Aktualności

Cena popularności

Serwis Lubimyczytac.pl w ciągu ostatnich kilku lat stał się jedną z najważniejszych platform wymiany myśli i ocen przez czytelników książek. Perłą w koronie portalu jest plebiscyt na najlepszą książkę roku. Na spotkaniu przypominającym to wydarzenie pojawili się laureaci tegorocznej edycji: Magdalena Witkiewicz, Zygmunt Miłoszewski i Katarzyna Berenika Miszczuk.

Ta ostatnia wyznała, że ponowna nagroda jest dla niej wielką radością: „Bardzo dobrze czuję się po drugiej wygranej w Plebiscycie Lubimyczytac.pl. Każda z nagród stoi w innym pokoju, żeby się ze sobą nie kłóciły. Nie wiem, co bym zrobiła, gdybym wygrała po raz trzeci, bo mi zabraknie pokoi”.

Nie zabrakło także głosu krytycznego wobec serwisu i to z ust samego Zygmunta Miłoszewskiego, który czuł się trochę zagubiony swoją nagrodą dla „Najlepszej książki roku”. Polski pisarz zwrócił też uwagę na konserwatywny dobór kategorii w plebiscycie. Jego apel o literaturę, która będzie bardziej sexy, została przyjęta przez całe gremium z entuzjazmem. (tg)

 

Organizator
 

Polecamy