydawnictwo W.A.B.). Ulice Katowic z Nikiszowcem w całej krasie (Marta Matyszczak „Morderstwo w hotelu Kattowitz”, Wydawnictwo Dolnośląskie). Przypadkowy bohater afery szpiegowskiej (Sławek Michorzewski „Miliarder”, Oficyna 4eM). O imprezie, o której zrobiło się naprawdę głośno (Alek Rogoziński „Śmierć w blasku fleszy”, Edipresse). O kulisach powstawania książek i pasjonujących historiach kryminalnych opowiedzą sami autorzy.

Marta Matyszczak – chorzowianka, dziennikarka, pasjonatka kryminałów, autorka serii „Kryminał pod psem” – powieści gatunkowych z przymrużeniem oka, z detektywem Szymonem Solańskim i kundelkiem Guciem w rolach głównych.

Sławek Michorzewski – autor śmiesznych i wciągających komedii sensacyjno-kryminalnych. Wypracował własny styl, między groteską, abstrakcją, a nierzadko też absurdem.

Alek Rogoziński – z zawodu dziennikarz, z pasji kryminalista... to znaczy twórca kryminałów. W swoich powieściach morduje zawsze z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy.

Jacek Galiński – laureat konkursu na opowiadanie kryminalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2017. „Kółko się pani urwało” to jego debiut powieściowy.

Spotkanie prowadzi Wioleta Sadowska.

Partner Festiwalu Kryminalna Warszawa: CBS Reality

 


Organizator: Warszawskie Targi Książki, W.A.B., Wydawnictwo Dolnośląskie, Oficyna 4eM, Edipresse
Miejsce: Festiwal Kryminalna Warszawa – scena A
Agnieszka Mielech 23.05 13.00–13.50 Spotkanie z Agnieszką Mielech

Wiek: 8-10

Jak założyć supertajny klub i czym taki klub się zajmuje? Porozmawiamy o przyjaźni, szkolnych kłopotach i ważnych wyzwaniach. Spotkanie nie będzie jednak tylko dla dziewczyn, ale także dla chłopców.


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej i Wydawnictwo Foksal
Miejsce: Sala dla dzieci – Galeria
Agnieszka Mielech 26.05 11.00–12.00 Agnieszka Mielech – podpisywanie książek z serii „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn”

Wiek: 6-8


Organizator: Grupa Wydawnicza Foksal, Wydawnictwo Wilga
Miejsce: stoisko 32/D4
Marta Mieloszyk 25.05 15.00–15.45 Marta Mieloszyk i Anna Augustyn-Protas – spotkanie z autorkami poradnika „Żyj 120 lat”
Organizator: WYDAWNICTWO PASCAL
Miejsce: stoisko 102/D16
Marek Migalski 26.05 10.15–11.00 Marek Migalski podpisuje przedpremierowo powieść „1989 Barwy zamienne”.
Organizator: Wydawnictwo SONIA DRAGA
Miejsce: stoisko 76/C, 303/G, 3//Z- teren zewn.
Sambor Mika 25.05 11.00–11.50 Fantastyka międzynarodowa

Fantastykę piszę się na całym świecie. Polski odbiorca ma do wyboru oprócz polskiej głównie literaturę anglosaską tego gatunku. A przecież w wielu częściach świata powstaje twórczość godna uwagi, niebanalna, przesiąknięta lokalną specyfiką. O tym, jak piszę się fantastykę na świecie i o mniej znanych, ale godnych polecania tekstach opowiedzą Sambor Mika, Blanka Dziugaj.


Organizator: Meet Point
Miejsce: Scena Fantastyki (Biznes Klub)
Jarosław Mikołajewski 25.05 11.00–12.00 Jarosław Mikołajewski – spotkanie z autorem książki „Szpitalne”

Jarosław Mikołajewski (1960) poeta, eseista „ Szpitalne”, reporter, autor książek dla dzieci „ O trzech pierścieniach”, „ Wędrówka Nabu”, „ Kreska i Kropek” , tłumacz literatury włoskiej  (C. Pavese, G. Ungaretti, P.Levi,  S.Quasimodo), najnowszy tom „ Ziemia Święta. La Terra Santa” Alda Merini.


