Autorzy alfabetycznie

  | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z | wszystkie

zaktualizowano dnia: 24 maja 2019
H
dr Agata Hącia 25.05 15.00–15.30 Agata Hącia – spotkanie autorskie

Językoznawczyni, od lat występująca w Polskim Radiu jako ekspertka, będzie podpisywała swoją najnowszą książkę „Ucha, fochy, tarapaty. Czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o polszczyźnie i nie baliście się zapytać”. Czytelnicy znajdą tu trzy rodzaje odpowiedzi na pytania językowe: dla tych, którzy na szybko szukają rozstrzygnięcia. Dla tych, których prosta odpowiedź nie zadowala i chcieliby poznać odpowiedź nie tylko na pytanie: „Jak jest poprawnie?” albo „Czy to poprawne?”, ale też na pytanie: „Dlaczego tak jest?”. I wreszcie dla tych, którzy chcieliby głębiej wniknąć w zjawiska językowe. Z językiem jest jak ze zdrowiem: prawie każdy ma coś do powiedzenia, bo prawie każdego dotyczą sprawy językowe.


Organizator: Wydawnictwo Naukowe PWN
Miejsce: stoisko 34/D5 , 10/Z, 11/Z- teren zewnętrz.
Filip Hagenbecki 26.05 11.00–12.00 Spotkanie z Filipem Hagenbeckiem, autorem książki „Zwyczajny szpieg. Wspomnienia”
Organizator: WYDAWNICTWO CZARNA OWCA
Miejsce: stoisko 44/D7
Agnieszka Hałas 25.05 13.00–14.00 Spotkanie z Agnieszką Hałas
Organizator: Nagroda literacka im. Janusza A. Zajdla
Miejsce: stoisko Strefa Meet Point
Agnieszka Hałas 26.05 11.00–12.00 Spotkanie z grupą literacką Harda Horda

Anna Kańtoch, Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Aleksandra Zielińska, Milena Wójtowicz, Ewa Białołęcka, Martyna Raduchowska, Magdalena Kubasiewicz, Aleksandra Janusz, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Anna Nieznaj, Krystyna Chodorowska


Organizator: Meet Point
Miejsce: Scena Fantastyki (Biznes Klub)
Agnieszka Hałas 26.05 12.00–13.00 Harda Horda! – spotkanie z autorkami

Oto wyjątkowa szansa spotkania całej Hardej Hordy! To jedyna taka okazja, by upiększyć Wasz egzemplarz „Hardej Hordy. Antologii opowiadań” podpisami wszystkich autorek. Oprócz spotkania z dotychczasowym składem stowarzyszenia, tj.: Martą Kisiel, Anetą Jadowską, Magdaleną Kubasiewicz, Ewą Białołęcką, Aleksandrą Janusz, Mileną Wójtowicz, Anną Kańtoch, Aleksandrą Zielińską, Martyną Raduchowską, Agnieszką Hałas, Anną Hrycyszyn i Anną Nieznaj, czeka Was poznanie nowej członkini grupy – Krystyny Chodorowskiej.


Organizator: Wydawnictwo SQN
Miejsce: stoisko 161/D15
K.N. Haner 25.05 11.00–13.00 Spotkanie z autorkami K. N. Haner i M. Falkowską

Podpisywanie książek na stoisku.


Organizator: HELION S.A.
Miejsce: stoisko 27/D4
K.N. Haner 25.05 14.00–15.00 K.N. Haner „Zapomnij o mnie”

Polska pisarka młodego pokolenia, autorka piętnastu powieści, głównie romansów, które biją kolejne rekordy sprzedaży. W jej książkach nie brakuje bardzo pikantnych scen i zaskakujących zwrotów akcji. Nazywana Królową Dramatów, oferuje czytelnikom relacje pełne skrajnych emocji, a każda jej książka trzyma w napięciu do samego końca.


Organizator: Wydawnictwo Kobiece
Miejsce: stoisko 52/D9
K.N. Haner 26.05 10.30–12.00 Słodki poranek z LOVE MATTERS

Na naszym stoisku gościć będą: K.N. Haner, Anna Dąbrowska, Anna Bellon, Małgorzata Falkowska, Augusta Docher, Elżbieta Rodzeń, Daria Skiba, Słomka, Bestselerki.


