Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Instytut Książki prowadzi od kilku miesięcy akcję proczytelniczą, w ramach której do świeżo upieczonych rodziców i ich dzieci trafia startbookowy pakiet, na który składają się książka „Pierwsze wiersze dla…” z ilustracjami Ewy Kozyry-Pawlak i Pawła Pawlak, zawierająca wybór najpiękniejszych polskich wierszy dla dzieci (m.in. Tuwim, Brzechwa, Papuzińska), a także poradnik dla rodziców oraz broszura edukacyjna „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”.

Przedstawiciele Instytutu Książki przyznają, że „Pierwsza wiersze dla…” to „marketingowa rybka” – produkt, który ma spodobać się zarówno rodzicom, jak i dzieciom.

Eksperci biorący udział w piątkowym panelu poświęconym temu projektowi zgodnie stwierdzili, że w książkach dla najmłodszych najważniejsi są rodzice. Dzieci same nie czytają, pomoc rodzica jest nieodzowna. Rodzice są autorytetem, wobec którego dziecko ma całkowite zaufanie. Dziecka nie trzeba specjalnie przekonywać, aby wybrało się do biblioteki, bo nie idzie tam samo – idzie z rodzicem, czasem dziadkami, czyli najlepszymi przyjaciółmi.

Do połowy maja IK rozdał już 100 tys. książek. W kolejnych latach projektem objęte zostaną kolejne grupy wiekowe. W kilkuletniej perspektywie mamy dojść do poziomu, w którym milion polskich dzieci otrzyma jednocześnie książkę w prezencie. (p)

 

 

 

 

reklama


 

Organizator wykonawczy

 

Murator EXPO Sp. z o.o.

ul. Dęblińska 6
04-187 Warszawa

tel.: (22) 829 66 80
fax.: (22) 829 66 81
e-mail : biuro@muratorexpo.pl

Polecamy