Organizator: AUSTERIA Wydawnictwo Kraków Budapeszt Syrakuzy
Miejsce: stoisko 241/V
Jarosław Mikołajewski 25.05 14.00–15.00 „Szpitalne” – spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim
Organizator: AUSTERIA Wydawnictwo Kraków Budapeszt Syrakuzy
Miejsce: stoisko 241/V
Jarosław Mikołajewski 25.05 14.00–15.00 Jarosław Mikołajewski i Elżbieta Wasiuczyńska podpisują książkę „Zoo”.

Wiek: 3-6 i inni


Organizator: AGORA S.A.
Miejsce: stoisko 50/D9, 2/Z
prof. Zbigniew Mikołejko 25.05 13.00–14.00 Prof. Zbigniew Mikołejko podpisuje „Prowincje Ciemności. Eseje przygodne”.

Eseje te są zapisem wędrówek w różne zakola mroku, w różne strefy próbującej osaczyć nas zewsząd ciemności. Nie po to jednak, aby się tam zagubić, aby się zatracić w swoistej „religii” bezradności i grozy. Chodzi raczej o czyhanie na ciemność – o to, aby postępując śladami wielkich mistrzów, takich jak Kohelet, Szekspir albo Rothko, odkryć w niej negatywny warunek naszego „bycia-w-świecie”, potęgujący jego wartość, barwę i sens. I o to wreszcie, by wydobyć z przygodności istnienia, ze zmagania się z nicością, troską i trwogą, niedaremność wszelkich naszych dramatów, wszelkich naszych kłopotów z życiem, naszej – słowem – egzystencjalnej przygody.


Organizator: WYDAWNICTWO Sic!
Miejsce: stoisko 9/D1
Barbara Mikulska 25.05 11.00–12.00 Daleko, daleko... jeszcze dalej niż we śnie

Wiek: 3-10

Zapraszamy na spotkanie z Barbarą Mikulską, autorką książek dla dorosłych, młodzieży i dzieci (m.in. niezwykle lubianej „Myszki Hani”) i jej magiczno-przygodową książką „Spotkajmy się w Zasnem”.


Organizator: WYDAWNICTWO ALEGORIA
Miejsce: stoisko 117/C
Zofia Mikuła 26.05 10.00–12.00 Spotkanie z Zofią Mikułą
Organizator: ZWIĄZEK LITERATÓW POLSKICH
Miejsce: stoisko 332a/G
Mikołaj Milcke 25.05 14.15–15.15 Spotkanie z Mikołajem Milcke

Pisarz, dziennikarz, autor tekstów piosenek, który należy do najpoczytniejszych w Polsce autorów literatury LGBT. Debiutował powieścią „Gej w wielkim mieście”(2011), następnie ukazała się jej druga część „Chyba strzelę focha!” (2013). Obydwie zyskały miano kultowych, a obecnie wznowione zostały w zmienionym i poprawionym wydaniu. „Nie w moim typie”(2019) i „Trzy po trzy ”(2019) to ich kontynuacja.


Organizator: Wydawnictwo Novae Res
Miejsce: stoisko 219/V
Anna Milewska 25.05 16.00–17.00 Spotkanie z Anną Milewską i Anną Binkowską – podpisywanie książek
Organizator: PLATON
Miejsce: stoisko 82/D12
Marta H. Milewska 25.05 10.00–11.00 Spotkanie z Martą H. Milewską (Wydawnictwo Dreams)

Medioznawca, malarka, a przede wszystkim matka trzech synów i żona fajnego męża. Autorka będzie podpisywała książki: ,,Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma" oraz ,,Mietek i tajemnica starej willi".


Organizator: ATENEUM
Miejsce: stoisko 110/D18
Marta H. Milewska 25.05 11.00–11.45 Spotkanie z Martą H. Milewską – podpisywanie książki „Czy wróżka zębuszka istnieje?”

