Autorzy alfabetycznie

  | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z | wszystkie

zaktualizowano dnia: 24 maja 2019
J
Aneta Jadowska 25.05 16.00–17.00 Spotkanie z Anetą Jadowską

Pisarka seryjna, wielbicielka kryminalistyki i popkultury. Powołuje do życia silne i wyraziste postaci. Stwarza alternatywne miasta wypełnione magią. Nieustannie knuje zbrodnie i intrygi, przyprawiające jej bohaterów o ból głowy. Swobodnie wędruje między fantastyką i kryminałem, o czym można się przekonać, czytając jej najnowszą powieść w uniwersum Thornu – „Dzikie dziecko miłości”. Autorka trzech fantastycznych serii: Heksalogii Dory Wilk, Trylogii Nikity, Trylogii Szamańskiej, a także kryminału rozpoczynającego serię Garstka z Ustki: „Trup na plaży i inne sekrety rodzinne”, czy zbiorów opowiadań: „Ropuszki” oraz „Dynia i jemioła”. Członkini grupy Harda Horda. Chcecie zdobyć jej autograf na najnowszej książce o Dorze Wilk? A może spróbować wyciągnąć jakieś informacje o nowych planach wydawniczych? W takim przypadku nie może was zabraknąć!


Organizator: Wydawnictwo SQN
Miejsce: stoisko 161/D15
Aneta Jadowska 26.05 11.00–12.00 Spotkanie z grupą literacką Harda Horda

Anna Kańtoch, Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Aleksandra Zielińska, Milena Wójtowicz, Ewa Białołęcka, Martyna Raduchowska, Magdalena Kubasiewicz, Aleksandra Janusz, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Anna Nieznaj, Krystyna Chodorowska


Organizator: Meet Point
Miejsce: Scena Fantastyki (Biznes Klub)
Aneta Jadowska 26.05 12.00–13.00 Harda Horda! – spotkanie z autorkami

Oto wyjątkowa szansa spotkania całej Hardej Hordy! To jedyna taka okazja, by upiększyć Wasz egzemplarz „Hardej Hordy. Antologii opowiadań” podpisami wszystkich autorek. Oprócz spotkania z dotychczasowym składem stowarzyszenia, tj.: Martą Kisiel, Anetą Jadowską, Magdaleną Kubasiewicz, Ewą Białołęcką, Aleksandrą Janusz, Mileną Wójtowicz, Anną Kańtoch, Aleksandrą Zielińską, Martyną Raduchowską, Agnieszką Hałas, Anną Hrycyszyn i Anną Nieznaj, czeka Was poznanie nowej członkini grupy – Krystyny Chodorowskiej.


Organizator: Wydawnictwo SQN
Miejsce: stoisko 161/D15
Aneta Jadowska 26.05 14.00–15.00 Spotkanie z Anetą Jadowską – Festiwal Kryminalna Warszawa

Czerwiec. Piąta rano. Plaża w Ustce. Cisza, spokój i… trup! Lato nad Bałtykiem i tajemnica, która aż prosi się o odkrycie!...

Rozmowa o kryminale rozpoczynającym serię Garstka z Ustki – „Trup na plaży i inne sekrety rodzinne”, a także planach literackich autorki.

Spotkanie prowadzi Maria Guzek.

Partner Festiwalu Kryminalna Warszawa: CBS Reality


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Wydawnictwo SQN
Miejsce: Festiwal Kryminalna Warszawa – scena A
Wojciech Jagielski 26.05 13.00–14.00 Spotkanie z Wojciechem Jagielskim w ramach jubileuszowych spotkań 10. Warszawskich Targów Książki

Dziennikarz PAP, od 1991 do 2012 roku pracował w „Gazecie Wyborczej”, obecnie znowu w Polskiej Agencji Prasowej. Specjalizuje się w tematyce Afryki oraz Azji Środkowej i Kaukazu.

Opublikował pięć książek: „Dobre miejsce do umierania” (1994), „Modlitwa o deszcz” (2002, nominowana do nagrody literackiej Nike, Nagroda im. ks. J. Tischnera), „Wieże z kamienia” (2004), „Nocni wędrowcy” (2009) oraz „Trębacz z Tembisy”.

