Aktualności

10. Warszawskie Targi Książki za nami – dziękujemy!

Dziękujemy 807 wystawcom z 27 krajów: Argentyny, Austrii, Białorusi, Brazylii, Bułgarii, Chin i Tajwanu, Chorwacji, Czech, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Indii, Iraku, Irlandii, Kostaryki, Niemiec, Peru, Polski, Rosji, Rumunii, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch, że byli z nami.

Podziękowania należą się Rumunii – Gościowi Honorowemu 10. WTK, dzięki którego obecności odwiedzający Targi mieli okazję poznać różnorodność literatury oraz bogactwo kultury tego kraju.

Dziękujemy bibliotekarzom i księgarzom za skorzystanie z oferty branżowej, którzy dzięki wolnemu wstępowi odwiedzili nas w rekordowej liczbie bliskiej 1 900 osób.

Dziękujemy twórcom: autorom, tłumaczom, ilustratorom i innym przedstawicielom świata kultury,  że w liczbie 1 038 stawili się na PGE Narodowym.

Dziękujemy miłośnikom książek i czytania, że spędzili z nami cztery majowe dni, kupując książki, zbierając autografy i biorąc udział w 1 500 pozycji programowych: spotkaniach z autorami, debatach, konferencjach, warsztatach, lekcjach, atrakcjach dla dzieci, wydarzeniach artystyczno-literackich, ogłoszeniach nagród literackich i branżowych, konkursach i wystawach. Cieszymy się, że nowości takie jak: Festiwal Kryminalna Warszawa z konkursem o Grand Prix tego Festiwalu, strefa popularnonaukowa, a także Warszawski Festiwal Popkultury Meet Point ze strefą fantastyki, strefą gamingu i popkultury azjatyckiej zostały tak dobrze przyjęte przez publiczność.

Cieszymy się i dziękujemy wszystkim, którzy byli z nam! W tym roku od 23 do 26 maja na PGE Narodowym odwiedziło nas 80 400 osób. I już zapraszamy na 11. Warszawskie Targi Książki w dniach 21-24 maja 2020 r.!

Liczymy, że jeszcze w tym roku spotkamy się z Państwem na Plenerze Literackim „Odkryj książkę na nowo” w Szczecinie, (14-16 czerwca), Nadmorskim Plenerze Czytelniczym w Gdyni (19-21 lipca) oraz na Śląskich Targach Książki w Katowicach (6-8 grudnia).

 

Organizator wykonawczy

 

Murator EXPO Sp. z o.o.

ul. Dęblińska 6
04-187 Warszawa

tel.: (22) 829 66 80
fax.: (22) 829 66 81
e-mail : biuro@muratorexpo.pl

Polecamy