Wiek: 7-10


Organizator: TATARAK
Miejsce: stoisko 107/C
Marta H. Milewska 25.05 12.00–12.45 Marta Milewska podpisuje książkę „Małe historie o wielkich marzeniach”.

Wiek: 3-6


Organizator: WYDAWNICTWO BIS
Miejsce: stoisko 85/C
Piotr Milewski 25.05 11.00–12.00 Piotr Milewski podpisuje książkę „Islandia”.
Organizator: Księgarnie Świat Książki
Miejsce: stoisko 67/D10
Zbigniew Milewski 23.05 11.00–14.00 Spotkanie ze Zbigniewem Milewskim
Organizator: ZWIĄZEK LITERATÓW POLSKICH
Miejsce: stoisko 332a/G
Katarzyna Miller 24.05 15.30–17.00 Spotkania z Katarzyną Miller (Wydawnictwo Literackie)

Filozofka, poetka, pisarka, psycholożka, psychoterapeutka z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w prowadzeniu terapii indywidualnej i grupowej, autorka wielu bestsellerowych książek. Gość programów telewizyjnych, autorytet dla tysięcy kobiet i mężczyzn, których spotyka na warsztatach, festiwalach i imprezach związanych z rozwojem osobistym. Autorka będzie podpisywała swoją najnowszą książkę „Droga Kasiu, jak żyć lepiej?”.


Organizator: ATENEUM
Miejsce: stoisko 110/D18
Marcin Miller 26.05 12.00–12.45 Marcin Miller.Bohater książki „Jestem Szalony”
Organizator: WYDAWNICTWO PASCAL
Miejsce: stoisko 102/D16
Dorota Milli 24.05 16.00–17.00 Spotkanie z Dorotą Milli
Organizator: WYDAWNICTWO FILIA
Miejsce: stoisko 40/D7
Wojtek Miłoszewski 25.05 14.00–15.00 Wojtek Miłoszewski - premierowe podpisywanie książki „Kontra” i cyklu Inwazja
Organizator: Grupa Wydawnicza Foksal
Miejsce: stoisko 32/D4
Wojtek Miłoszewski 25.05 15.00–17.00 Przyszłość kryminału – Festiwal Kryminalna Warszawa

O przyszłości literatury kryminalnej rozmawiają: Joanna Jodełka, Marta Guzowska, Mariusz CzubajWojtek Miłoszewski i Bartosz Szczygielski.

Spotkanie prowadzi Adam Szaja.

Partner Festiwalu Kryminalna Warszawa: CBS Reality


Organizator: Warszawskie Targi Książki, W.A.B., Marginesy
Miejsce: Festiwal Kryminalna Warszawa – scena A
Zygmunt Miłoszewski 25.05 14.00–15.00 Spotkanie z Zygmuntem Miłoszewskim w ramach jubileuszowych spotkań 10. Warszawskich Targów Książki / Festiwalu Kryminalna Warszawa

Zygmunt Miłoszewski – powieściopisarz i publicysta, współautor scenariuszy filmowych i telewizyjnych, laureat Paszportu „Polityki” (2014). Jeden z najpopularniejszych autorów powieści kryminalnych i sensacyjnych, twórca trylogii kryminalnej o prokuratorze Teodorze Szackim. Wszystkie jego książki ukazały się za granicą. Tłumaczone są na kilkanaście języków, m.in. na angielski, francuski, niemiecki, rosyjski, ukraiński, hebrajski, włoski czy hiszpański.

Spotkanie prowadzi Szymon Kloska.