Otrzymał, m.in. nagrody: Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (1995, tzw. polski Pulitzer), im. Dariusza Fikusa (2002) oraz złotą odznakę „Zasłużony dla Polskiej Agencji Prasowej” (2005). Choć jest porównywany do Ryszarda Kapuścińskiego, od początku podąża swoją własną pisarską drogą.


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Wydawnictwo ZNAK
Miejsce: Kanapa Literacka – scena główna
Joanna Jagiełło 25.05 17.00–18.00 Spotkanie z Joanną Jagiełło

Wiek: 7-13 i inni

Absolwentka anglistyki UW. Współpracowała z miesięcznikami „Perspektywy” i „Cogito”. Jest redaktorką podręczników do języka angielskiego. Ma dwie córki: Julkę i Basię, które są dla niej nieustającą inspiracją i źródłem wiedzy o świecie. Lubi polską prozę i szwedzkie kryminały, hiszpańskie kino oraz podróże z plecakiem i aparatem. Jej debiutancka powieść „Kawa z kardamonem” otrzymała wiele wyróżnień w prestiżowych konkursach, a „Pamiętnik Czachy” został nagrodzony za layout i wpisany na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej 2014.


Organizator: WYDAWNICTWO LITERATURA
Miejsce: stoisko 203/D20
Mariusz Jagiełło 25.05 12.00 Mariusz Jagiełło podpisuje książkę „Zdania proste rozłożone”.
Organizator: Świadomi Wydawcy, Fundacja Duży Format
Miejsce: stoisko 21/D3
Marianna Jagoda 25.05 13.30–14.30 Spotkanie z pisarką książek dla dzieci Agnieszką Tyszką oraz ilustratorką Marianną Jagodą

Wiek: 7-13 i inni

Autorki podpisują książki: „Koniki z Szumińskich Łąk. August” oraz „Róże w garażu”, a także inne powieści dla dzieci i młodzieży.


Organizator: AKAPIT PRESS
Miejsce: stoisko 187/D18
Marianna Jagoda 25.05 15.00–16.00 Marianna Jagoda podpisuje książki z serii „Baśnie świata”.

Wiek: 3-13 i inni


Organizator: MEDIA RODZINA
Miejsce: stoisko 15/H
Andrzej Jagodziński 24.05 17.00–18.50 Czechy (wy)tłumaczone

Czy Czesi to rzeczywiście „Pepicy”? Spotkanie z udziałem tłumaczy z języka czeskiego, którzy zaprezentują swoje spojrzenie na czeską literaturę, kulturę i historię. W dyskusji wezmą udział: Olga Czernikow, Katarzyna Dudzic-GrabińskaJulia Różewicz, Leszek Engelking, Andrzej Jagodziński i inni. W roli moderatorki wystąpi Lucie Zakopalová z Instytutu Polskiego w Pradze.

Spotkanie stanowi część programu „Polsko-czeskiej wiosny literatury 2019” organizowanej przez Mazowiecki Instytut Kultury i Czeskie Centrum w Warszawie. Opis wszystkich wydarzeń: https://www.mik.waw.pl

Osoby zainteresowane spotkaniem prosimy o kontakt pod adresem serafin@czech.cz


Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury, Czeskie Centrum w Warszawie
Miejsce: Sala Londyn C
Maciej Jakubowiak 24.05 16.00–17.30 Warsztaty literackie dla młodzieży prowadzone przez Macieja Jakubowiaka (Dwutygodnik)
Organizator: Miasto Stołeczne Warszawa
Miejsce: stoisko 80/D11
Danuta Jakubowska 26.05 11.00–12.00 Spotkanie z Danutą Jakubowską, współautorką książki „Sercem Polak. Opowieść o Fryderyku Chopinie"
Organizator: Księgarnie Świat Książki
Miejsce: stoisko 67/D10
Ewa Jałochowska 25.05 13.00 Spotkanie z Ewą Jałochowską i Jędrkiem Jałochowskim
Organizator: Świadomi Wydawcy, Nisza
Miejsce: stoisko 21/D3
Jędrzej Jałochowski 25.05 13.00 Spotkanie z Ewą Jałochowską i Jędrkiem Jałochowskim
Organizator: Świadomi Wydawcy, Nisza
Miejsce: stoisko 21/D3
Violaine Jamen 25.05 14.30–16.00 Développer ses stratégies d’apprentissage à un niveau avancé avec Cosmopolite B2

Warsztaty metodyczne Hachette FLE dla nauczycieli języka francuskiego.

