Aktualności

Kryminalna Mapa Polski

Na początek sobotniego dnia na Warszawskich Targach Książki odbyło się spotkanie w ramach Strefy Kryminału, podczas którego zgromadzeni pisarze starali się rozrysować mapę polskiego kryminału. W debacie wzięli udział: Leszek Herman, Jacek Ostrowski, Bartosz Szczygielski, Mateusz Lamberg i Robert Małecki. Rafał Bielski. Moderatorem był Rafał Bielski.

Szybko okazało się, że w większości przypadków autorzy wybierają miasta w których sami mieszkają: „Mam mało czasu by pisać, więc na przestrzeń swoich książek wybrałem miasto, w którym mieszkam. Warszawa jest trochę krzywa i dziwna, jest mozaiką jak każde duże miasto. To piękne, więc wybieram Warszawę trochę z miłości” – zaznaczył Mateusz Lemberg.

Twórcy kryminałów opowiedzieli również, skąd czerpią inspiracje do swoich morderczych historii, i jak ważna dla ich powieści jest struktura miasta.

„Miałem wątpliwość, czy pisać o Toruniu w sposób pocztówkowy, czy może wyciągnąć na pierwszy plan problemy tego miasta. Na szczęście moim bohaterem jest dziennikarz, który musi patrzeć krytycznie na władze miasta. Chciałem wymieszać trochę klasyczne toruńskie lokacje i zwykłe miejsca mieszkalne” – dodał Robert Małecki.

O swoich doświadczeniach pisania na podstawie prawdziwej historii opowiedział też Jacek Ostrowski: „Książka jest bardzo mocno oparta na faktach, tylko przeżycia bohatera są wytworem mojej chorej wyobraźni. Musiałem jednak pewne fakty pozmieniać, żeby potem nikt się nie obraził”. (tg)

 

 

 

Organizator wykonawczy

 

Murator EXPO Sp. z o.o.

ul. Dęblińska 6
04-187 Warszawa

tel.: (22) 829 66 80
fax.: (22) 829 66 81
e-mail : biuro@muratorexpo.pl

Polecamy