Partner Festiwalu Kryminalna Warszawa: CBS Reality


Organizator: Warszawskie Targi Książki, W.A.B.
Miejsce: Kanapa Literacka – scena główna
Zygmunt Miłoszewski 25.05 16.00–17.00 Zygmunt Miłoszewski – podpisywanie książek, w tym najnowszej „Jak zawsze”
Organizator: Grupa Wydawnicza Foksal
Miejsce: stoisko 32/D4
Mirosław Minkina 26.05 14.30–15.30 Spotkanie autorskie z Maliną Kaszubą, Martą Stempień i Mirosławem Minkiną

Malina Kaszuba: „Siły zbrojne w polityce bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej”, „W  uścisku Moskwy. Obszar poradziecki”, „Bliski Wschód. Ciągle w ogniu”, „Imperialna gra Rosji”)

Marta Stempień: „Państwo Islamskie. Nowe oblicza terroryzmu?”, „Bliski Wschód. Ciągle w ogniu”)

Mirosław Minkina: „Kolorowe rewolucje w przestrzeni poradzieckiej. Geneza, istota, skutki”, „Rosja-Zachód. Walka o wpływy”, „Imperialna gra Rosji”


Organizator: RYTM Oficyna Wydawnicza
Miejsce: stoisko 92/D14
Krystyna Mirek 25.05 12.30–13.30 Spotkanie z Krystyną Mirek – podpisywanie książek
Organizator: PLATON
Miejsce: stoisko 82/D12
Krystyna Mirek 26.05 13.00–14.30 Spotkanie z Krystyną Mirek
Organizator: WYDAWNICTWO FILIA
Miejsce: stoisko 40/D7
Katarzyna Misiołek 25.05 14.00–15.00 Spotkanie z Katarzyną Misiołek, autorką książki „Kryształowe motyle”

„Kryształowe motyle” to opowieść o kobiecej przyjaźni, bezwzględnym losie i bliznach na duszy, które zostają na całe życie. Anna, urzędniczka po czterdziestce, mieszka z matką, z którą nie potrafi znaleźć wspólnego języka. Elżbieta jest szczęśliwą żoną i współwłaścicielką rodzinnego biznesu, a Izabela rozpieszczoną przez życie córką wziętego lekarza. Trzy kobiety, trzy zupełnie różne światy. A jednak coś je łączy – każda z nich w dramatycznych okolicznościach straciła dziecko. Przeżywają żałobę, z trudem nadążając za otaczającym je światem… Poznały się przypadkiem w sieci i przywiązały do siebie już po pierwszym spotkaniu. Co przyniesie im ta znajomość?


Organizator: PUBLICAT S.A.
Miejsce: stoisko 167/D16
Aleksandra Mizielińska 25.05 12.00–13.00 Zróbmy sobie komiks! – warsztaty z Aleksandrą i Danielem Mizielińskimi

Wiek: 8-10

Na spotkanie prowadzone są zapisy pod adresem rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl (imię, nazwisko oraz wiek dziecka, imię, nazwisko oraz numer telefonu opiekuna, nazwa wydarzenia)

Autorzy „Map”, „Miasteczka Mamoko”, „Tu jesteśmy” i wielu uwielbianych przez dzieci książek zapraszają do zbiorowego tworzenia komiksu. Zostań rysownikiem i stwórz razem z nami wielkoformatową obrazkową historię!


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej i Wydawnictwo Dwie Siostry
Miejsce: Sala dla dzieci – Galeria
Daniel Mizieliński 25.05 12.00–13.00 Zróbmy sobie komiks! – warsztaty z Aleksandrą i Danielem Mizielińskimi

Wiek: 8-10

Na spotkanie prowadzone są zapisy pod adresem rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl (imię, nazwisko oraz wiek dziecka, imię, nazwisko oraz numer telefonu opiekuna, nazwa wydarzenia)

Autorzy „Map”, „Miasteczka Mamoko”, „Tu jesteśmy” i wielu uwielbianych przez dzieci książek zapraszają do zbiorowego tworzenia komiksu. Zostań rysownikiem i stwórz razem z nami wielkoformatową obrazkową historię!


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej i Wydawnictwo Dwie Siostry
Miejsce: Sala dla dzieci – Galeria
Jarosław Molenda 25.05 12.00–13.00 Jarosław Molenda – promocja książki „Wilczyce znad Wisły"
Organizator: Księgarnie Świat Książki
Miejsce: stoisko 67/D10
Jarosław Molenda 25.05 16.00–17.00 Spotkanie z Jarosławem Molendą i jego najnowszą książką „Uwikłane w historię. Bohaterki czy zdrajczynie?”