Rozwijanie strategii uczenia się i nauczania w grupach o zaawansowanym stopniu znajomości języka i podnoszenie umiejętności językowych na przykładzie kursu COSMOPOLITE w oparciu o zróżnicowane dokumenty źródłowe, prezentujące wielorakie aspekty kultury francuskiej i frankofońskiej. Jak samodzielnie doskonalić sprawności językowe, pracując z nowymi publikacjami z serii FOCUS i EN CONTEXTE?


Organizator: HACHETTE FLE
Miejsce: Sala Paryż B
Barbara Janas-Dudek 25.05 14.00–14.30 Barbara Janas-Dudek podpisuje tom poezji „Za wcześnie na rytuały”

Mirka Szychowiak o poezji Barbary Janas-Dudek: „Sprawy ostateczne, bolesne, tematy trudne, stany traumatyczne, choroba i związane z nią lęki –wyartykułowane za pomocą wierszy.”


Organizator: Wydawnictwo ANAGRAM
Miejsce: stoisko 22/D2
Krystyna Janda 25.05 15.00–17.00 Krystyna Janda podpisuje książkę „Dziennik 2007-2010”.
Organizator: PRÓSZYŃSKI MEDIA Sp. z o.o.
Miejsce: stoisko 72/C, 339/G, 8/Z- teren zewn.
Agnieszka Janiszewska 25.05 15.30–16.00 Spotkanie z Agnieszką Janiszewską

Autorka jest znana z porywających powieści obyczajowo-historycznych. Do tej pory ukazały się: „Szepty i tajemnice” tom I i II, „Aleja starych topol” tom I i II, „Pamiętam”, „Urok późnego lata” tom I i II oraz „Po drugiej stronie” również w wydaniu dwutomowym.


Organizator: Wydawnictwo Novae Res
Miejsce: stoisko 219/V
Boguś Janiszewski 26.05 12.00–13.00 Spotkanie z autorami książek: „ Mózg”, „Ekonomia”, „ Polityka”, „Kosmos”

Wiek: 9+

„Kosmos” to fascynująca historia kosmosu, czarnych dziur, planet, ciemnej materii i czerwonych karłów, opowiedziana w prosty i zabawny sposób, zrozumiały dla każdego (od 9 do 113 lat). Skąd się wziął wszechświat i jak to możliwe, że z niczego? Co się tak naprawdę wydarzyło 14 miliardów lat temu? Dlaczego kosmos wygląda tak jak wygląda? Co to jest kosmiczna materia, z czego się składa i czemu praktycznie jej nie ma? Do czego mogą przydać się gluony, a do czego kwarki? Jak się robi galaktyki? Czy wszechświat kiedyś się skończy i co wtedy z nami będzie?


Organizator: PUBLICAT S.A.
Miejsce: stoisko 167/D16
Anna Janko 23.05 11.00–11.55 Co to jest wojna i jak rozpoznać bohatera?

O sile wspomnień naszych dziadków, o wojnie w oczach dziecka i o dobru mimo wszystko – Marta Perchuć-Burzyńska (TOK FM) rozmawia z poetką i pisarką, Anną Janko, w oparciu o fragmenty jej książki „Oleś i pani Róża”, która odwołuje się do autentycznych wydarzeń z okresu II wojny światowej.