Organizator: WYDAWNICTWO FILIA
Miejsce: stoisko 40/D7
Anna Harłukowicz-Niemczynow 25.05 10.00–11.30 Spotkanie z Anną Harłukowicz-Niemczynow
Organizator: WYDAWNICTWO FILIA
Miejsce: stoisko 40/D7
Jean Hatzfeld 25.05 17.30–19.00 Między wojną a pokojem

Spotkanie ze Swietłaną Aleksijewicz i Jeanem Hatzfeldem – gośćmi specjalnymi 10. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki w ramach jubileuszowych spotkań 10. Warszawskich Targów Książki.

 

Prowadzenie: Marek Radziwon.


Organizator: Miasto Stołeczne Warszawa, „Gazeta Wyborcza”, Warszawskie Targi Książki
Miejsce: Sala Amsterdam
Małgorzata Hayles 25.05 12.00–12.45 Spotkanie autorskie z Magdaleną Kawką i Małgorzatą Hayles

Magdalena Kawka i Małgorzata Hayles są autorkami cyklu „Kobiety nieidealne”. Jest to cykl zrodzony z ich szczerej przyjaźni, i to się czuje w każdym zdaniu. Ich bohaterki są nieszablonowe, barwne, z krwi i kości, i nie ma czytelniczki, ba, czytelnika, który nie chciałby im towarzyszyć w cyklicznych spotkaniach przy winie, kiedy najtrudniejsza nawet codzienność, obśmiana i obejrzana pod innym kątem, staje się znośna. Daleko im do perfekcyjnych pań domu, dam, którym nie zdarzają się gafy, idealnych matek doskonałych dzieci, ale za to mają dystans i potrafią się z siebie śmiać. Na tym polega ich supermoc.


Organizator: REPLIKA
Miejsce: stoisko 159/D14
Józef Hen 26.05 14.00–15.30 Józef Hen podpisuje swoje książki.
Organizator: Wydawnictwo SONIA DRAGA
Miejsce: stoisko 76/C, 303/G, 3//Z – teren zewn.
Paulina Hendel 25.05 10.00–11.00 Spotkanie autorskie z Pauliną Hendel

Wiek: 11-18 i inni

Autorka dwóch przesiąkniętych słowiańską mitologią serii młodzieżowych. Jej bestsellerowy cykl „Żniwiarz” opowiada o losach Magdy – z pozoru zwykłej dziewczyny, która w wolnych chwilach, zamiast spotykać się z rówieśnikami, tropi upiory rodem ze słowiańskich wierzeń. Seria „Zapomniana księga” to historia Huberta, który obudzi się w świecie, gdzie zarazy i epidemie przetrzebiły ludzkość, potężny impuls elektromagnetyczny zniweczył zdobycze techniki, a z ukrycia wyszły demony znane z ludowych opowieści. Autorka ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Gdańskim. Interesuje się polską literaturą fantastyczną i przygodową, a także twórczością Terry’ego Pratchetta. W czasie wolnym zajmuje się rekonstrukcją historyczną. Obecnie pracuje nad kontynuacją swoich dwóch serii młodzieżowych, a w wolnych chwilach, zamiast spotykać się z rówieśnikami, poluje na upiory ze słowiańskich wierzeń. Przyjdź, jeśli niestraszne Ci demony.


Organizator: WYDAWNICTWO POZNAŃSKIE
Miejsce: stoisko 98/D15
Mirosław Hermaszewski 26.05 12.00–14.00 Spotkanie autorskie z gen. Mirosławem Hermaszewskim

Spotkanie autorskie z pierwszym Polakiem, który odbył lot w kosmos. Na stoisku Universitasu będzie on podpisywał swoją książkę „Ciężar nieważkości. Opowieść pilota-kosmonauty”, będącą bestsellerem nieprzerwanie od około 10 lat.


Organizator: TOWARZYSTWO AUTORÓW I WYDAWCÓW PRAC NAUKOWYCH UNIVERSITAS
Miejsce: stoisko 134/D20
K.C. Hiddenstorm 25.05 16.00–17.00 K.C. Hiddenstorm „Władczyni mroku”

Mocny głos młodego pokolenia pisarzy. Absolwentka filologii angielskiej urodzona i mieszkająca na co dzień w Białymstoku. Jej styl pisania cechują cięty język, czarny humor i cynizm, doceniane i chwalone przez czytelników. Znana z powieści „Krwawy księżyc”, „Pod drugiej stronie lustra” i „Władczyni mroku”.