Pisarz, publicysta, niestrudzony globtroter, który dotarł na cztery kontynenty, autor ponad trzydziestu książek popularno-naukowych o tematyce podróżniczej i historycznej, dziennikarz magazynu podróżniczego „Dookoła Świata”. W 2015 roku został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi za upowszechnianie kultury i propagowanie historii. W 2016 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał mu Honorową Odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Po tytule „Podróżniczki. Dziewczyny, które nie znały granic”, który jako pierwszy ukazał się nakładem Liry, ukazuje się  kolejny pt.: „Uwikłane w historię. Bohaterki czy zdrajczynie?” A może ofiary czasów, w jakich przyszło im żyć? Jarosław Molenda przedstawia sylwetki kobiet, które igrały z własnym życiem i historią. Ta książka to spojrzenie na polską poplątaną historię i uwikłane w nią osobiste dramaty dziesięciu Polek.


Organizator: Wydawnictwo LIRA
Miejsce: stoisko 181/D18
Michael Scott Moore 24.05 16.30–17.30 Spotkanie z Michaelem Scottem Moore’em, który przez 977 dni był w niewoli somalijskich piratów.

Autor będzie podpisywał swoją książkę „Pustynia i morze”.


Organizator: REBIS Dom Wydawniczy
Miejsce: stoisko 86/D13
dr Karolina Morawiecka 25.05 12.00–13.00 Spotkanie z Karoliną Morawiecką, autorką książki „Morderca na plebanii, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z podtekstem kulinarnym)”

Doktor nauk humanistycznych, znawczyni i wielbicielka kryminałów. Z pochodzenia krakowianka, mieszkająca w podkrakowskiej Wielmoży razem z mężem antykwariuszem i trzema psami: Truflą, Watson i Liskiem. Jej debiutanckie „Śledztwo od kuchni” o wdowie-detektywce Karolinie Morawieckiej błyskawicznie okazało się bestsellerem w swojej kategorii. Jej najnowsza książka pt.: „Morderca na plebanii czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem)” znów angażuje wdowę po aptekarzu ze Skały, miejscową pannę Marple, której pomagają zakonnica, pies oraz znajomość literatury i sztuki kulinarnej. Tym razem szukają oni zabójcy starszej parafianki z Wielmoży. Zwyczajna kolej rzeczy? A może... zabójstwo idealne? I co ma z tym wspólnego zbrodnia sprzed lat? Cztery sprawy. Pięć ciał. Dwie detektywki. Jeden morderca…  I oczywiście zaskakujący finał. Zapraszamy do rozwikłania zagadki kryminalnej i spotkania z autorką!


Organizator: Wydawnictwo LIRA
Miejsce: stoisko 181/D18
Maciej Morawski 23.05 12.00–18.00 Maciej Morawski – nowości wydawnicze
Organizator: A.P.A.J.T.E. ASSOCIATION POLONAISE DES AUTEURS JOURNALISTES ET TRADUCTEURS EN EUROPE
Miejsce: stoisko 345/G
Maciej Morawski 24.05 10.00–19.00 Maciej Morawski – nowości wydawnicze
Organizator: A.P.A.J.T.E. ASSOCIATION POLONAISE DES AUTEURS JOURNALISTES ET TRADUCTEURS EN EUROPE
Miejsce: stoisko 345/G
Maciej Morawski 25.05 10.00–19.00 Maciej Morawski – nowości wydawnicze
Organizator: A.P.A.J.T.E. ASSOCIATION POLONAISE DES AUTEURS JOURNALISTES ET TRADUCTEURS EN EUROPE
Miejsce: stoisko 345/G
Maciej Morawski 26.05 10.00–17.00 Maciej Morawski – nowości wydawnicze
Organizator: A.P.A.J.T.E. ASSOCIATION POLONAISE DES AUTEURS JOURNALISTES ET TRADUCTEURS EN EUROPE
Miejsce: stoisko 345/G
Marcin Mortka 25.05 11.00–12.00 Marcin Mortka i Marta Kurczewska – spotkanie autorskie

Wiek: 3-18 i inni

Marcin Mortka wraz z Martą Kurczewską stworzyli serię uroczych książek o wikingu Tappim. Marcin Mortka jest również autorem książek dla dzieci „Smocze opowieści”. Natomiast Marta Kurczewska odpowiada za ilustracje m.in. do książek „Mirabelka” oraz „Wesołe przypadki kociej gromadka”.