Książka porusza ważkie pytania, m.in.: Co to jest wojna? Czy człowiek może odczuwać złość? Do czego prowadzi agresja? Jakie są jej skutki i kto najdotkliwiej je odczuwa? Co czujemy, gdy się boimy? Kim jest bohater i co robi dla innych? Protagonistami opowieści autorka uczyniła Różę i Jana Zamoyskich, którzy uratowali istnienia niemal pięciuset dzieci, wyciągając je z obozu koncentracyjnego. To także opowieść bardzo mocno zakorzeniona w rodzinnych wspomnieniach Janko, której matka, jako dziewięcioletnia dziewczynka, w 1943 roku przeżyła zagładę rodzinnej wsi na Zamojszczyźnie. Bolesne wspomnienia zdominowały również dzieciństwo pisarki. „Oleś i pani Róża” to wersja jednej z najgłośniejszych książek autorki „Małej Zagłady”, napisana specjalnie dla młodszych czytelników. Książka przywodzi też na myśl „Oskara i panią Różę”, bo odwołuje się do ekstremalnych doświadczeń egzystencjalnych dziecka (głód, śmierć, starość).


Organizator: Warszawskie Targi Książki, WYDAWNICTWO LITERACKIE
Miejsce: Sala Paryż B
Hanna Jankowska 23.05 15.00–17.00 Spotkanie z Hanną Jankowską, tłumaczką z języków angielskiego, arabskiego i rosyjskiego

Członkini Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury będzie dyżurować na stoisku STL, odpowiadając na pytania o pracę tłumacza i własne przekłady. Absolwentka orientalistyki i podyplomowych studiów nauk politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała jako tłumaczka w polskich i arabskich placówkach dyplomatycznych w Trypolisie i Warszawie. Współpracowała i współpracuje z takimi wydawnictwami, jak PIW, W.A.B., Muza i Czarne. Z angielskiego tłumaczy eseistykę i literaturę faktu oraz filmy dokumentalne, z arabskiego współczesną prozę, z rosyjskiego – filmy fabularne i seriale. W 1997 roku otrzymała nagrodę Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich za przekład „Zderzenia cywilizacji” Samuela Huntingtona.


Organizator: Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury
Miejsce: stoisko 332/G
Radosława Janowska-Lascar 26.05 14.00–15.30 „Kocie opowieści” – spotkanie z pisarzem Cristianem Teodorescu

Zapraszamy na spotkanie z wielokrotnie nagradzanym rumuńskim pisarzem Cristianem Teodorescu i tłumaczką Radosławą Janowską-Lascar. Spotkanie poprowadzi Marcin Wilk.

Cristian Teodorescu, znany już polskim czytelnikom autor „Medgidii, miasta u kresu” (Amaltea 2016, tłum. Radosława Janowska-Lascar), słynie z barwnego sposobu opowiadania. Swoich bohaterów konstruuje z ciepłem i czułością, a jego książki doprawione są dużą dozą humoru i szczyptą ironii.

Rozmowa dotyczyć będzie tegorocznej polskiej premiery zatytułowanej „Kocie opowieści” (Amaltea 2019, tłum. Radosława Janowska-Lascar). Narratorką powieści jest jednooka kotka przygarnięta przez pewnego pisarza. Kocie spojrzenie na świat, choć pozornie ograniczone wskutek wypadku, staje się pretekstem do rozważań o rodzinie, przyjaźni i współczesnym świecie. Książka nie tylko dla miłośników mruczących czworonogów!

Poprzednia książka Autora, „Medgidia, miasto u kresu”, znalazła się w finale Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS w 2016 roku.


Organizator: Rumunia – Gość Honorowy
Miejsce: stoisko 78/D11
Aleksandra Janusz 26.05 11.00–12.00 Spotkanie z grupą literacką Harda Horda

Anna Kańtoch, Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Aleksandra Zielińska, Milena Wójtowicz, Ewa Białołęcka, Martyna Raduchowska, Magdalena Kubasiewicz, Aleksandra Janusz, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Anna Nieznaj, Krystyna Chodorowska


Organizator: Meet Point
Miejsce: Scena Fantastyki (Biznes Klub)
Aleksandra Janusz 26.05 12.00–13.00 Harda Horda! – spotkanie z autorkami

Oto wyjątkowa szansa spotkania całej Hardej Hordy! To jedyna taka okazja, by upiększyć Wasz egzemplarz „Hardej Hordy. Antologii opowiadań” podpisami wszystkich autorek. Oprócz spotkania z dotychczasowym składem stowarzyszenia, tj.: Martą Kisiel, Anetą Jadowską, Magdaleną Kubasiewicz, Ewą Białołęcką, Aleksandrą Janusz, Mileną Wójtowicz, Anną Kańtoch, Aleksandrą Zielińską, Martyną Raduchowską, Agnieszką Hałas, Anną Hrycyszyn i Anną Nieznaj, czeka Was poznanie nowej członkini grupy – Krystyny Chodorowskiej.