Organizator: Wydawnictwo Kobiece
Miejsce: stoisko 52/D9
Michael Hjorthem 25.05 13.00–15.00 Spotkanie z Michaelem Hjorthem i Hansem Rosenfeldtem, autorami „Najwyższej sprawiedliwości”

„Najwyższa sprawiedliwość” to szósta część serii kryminalnej o psychologu policyjnym Sebastianie Bergmanie.


Organizator: WYDAWNICTWO CZARNA OWCA
Miejsce: stoisko 44/D7
Jan Hlebowicz 24.05 18.00–19.00 Jan Hlebowicz podpisuje książkę „Piątka u Semki”.
Organizator: ZYSK I S-KA WYDAWNICTWO S.J.
Miejsce: stoisko 131/D12
Jadwiga Hockuba 25.05 14.00–15.00 Spotkanie z Piotrem Dumałą i Jadwigą Hockubą
Organizator: WIDNOKRĄG
Miejsce: stoisko 97/C
Jadwiga Hockuba 25.05 15.00–15.50 Spotkanie z Piotrem Dumałą oraz Jadwigą Hockubą

Wiek: 6-9

Na spotkanie prowadzone są zapisy pod adresem rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl (Niezbędne jest podanie następujących danych: imię, nazwisko oraz wiek dziecka, imię, nazwisko oraz numer telefonu opiekuna, nazwa wydarzenia, na które chcą Państwo się zarejestrować.)

Spotkanie z wierszem i ilustracją wokół książki „Cztery kąty i kot piąty” oraz prezentacja „skrobanej” techniki ilustracyjnej wymyślonej przez Piotra Dumałę na potrzeby animacji filmowej. Na koniec planujemy wspólne pisanie wierszy.


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej i Wydawnictwo Widnokrąg
Miejsce: Sala dla dzieci – Galeria
Jadwiga Hockuba 25.05 16.00–17.00 Festiwal Literatury dla Dzieci – spotkanie autorskie

Wiek: 7+

Czego księżyc szuka nocą w ogrodzie? Kim jest dama z kasztana? I czy jeden kot może być bardziej koci, niż drugi? Spotkanie z autorami książki „Cztery kąty i koty”. Szansa na zdobycie autografów i rozmowę o magii ukrytej w wierszach i niezwykłych ilustracjach wykonanych techniką drapaną na gipsowych tabliczkach.

Jadwiga A. Hockuba – pisarka, tłumaczka, znana z opowiadań i wierszy, które można znaleźć w podręcznikach. Wiersze pisała z nadzieją, że będą dla dzieci inspiracją do własnej twórczości.

Piotr Dumała – reżyser, scenarzysta, scenograf, pisarz, rysownik, grafik, autor filmów animowanych, laureat ponad 100 nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach (jego filmy dwukrotnie znalazły się na szerokiej liście Oskarowej). Poza realizacją projektów filmowych od 1986 r. uczy filmu animowanego – najpierw na ASP w Warszawie, potem w Szkole filmowej w Łodzi, Konstfack College of Art w Szwecji, Harvard University w USA oraz na ASP w Gdańsku. Od dziecka marzył o ilustrowaniu książek i teraz, po latach spełnił to marzenie.


Organizator: WIDNOKRĄG
Miejsce: Sala dla dzieci – Galeria
Jacek Maria Hohensee 25.05 11.00 Spotkanie z Jackiem Marią Hohensee, autorem książki „Przejście podziemne”
Organizator: Świadomi Wydawcy, Fundacja Duży Format
Miejsce: stoisko 21/D3
Wacław Holewiński 25.05 16.00–17.00 Wacław Holewiński podpisuje swoją najnowszą książkę „Pogrom 1906”.
Organizator: PAŃSTWOWY INSTYTUT WYDAWNICZY
Miejsce: stoisko 48/D8
Szymon Hołownia 26.05 14.00–15.00 Spotkanie z Szymonem Hołownią, autorem książki „Boskie zwierzęta”
Organizator: ZNAK Wydawnictwo
Miejsce: stoisko 63/D9
Jolanta Horodecka-Wieczorek 25.05 10.00–11.00 Spotkanie autorskie z Jolantą Horodecką-Wieczorek

Wiek: 7-13

Autorka podpisuje książki dla dzieci „Wiatrowe opowieści z Kościuszką w treści”, „O kosmicznym ludku w babcinym ogródku”.