Organizator: Wydawnictwo Zielona Sowa Sp. z o.o.
Miejsce: stoisko 191/D19
Marta Motyl 26.05 11.00–12.00 Najnowsza powieść Marty Motyl: „Kolekcjonerka”

Marta Motyl – pisarka i historyczka sztuki. Autorka powieści „KochAna. W pułapce anoreksji i bulimii” (2012), „Odcienie czerwieni” (2016) i „Moc granatu” (2017). Opisywane historie nasyca emocjami i erotyką. Nie istnieją w nich granice obyczajowe ani granice wyobraźni. Współpracuje z artystami, instytucjami kultury, fundacjami, tworząc teksty poświęcone sztukom wizualnym. Wielbicielka niekonwencjonalnych połączeń w sztuce i w życiu. „Kolekcjonerka” to pierwszy tytuł autorki wydany nakładem wydawnictwa Lira.
„Marta Motyl umie pisać o seksie (…) Język „Kolekcjonerki” aż się wije, tańczy na rurze zmysłowych znaczeń, która zamienia się w rurkę z kremem, by skończyć jako soczysta wisienka, niekoniecznie w torcie”. Rafał Gawin, poeta, krytyk literacki


Organizator: Wydawnictwo LIRA
Miejsce: stoisko 181/D18
Remigiusz Mróz 25.05 15.00–18.00 Spotkanie z Remigiuszem Mrozem
Organizator: WYDAWNICTWO FILIA
Miejsce: stoisko 40/D7
Jacek Mulczyk-Skarżyński 26.05 12.00–13.00 Spotkanie z Jackiem Mulczykiem-Skarżyńskim czyli Panem od francuskiego

Zapraszamy na spotkanie z tłumaczem trylogii Melanie Rutten „Mój Cień”, „Źródło”, „Mój las”, serii Astrid Desbordes „Edzio i przyjaciele” oraz premierowej książki Germano Zullo i Albertine „Moje maleństwo”.


Organizator: Wytwórnia
Miejsce: stoisko 89/C
Bogdan Musiał 26.05 11.00–12.00 Bogdan Musiał podpisuje książkę „Kto dopomoże Żydowi...”.
Organizator: ZYSK I S-KA WYDAWNICTWO S.J.
Miejsce: stoisko 131/D12
Grzegorz Musiał 26.05 13.00–14.30 Grzegorz Musiał – spotkanie wokół książki „Ja, Tamara”
Organizator: MOTYLEKSIĄŻKOWE.PL
Miejsce: stoisko 183/D18
Wiesław Myśliwski 25.05 11.00–12.00 Spotkanie z Wiesławem Myśliwskim

Spotkanie z Wiesławem Myśliwskim w ramach jubileuszowych spotkań 10. Warszawskich Targów Książki na temat książki Ucho igielne (Wydawnictwo Znak) nominowanej do Nagrody m.st. Warszawy w kategorii proza i innych dzieł autora.

 

Prowadzący: Jerzy Kisielewski


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Miasto Stołeczne Warszawa
Miejsce: Kanapa Literacka – scena główna
Wiesław Myśliwski 25.05 13.00–15.00 Spotkanie z Wiesławem Myśliwskim, autorem książek „Ucho Igielne” i „Widnokrąg”
Organizator: ZNAK Wydawnictwo
Miejsce: stoisko 63/D9
Organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w programie

reklama


 

Organizator wykonawczy

 

Murator EXPO Sp. z o.o.

ul. Dęblińska 6
04-187 Warszawa

tel.: (22) 829 66 80
fax.: (22) 829 66 81
e-mail : biuro@muratorexpo.pl

Polecamy