Organizator: Wydawnictwo SQN
Miejsce: stoisko 161/D15
Jerzy Jarniewicz 26.05 12.00–13.00 Spotkanie z Jerzym Jarniewiczem, autorem książki „Bunt wizjonerów”
Organizator: ZNAK Wydawnictwo
Miejsce: stoisko 63/D9
Dariusz Jaroń 25.05 11.00–12.00 Dariusz Jaroń podpisuje książkę „Polscy Himalaiści”.

Tuż przed II wojną na szczycie Nanda Devi East stanęli pionierzy polskiego himalaizmu, którzy po wojnie w tajemniczy sposób zniknęli. „Polscy Himalaiści” Dariusza Jaronia to pierwsza tak kompleksowa książka o początkach naszego himalaizmu.


Organizator: Wydawnictwo MARGINESY
Miejsce: stoisko 55/D8
Janusz Jarosławski 25.05 15.00–16.00 Uroczysta premiera książki „Szable Wojska Polskiego 1918-1939”

Oto unikatowa publikacja o polskiej szabli i tradycji polskiej szabli. Dzięki uprzejmości Dyrektora Muzeum Wojska Polskiego, Pana Adama Buławy, w ponad 120-stronicowym rozdziale książki zaprezentowane zostały szable najwybitniejszych postaci okresu II Rzeczypospolitej – marszałka Józefa Piłsudskiego, marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego, gen. Władysława Sikorskiego, gen. Mikołaja Bołtucia, gen. Stanisława Sosabowskiego, gen. Leona Berbeckiego, gen. Lucjana Żeligowskiego, gen. Józefa Hallera, gen. Wiktora Thommée i innych. Premiera będzie okazją do spotkania z autorem książki Januszem Jarosławskim i będzie połączona ze spotkaniem dla miłośników i sympatyków historii polskiej broni białej.


Organizator: Broń Biała
Miejsce: Scena B (Centrum Konferencyjne, poziom 2)
Magdalena Jastrzębska 25.05 13.30–14.30 Magdalena Jastrzębska podpisuje najnowszą książkę „Książę Regent. Opowieść o Zdzisławie Lubomirskim” i inne.
Organizator: WYDAWNICTWO LTW
Miejsce: stoisko 116/D19
Maja Jaszewska 25.05 15.00–15.30 Maja Jaszewska wokół poezji z tomiku „talitha kum”

Dziennikarka, publicystka, autorka licznych artykułów i wywiadów publikowanych między innymi na łamach „Sensu”, „Twojego stylu”, „Zwierciadła”, „Wysokich obcasów”, „Polityki”. Pasjonatka historii obyczajów, belle epoque i XX-lecia międzywojennego.


Organizator: Wydawnictwo ANAGRAM
Miejsce: stoisko 22/D2
Joanna Jax 24.05 17.00–18.00 Spotkanie autorskie z Joanną Jax
Organizator: DICTUM
Miejsce: stoisko 104/D17
Joanna Jędrusik 26.05 15.00 Joanna Jędrusik podpisuje książkę „50 twarzy Tindera”.
Organizator: Krytyka Polityczna
Miejsce: stoisko 42/D7
Joanna Jędrzejczyk 25.05 14.30–15.30 Spotkanie z Joanną Jędrzejczyk i Jankiem Paszkowskim – podpisywanie książek
Organizator: PLATON
Miejsce: stoisko 82/D12
Roksana Jędrzejewska-Wróbel 23.05 14.00–16.00 Popołudnie z Florką

Wiek: 3-6

Spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, autorką bestsellerowej serii książek o rezolutnej ryjówce Florce, która jest też bohaterką serialu animowanego „Pamiętnik Florki”.