Organizator: Związek Pisarzy Polskich na Obczyźnie z Siedzibą w Londynie
Miejsce: stoisko 351/G
Jolanta Horodecka-Wieczorek 26.05 12.00–13.00 Spotkanie autorskie z Jolantą Horodecką-Wieczorek

Wiek: 7-13

Autorka podpisuje książki dla dzieci „Wiatrowe opowieści z Kościuszką w treści”, „O kosmicznym ludku w babcinym ogródku”.


Organizator: Związek Pisarzy Polskich na Obczyźnie z Siedzibą w Londynie
Miejsce: stoisko 351/G
Anna Hrycyszyn 26.05 11.00–12.00 Spotkanie z grupą literacką Harda Horda

Anna Kańtoch, Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Aleksandra Zielińska, Milena Wójtowicz, Ewa Białołęcka, Martyna Raduchowska, Magdalena Kubasiewicz, Aleksandra Janusz, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Anna Nieznaj, Krystyna Chodorowska


Organizator: Meet Point
Miejsce: Scena Fantastyki (Biznes Klub)
Anna Hrycyszyn 26.05 12.00–13.00 Harda Horda! – spotkanie z autorkami

Oto wyjątkowa szansa spotkania całej Hardej Hordy! To jedyna taka okazja, by upiększyć Wasz egzemplarz „Hardej Hordy. Antologii opowiadań” podpisami wszystkich autorek. Oprócz spotkania z dotychczasowym składem stowarzyszenia, tj.: Martą Kisiel, Anetą Jadowską, Magdaleną Kubasiewicz, Ewą Białołęcką, Aleksandrą Janusz, Mileną Wójtowicz, Anną Kańtoch, Aleksandrą Zielińską, Martyną Raduchowską, Agnieszką Hałas, Anną Hrycyszyn i Anną Nieznaj, czeka Was poznanie nowej członkini grupy – Krystyny Chodorowskiej.


Organizator: Wydawnictwo SQN
Miejsce: stoisko 161/D15
Jacek Hugo-Bader 26.05 11.00–12.00 Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem w ramach jubileuszowych spotkań 10. Warszawskich Targów Książki

Reporter „Gazety Wyborczej”. Uwielbia Rosję i byłe kraje Sojuza, w których w sumie spędził prawie cztery lata. Na rowerze pokonał całą Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, góry Pamir, a jezioro Bajkał przepłynął kajakiem. W zimie 2007 roku samotnie odbył podróż samochodową z Moskwy do Władywostoku, a Biała gorączka jest relacją z tej wielomiesięcznej włóczęgi ruskim łazikiem. W 2011 roku ukazały się jego „Dzienniki kołymskie”, owoc – także samotnej – tym razem autostopowej podróży na Kołymę. Jest również autorem książek „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak” oraz „W rajskiej dolinie wśród zielska”, nominowanej do Nagrody Literackiej Nike, a także współautorem filmów dokumentalnych „Jacek Hugo-Bader. Korespondent z Polszy” oraz „Ślad po mezuzie”. Dwukrotnie uhonorowany nagrodą Grand Press i głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jego przedostatnia książka „Skucha” była nominowana do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej i Nagrody Literackiej Nike, a także uznana przez „Magazyn Literacki Książki” za najlepszą książkę reportażową 2016 roku. Jego ostatnia książka „Audyt” ukazała się w 2018 roku.


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Wydawnictwo AGORA
Miejsce: Kanapa Literacka – scena główna
Katarzyna Huzar-Czub 24.05 12.00–12.50 Katarzyna Huzar-Czub "Sonia i Sonostwory" – warsztaty muzyczno-książkowe

Wiek: 5-8

Na spotkaniu przedstawimy serię książek dla dzieci "Sonia w Krainie Sonostworów" Cezarego Harasimowicza. Poznamy muzyczne istotki o tajemniczych imionach: Glissando, Ostinato i Alikwoty, z pomocą których opowiemy dzieciom o otaczających je na co dzień dźwiękach i zjawiskach muzycznych. Pokażemy też, jak mogą się nimi bawić.        


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej i Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Miejsce: Sala dla dzieci – Galeria
Organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w programie

reklama


 

Organizator wykonawczy

 

Murator EXPO Sp. z o.o.

ul. Dęblińska 6
04-187 Warszawa

tel.: (22) 829 66 80
fax.: (22) 829 66 81
e-mail : biuro@muratorexpo.pl

Polecamy