Organizator: Bajka
Miejsce: stoisko 1/H
Wiktor Jerofiejew 26.05 12.00–13.00 Wiktor Jerofiejew podpisuje swoją książkę "Różowa mysz"
Organizator: AGORA S.A.
Miejsce: stoisko 50/D9, 2/Z
Grażyna Jeromin-Gałuszka 26.05 13.00–14.00 Grażyna Jeromin-Gałuszka podpisuje książkę „Folwark Konstancji”.
Organizator: PRÓSZYŃSKI MEDIA Sp. z o.o.
Miejsce: stoisko 72/C, 339/G, 8/Z – teren zewn.
Joanna Jodełka 25.05 15.00–17.00 Przyszłość kryminału – Festiwal Kryminalna Warszawa

O przyszłości literatury kryminalnej rozmawiają: Joanna Jodełka, Marta Guzowska, Mariusz CzubajWojtek Miłoszewski i Bartosz Szczygielski.

Spotkanie prowadzi Adam Szaja.

Partner Festiwalu Kryminalna Warszawa: CBS Reality


Organizator: Warszawskie Targi Książki, W.A.B., Marginesy
Miejsce: Festiwal Kryminalna Warszawa – scena A
Sven Jönsson 25.05 12.00–14.00 Feralne Biuro Śledcze zaprasza

Wiek: 7-13 i inni

Rafał Witek (pseudonim: Sven Jönsson) i Zosia Dzierżawska podpisują książki z nowej serii detektywistycznej dla dzieci od lat 7: „Zatruty spinner”, „Śliską sprawę” i „Telefon Oliwki”.


Organizator: Bajka
Miejsce: stoisko 1/H
Agnieszka Jucewicz 26.05 14.00–15.00 Agnieszka Jucewicz podpisuje książkę „Czując. Rozmowy o emocjach”.
Organizator: AGORA S.A.
Miejsce: stoisko 50/D9, 2/Z
Ben Judah 25.05 16.20–17.20 Życie i śmierć w metropolii świata

Spotkanie z Benem Judahem, autorem książki „Nowi londyńczycy” (wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego) z udziałem tłumaczki Barbary Gutowskiej-Nowak prowadzi przewodnicząca jury Olga Stanisławska.


Organizator: Miasto Stołeczne Warszawa, „Gazeta Wyborcza”
Miejsce: Sala Londyn A
prof. Zbigniew Judycki 25.05 11.30–13.00 Prezentacja albumu „Twórcy Wizerunku Polonii” przez prof. Zbigniewa Judyckiego, Fundacja Polonia Semper Fidelis

Album „Twórcy Wizerunku Polonii”, projekt zrealizowany w ramach obchodów stulecia niepodległości. Wyd. SEDEKA „Zdążyć z pomocą”, pod patronatem Beaty Tyszkiewicz. Wydawca: Stanisław Kowalski.


Organizator: A.P.A.J.T.E. ASSOCIATION POLONAISE DES AUTEURS JOURNALISTES ET TRADUCTEURS EN EUROPE
Miejsce: stoisko 345/G
Edyta Jungowska 26.05 12.00–13.00 Edyta Jungowska podpisuje audiobooki, m.in. z serii „Detektyw Blomkvist"

Wiek: 3-13


Organizator: Księgarnie Świat Książki
Miejsce: stoisko 67/D10
Joanna Jurgała-Jureczka 25.05 13.00–14.00 Joanna Jurgała-Jureczka podpisuje książkę „Kossakowie. Biały mazur”.
Organizator: ZYSK I S-KA WYDAWNICTWO S.J.
Miejsce: stoisko 131/D12
Organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w programie

reklama


 

Organizator wykonawczy

 

Murator EXPO Sp. z o.o.

ul. Dęblińska 6
04-187 Warszawa

tel.: (22) 829 66 80
fax.: (22) 829 66 81
e-mail : biuro@muratorexpo.pl

Polecamy